Fruit Ninja
Hiiiiija! Ciach i po owocu. W tej oryginalnej i bardzo wciągającej grze na telefon, naszym celem jest przecinanie spadających owoców na kawałki, za pomocą serii cięć. Cięcia wykonujemy jednym lub kilkoma palcami na raz, „jeżdżąc” po ekranie dotykowym naszego telefonu, w międzyczasie uważając na bomby.
Owocowy Ninja!
Idea Fruit Ninja jest dziecinnie prosta; jesteśmy jednym z wojowników ninja i naszym celem jest przecinanie na kawałki owoców, za pomocą serii cięć. Robimy to palcem lub palcami, w zależności od potrzeby, pozorując w ten sposób ciosy mieczem. Cięcia mogą być wykonywane po okręgu, mogą być proste; ale najważniejsze, by wylatujące owoce spotkał ten sam los – przecięcie na pół. Im więcej owoców przetniemy za jednym razem, tym lepiej; dostajemy w ten sposób coraz to więcej punktów. Aby przejść poziom musimy uważać, by nie pominąć maksimum 3 owoców. Wtedy gra niestety się kończy i musimy zaczynać poziom od nowa, dlatego też można uznać, że mamy 3 „życia”. Wspominałem o wylatujących znienacka bombach, pojawiających się wśród owoców?
Również musimy na nie uważać, ponieważ przecinając taką bombę, musimy albo od razu restartować poziom (w trybie klasycznym, o którym poniżej), albo kosztuje nas ona jedno „życie (tryb „arcade”). Wraz z przechodzeniem z poziomu na poziom, musimy przecinać coraz więcej owoców i używać do tego coraz więcej palców; stopniowo chaos na ekranie robi się coraz większy i tylko nasze precyzyjne cięcia, są w stanie zaprowadzić porządek między owocami. Miejscami gra może być dość trudna, ale po jakimś czasie, powinniśmy się zamienić w prawdziwych ninja-wirtuozów.
3 tryby przecinania owoców
Gra posiada 3 różne tryby gry; w trybie „klasycznym”, mamy możliwość gry przez nieograniczoną ilość czasu, ale gra kończy się, kiedy nie trafimy 3 owoców. W trybie klasycznym gramy na tyle, na ile starczy nam umiejętności (i szczęścia). Oczywiście jeśli uderzymy przypadkiem w bombę, również następuje koniec gry. Kolejny tryb „Zen”, pozwala nam na grę przez równe 90 sekund, bez jakichkolwiek bomb, co jest dobrą opcją dla początkujących graczy.
Ostatni z trybów „arcade”, ogranicza się do 60 sekund i dodaje power-up’y, takie jak podwojenie zdobywanych punktów, „szał” czy „zamrażanie”. Oczywiście w trakcie pojawiają się również bomby, ale ich strącenie nie kończy się końcem gry, rzutuje natomiast na końcowy rezultat punktowy i power-upy, które zebraliśmy podczas gry. Każdy z trybów charakteryzuje się nieco innym podejściem do krojenia owoców i są zdecydowanie dobrym urozmaiceniem w ramach rozgrywki. Gra posiada także system osiągnięć, które są odblokowywane po strąceniu danej liczby owoców czy wygraniu serii gier. Jest to rozwiązanie, bardzo powszechne w wypadku gier społecznościowych, powodujące zwiększone zainteresowanie daną grą.
(Fruit Ninja zwiastun)
Fruit Ninja na Google Play
Fruit Ninja na iTunes
Fruit Ninja na Windows Phone
Plusy
Fantastyczny pomysł na grę
Wykonanie
Wybitnie wciągająca
Minusy
Trudno wskazać
Podsumowanie
Jeśli grasz w gry na telefon, Fruit Ninja powinien znaleźć się na twoim smartfonie; gra jest prosta, niesamowicie wciągająca. Początkowo pomysł może wydawać się nieco dziwaczny, ale po zagraniu w nią kilku godzin, mogę powiedzieć tylko jedno – rewelacja! Fruit Ninja to gra, która posiada praktycznie same plusy, od wysokiej jakości grafiki, płynności samej gry, dźwięki, po niesamowicie wciągający gameplay! Fruit Ninja wciąga na długie godziny, działając przy tym relaksacyjnie na nasz system nerwowy; choć co za dużo to nie zdrowo i lepiej jednak robić sobie przerwy. Gra zapewnia znakomitą rozrywkę, gdziekolwiek byśmy w nią nie grali – w autobusie, pociągu czy tramwaju. Bicie kolejnych rekordów punktowych, będzie naszym celem przez niejeden wieczór.
Fruit Ninja jest dostępne na Androida, iOS oraz Windows Phone
4842 wyświetleń