Galaxy on Fire 2 HD

Przedstawiamy dotychczas najlepszą grę kosmiczną, z niesamowitą grafiką i świetnym udźwiękowieniem. Jako kosmiczny pilot Keith T. Maxwell, zostajemy wciągnięci w środek brutalnej wojny o przetrwanie galaktyki. Galaxy on Fire 2 HD jest dostępne z polskimi napisami na iOS (wersja HD) oraz Androida (wersja „zwykła” tylko na Sony Xperia).

galaxy_on_fire_hd_1

Pustka kosmosu
Nieodkryty i nieskończony kosmos zawsze fascynował naukowców, ale też twórców gier i co za tym idzie, graczy. Gra rozpościera przed nami nieskończony kosmos i świat przyszłości, zdominowany przez inter-galaktyczne interesy korporacji i zacięte konflikty o najcenniejsze surowce. Udane gry kosmiczne możemy zliczyć na palcach jednej ręki szczególnie, jeśli chodzi o gry na telefon. W grze wcielamy się Keitha T. Maxwella, wojennego weterana, który za sprawą uszkodzonego napędu nadświetlnego, przenosi się 35 lat w przyszłość. To początek kłopotów, ponieważ okazuje się, że zastał galaktykę na skraju zniszczenia za sprawą inwazji Void’ów. Ta tajemnicza i agresywnie usposobiona rasa obcych, posiada dostęp do śmiercionośnej technologii, związanej z kontrolą i użyciem czarnych dziur. Zostajemy wciągnięci w konflikt, którego stawką jest istnienie galaktyki.

Warto zauważyć, że gra nie jest liniowa, a gracz ma spore możliwości zabawy poza wykonywaniem kampanii. Możemy wykonywać misje dla 4 różnych frakcji, podróżując między stacjami kosmicznymi i kupując sobie coraz to potężniejsze zabawki do naszego statku kosmicznego. Gdy znudzi nam się ciągnięcie do przodu głównego wątku, jakim jest intergalaktyczna wojna, możemy spokojnie zrobić sobie przerwę i pobawić się w górnika, ochroniarza, taksówkarza czy łowcę nagród.

galaxy_on_fire_2_3

Za nagrodę możemy kupić udoskonalony pancerz, system maskowania oraz najnowocześniejszą i zabójczą broń. Rozwój jest niezbędny, ponieważ misje stają się coraz to trudniejsze, a przeciwnicy wymagający. Wykonywanie misji ma jeden haczyk – często wykonując jakąś misję dla jednej frakcji, pogorszymy nasze relacje między inną frakcją. Musimy wybierać, co nam się bardziej opłaca i z kim chcemy żyć w zgodzie, a z kim nie. W grze dostępnych jest ok 100 stacji kosmicznych i 20 systemów słonecznych, proszących się wręcz o to, by je odwiedzić.

Eve Online?!
Już na pierwszy rzut oka, można zauważyć pewne podobieństwo, do dostępnej na komputer, Eve Online. Oczywiście Eve jest bardziej złożona i rozbudowana, ale można odnieść wrażenie, że twórcy dobrze ją znają i w pewnym sensie, próbowali oddać klimat tej produkcji. Traktuje to jako plus, szczególnie że Eve Online jest wciąż jedną z najpopularniejszych, kosmicznych gier online.

galaxy_on_fire_hd_2

Grafika jest niesamowita i wręcz rzuca na kolana. Wybuchy, gra świateł i kolorów zrobią wrażenie na każdym, szczególnie, że gra jest przy tym bardzo płynna. Wygląd statków kosmicznych, stacji czy innych obiektów spotykanych przez nas w kosmosie – wszystko jest dopracowane i naprawdę cieszy oko. Nie można nic zarzucić dziękom oraz kwestiom mówionym postaci, a miłym dodatkiem jest spolszczenie, w formie polskich napisów.

Sterowanie i kontrola naszego statku jest prosta, czyli standardowo gałka kontroli ruchu znajduje się z lewej strony, a z prawej przyciski akcji. Pojawiają się także pewne funkcje dodatkowe, w zależności od wykonywanej przez nas czynności (np. wiercenie podczas prac górniczych). Latanie i przemierzanie kosmosu jest przyjemne samo w sobie, biorąc pod uwagę wszystkie zalety związane ze sterowaniem oraz wyglądem gry. Wady? Czasami pewne dialogi brzmiały w ustach bohaterów nieco dziwacznie, ale na tak drobne potknięcie, warto przymknąć oko.


(Galaxy on Fire 2 HD zwiastun)

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na iPhone

Galaxy on Fire 2 HD w Google Play
Galaxy on Fire 2 HD w iTunes

ocena_5_recenzja_gnt
Plusy
Aktualny nr 1 wśród kosmicznych gier na telefon
Grafika i płynność
Niesamowite wykonanie
Dźwięk

Minusy
Niektóre dialogi zalatują kiczem

 

Podsumowanie
Pod wieloma względami Galaxy on Fire 2 HD jest grą znakomitą. Odkrywa przed nami wielkie możliwości smartfonu, oferując wciągającą kosmiczną przygodę. Grafika, płynność animacji, kwestie mówione przez naszych bohaterów, polskie napisy, sterowanie oraz przede wszystkim prawdziwa frajda z zabawy w komosie! Polecamy każdemu fanowi strzelanek i gier zręcznościowych – Galaxy on Fire 2 HD to zdecydowanie najlepsza gra kosmiczna na telefon.

Galaxy on Fire 2 HD jest dostępna na iOS oraz Androida

1191 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Spirits recenzja

Spirits to prześwietna gra logiczna, która od dwóch lat święci triumfy na platformie iOS, w tym roku nareszcie trafiła na

Zamknij