Game of Thrones Ascent recenzja

Game of Thrones Ascent przenosi w nas w niebezpieczny świat intryg, polityki i wojen. Chwytajcie za smartfony oraz tablety i pobierajcie za darmo!

game_of_thrones_2

Witajcie w Westeros, w której 8 rodzin prowadzi brutalną walką o wpływy i pieniądze. Game of Thrones Ascent została oryginalnie wydana na Facebooku, dlatego posiada sporo cech gry społecznościowej – nie jest to jednak typowy reprezentant gatunku. Mechanika gry łączy funkcje dla pojedynczego gracza (wątek fabularny i misje) z elementami gry online (starcia PvP pomiędzy rycerzami). Pierwszym krokiem w grze jest stworzenie postaci, która będzie stała na czele nowego, liczącego się o władzę rodu. Podstawowym celem jest rozwijanie wątku fabularnego gry, który przedstawia graczom początki jednej z nowych, znaczących rodzin. Gracz poprzez zręczne machinacje, pieniądze i siłę oręża, toruje sobie drogę na sam szczyt. Posiadamy majątek ziemski, oddanych poddanych i rycerzy, którzy będą wykonywać dla nas różne zadania. W misjach przewijają się postacie znane z serialu i książek, jak Nedd Stark, Król Robert, czy Jaimie Lannister. Po każdym z zadań otrzymujemy trochę pieniędzy, które możemy wykorzystać na rozwój naszych włości – misje stają się coraz trudniejsze, dlatego postęp jest nieodzowny.

game_of_thrones_3

Nasze włości wymagają inwestycji, które potem zwracają się z nawiązką – widoczne są pewne podobieństwa do strategii online. Istotne są także surowce, które zdobywamy z misji i przez naszą aktywność. Jak pisałem powyżej, w grze istnieje dość ograniczone PvP, które są kolejnym elementem budowania potęgi naszego rodu.

Po spędzeniu z Game of Thrones Ascent kilku godzin i odkryciu najważniejszych elementów rozgrywki, doszedłem do punktu, w którym skończył się powiew świeżości, a zaczęła niezbyt zajmująca powtarzalność. To główna wada tej darmowej gry, choć i tak muszę przyznać, że jest niezwykle rozbudowana i początkowo, ciężko połapać się we wszystkich zaimplementowanych opcjach. Gra została solidnie zrobiona, co widać z resztą na zrzutach ekranu, a jeszcze lepiej ma się warstwa dźwiękowa tej produkcji – tło muzyczne stanowi motyw z serialu! Nie znam chyba nikogo, kto narzekałby na jej poziom. Muzykę jest epicka i wpada w ucho nawet po wielu godzinach słuchania, dlatego właśnie najbardziej podeszła mi właśnie ona.

game_of_thrones_1

Co jakiś czas, będzie upominał się o nasze pieniądze, zainstalowany wewnętrzny sklep – typowa cecha gier Free to Play. Opcji premium jest mnóstwo, a spotkamy je praktycznie na każdym kroku. Możemy przyśpieszać różne czasochłonne procesy albo skupić się na potężnych przedmiotach dla bohatera/rycerzy czy też kupić najmocniejszych rycerzy. Nie wydaje mi się, by miało to szczególny sens, ale niech każdy rozważy to sobie indywidualnie. Raczej nie należę do zwolenników płacenia za cokolwiek, a jeśli już, muszę być do tego przekonany…


(Game of Thrones Ascent zwiastun)

Game of Thrones Ascent w iTunes
Game of Thrones Ascent w Google Play

Grafika
Dźwięk
Grywalność
Mikropłatności
Średnia

ocena_4_recenzja_gnt

Plusy
Oryginalność
Solidne wykonanie
Gra o Tron!
Muzyka

Minusy

Dość szybko robi się nudna

 

Podsumowanie
Game of Thrones Ascent to pozycja głównie dla fanów książki i serialu, chociaż nie tylko. Podstawowym jej problemem jest powtarzalność i niezbyt zachęcająca forma rozgrywki, która dość szybko zaczyna nudzić. Z drugiej strony muszę docenić oryginalność, bo tej, Game of Thrones nie brakuje – rozgrywka, bez wątpienia, jest przemyślana. Warto także dodać, że gra jest dostępna także na Facebooku, dlatego możemy grać wymiennie – raz na telefonie, raz w komputerze. Mnie osobiście bardziej przypadła do gustu zabawa na Facebooku, bez pobierania.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

 

1373 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Heroes Call recenzja

Macie ochotę na odrobinę akcji?! Kąskiem na weekend jest świetny darmowy RPG Heroes Call, stworzony przez firmę Defiant Development. Konkretniej rzecz ujmując jest to hack’n’slash, przypominający trochę...

Zamknij