Game of Thrones Ascent recenzja

Game of Thrones Ascent przenosi w nas w niebezpieczny świat intryg, polityki i wojen. Chwytajcie za smartfony oraz tablety i pobierajcie za darmo!

game_of_thrones_2

Witajcie w Westeros, w której 8 rodzin prowadzi brutalną walką o wpływy i pieniądze. Game of Thrones Ascent została oryginalnie wydana na Facebooku, dlatego posiada sporo cech gry społecznościowej – nie jest to jednak typowy reprezentant gatunku. Mechanika gry łączy funkcje dla pojedynczego gracza (wątek fabularny i misje) z elementami gry online (starcia PvP pomiędzy rycerzami). Pierwszym krokiem w grze jest stworzenie postaci, która będzie stała na czele nowego, liczącego się o władzę rodu. Podstawowym celem jest rozwijanie wątku fabularnego gry, który przedstawia graczom początki jednej z nowych, znaczących rodzin. Gracz poprzez zręczne machinacje, pieniądze i siłę oręża, toruje sobie drogę na sam szczyt. Posiadamy majątek ziemski, oddanych poddanych i rycerzy, którzy będą wykonywać dla nas różne zadania. W misjach przewijają się postacie znane z serialu i książek, jak Nedd Stark, Król Robert, czy Jaimie Lannister. Po każdym z zadań otrzymujemy trochę pieniędzy, które możemy wykorzystać na rozwój naszych włości – misje stają się coraz trudniejsze, dlatego postęp jest nieodzowny.

game_of_thrones_3

Nasze włości wymagają inwestycji, które potem zwracają się z nawiązką – widoczne są pewne podobieństwa do strategii online. Istotne są także surowce, które zdobywamy z misji i przez naszą aktywność. Jak pisałem powyżej, w grze istnieje dość ograniczone PvP, które są kolejnym elementem budowania potęgi naszego rodu.

Po spędzeniu z Game of Thrones Ascent kilku godzin i odkryciu najważniejszych elementów rozgrywki, doszedłem do punktu, w którym skończył się powiew świeżości, a zaczęła niezbyt zajmująca powtarzalność. To główna wada tej darmowej gry, choć i tak muszę przyznać, że jest niezwykle rozbudowana i początkowo, ciężko połapać się we wszystkich zaimplementowanych opcjach. Gra została solidnie zrobiona, co widać z resztą na zrzutach ekranu, a jeszcze lepiej ma się warstwa dźwiękowa tej produkcji – tło muzyczne stanowi motyw z serialu! Nie znam chyba nikogo, kto narzekałby na jej poziom. Muzykę jest epicka i wpada w ucho nawet po wielu godzinach słuchania, dlatego właśnie najbardziej podeszła mi właśnie ona.

game_of_thrones_1

Co jakiś czas, będzie upominał się o nasze pieniądze, zainstalowany wewnętrzny sklep – typowa cecha gier Free to Play. Opcji premium jest mnóstwo, a spotkamy je praktycznie na każdym kroku. Możemy przyśpieszać różne czasochłonne procesy albo skupić się na potężnych przedmiotach dla bohatera/rycerzy czy też kupić najmocniejszych rycerzy. Nie wydaje mi się, by miało to szczególny sens, ale niech każdy rozważy to sobie indywidualnie. Raczej nie należę do zwolenników płacenia za cokolwiek, a jeśli już, muszę być do tego przekonany…


(Game of Thrones Ascent zwiastun)

Game of Thrones Ascent w iTunes
Game of Thrones Ascent w Google Play

[yasr_multiset setid=0]

ocena_4_recenzja_gnt

Plusy
Oryginalność
Solidne wykonanie
Gra o Tron!
Muzyka

Minusy

Dość szybko robi się nudna

 

Podsumowanie
Game of Thrones Ascent to pozycja głównie dla fanów książki i serialu, chociaż nie tylko. Podstawowym jej problemem jest powtarzalność i niezbyt zachęcająca forma rozgrywki, która dość szybko zaczyna nudzić. Z drugiej strony muszę docenić oryginalność, bo tej, Game of Thrones nie brakuje – rozgrywka, bez wątpienia, jest przemyślana. Warto także dodać, że gra jest dostępna także na Facebooku, dlatego możemy grać wymiennie – raz na telefonie, raz w komputerze. Mnie osobiście bardziej przypadła do gustu zabawa na Facebooku, bez pobierania.

 

[yasr_visitor_votes size=”large”]

 

1405 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Assassin’s Creed – Altaïr’s Chronicles

Wciel się w legendarnego Asasyna Altaira i skradaj się w Assassin's Creed - Altaïr's Chronicles. Walcz, skacz po dachach i

Zamknij