Gears & Guts recenzja

Zombie okupują miasto! Są wszędzie i uprzykrzają życie mieszkańcom – ktoś musi zrobić z nimi porządek. Tym ktosiem jesteśmy My, tak więc siadamy za kółkiem potężnego wehikułu i oczyszczamy ulice z nieumarłego paskudztwa. Gears & Guts to kolejna bardzo popularna produkcja od studia Glu Mobile.

gears_guts_1

Skóra, fura i komóra!
Ooo kolejna gra z zombiakami? – moja pierwsza myśl od razu po tym jak zobaczyłem Gears and Guts. Nie będę kolejny raz powtarzał, jak bardzo tematyka zombie jest ostatnio popularna, przejdę od razu do rzeczy. Tym razem jednak gra wyróżnia się zupełnie innym podejściem do walk z hordami nieumarłych – wsiadamy do samochodu wyposażonego w różnego rodzaju narzędzia zniszczenia i ruszamy z piskiem opon, by roznieść na kawałeczki przeciwników.

Rozgrywka polega na przechodzeniu różnych poziomów, na których naszym głównym celem jest eksterminacja zombiaków, opanowujących miasto. Zazwyczaj musimy wyeliminować określoną liczbę przeciwników, czasami robiąc to na czas lub ochronić jakiś obiekt. Generalnie przygotujcie się na rozjeżdżanie i niszczenie w różnych formach zombiaków.

gears_guts_2

W naszym garażu znajdziemy jeden wielki arsenał zniszczenia – miotacze płomieni, karabiny, lasery, działa plazmowe, drut kolczasty (instalowany na zderzaku naszej bryki) i wiele, wiele innych zabaweczek. Oczywiście możemy także wymieniać i sam samochodów, które różnią się między sobą szybkością, opancerzeniem oraz współczynnikiem mocy, obrazujący na ile nasz samochodów i jego wyposażenie, są wystarczająco mocne. Ten współczynnik jest o tyle ważny, że gdy jest on za niski w stosunku do poziomu, praktycznie w ciągu kilku sekund po rozpoczęciu poziomu, zostanie on zniszczony.

Zmiana biegów i bebechy!
Sterowanie to właściwie kilka przycisków, w przód, w tył, a z resztę odpowiada, szybko reagujący na jakikolwiek skręt, akcelerometr. Jednym słowem określiłbym ten aspekt gry – bardzo wygodne. Jeśli chodzi o strzelanie z broni, aktywuje się ona automatycznie co ma swoje zalety. Dostępnych w grze samochodów jest całe mnóstwo. Auta są małe i duże, możemy znaleźć: pancerne limuzyny, cysterna, samochodów w stylu Ghostbusters czy taki wyglądający, jak hełm rycerski – jest w czym wybierać. Wszystkie przedmioty oraz same samochody, są przedstawiane w formie kart i możemy je ulepszać do 10 poziomu (do tego celu potrzebujemy inny przedmiot/samochód, który tracimy na poczet ulepszenia).

gears_guts_3

Grafika nie należy może do szczególnie dobrych, ale spełnia swoją rolę. Zombiaki giną w kolorowy i przyjemny sposób, a nasze samochody są wystarczająco dobrze wykonane, by się do nich przywiązać. Muzyka lecąca podczas rozwałki to wpadająca w ucho rockową szarpaniną. Przypadła mi do gustu i dotrzymywała mi towarzystwa podczas całej jatki. Super sprawa!

Sklep premium w grze jest przyjemnie niezauważalny, możemy go całkowicie zignorować i grać bez jakichkolwiek przeszkód. Oczywiście odnotowuje to, jako zaletę. Możemy bez większych trudności i własnymi siłami, odblokować praktycznie wszystko, co oferuje Gears & Guts.


(Gears & Guts zwiastun)

Gears & Guts w Google Play

ocena_4_recenzja_gnt
Plusy
Prosta i wciągająca
Świetnie relaksuje
Niezła grafika

Minusy
Czasami crashuje (Android)

 

Podsumowanie
Gears & Guts znakomicie relaksuje i świetnie łączy ze sobą kilka gatunków gier. Podczas gry ścigamy się z czasem, walczymy, strzelamy – gra jest powtarzalna, ale właśnie w taki bardzo miły i szczególny sposób. Sprawdza się idealnie, w krótkich, 10-15 minutowych sesjach i nie zmusza nas nachalnie do zakupów  sklepie premium. Zachęcam do przetestowania, w końcu jest dostępna za darmo!

Gears & Guts jest dostępna na Androida oraz iOS

741 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Wild Blood recenzja

Wild Blood to najnowszy hit od Gameloftu, a zarazem dynamiczny hack’n’slash o niesamowitej grafice opartej na silniku graficznym Unreal Engine

Zamknij