Goodgame Empire recenzja

Goodgame Empire – jedna z najpopularniejszych i najbardziej dopracowanych darmowych strategii. Przenosimy się do kreskówkowego średniowiecza, w którym przyjdzie nam umiejętnie rozwijać nasze włości i nierzadko, walczyć z innymi graczami. Goodgame Empire jest w całości po polsku!

goodgame_empire_1

Kreskówkowo…
Początki są delikatnie mówiąc liche, w końcu startowy zamek jest drewniany i mało elegancki, ale szybko stajemy na nogi i prężnie rozbudowujemy nasze włości. Zaraz po zarejestrowaniu się w grze, wskakujemy w kolorowe średniowiecze. Czeka nas samouczek, bardzo precyzyjnie wyjaśniający nam wszystko – od budowy pierwszych konstrukcji, po aspekt wojenny Goodgame Empire. Ponieważ wszystko jest w języku polskim, nie powinniście mieć jakichkolwiek problemów. Przy okazji nauki, stawiamy pierwsze kroki jako władca i lekko rozbudowujemy nasze królestwo. Po zakończeniu samouczka jednak, wciąż będzie bardzo skromnie. Konstruujemy chatę drwala i kamieniołom oraz inne budynki gospodarcze, niezbędne do rozwoju gospodarczego. W grze dostępne są trzy surowce: drewno, kamień oraz żywność. Każdy z nich jest bardzo ważny dla naszej wirtualnej gospodarki, dlatego pierwsze kroki w grze, muszą skupiać się na poukładaniu, ile tylko jesteśmy w stanie, kwestii generowania surowców.

goodgame_empire_3

Poza tym, czeka nas rozbudowa mieszkań, w których mieszkają poddani – będziemy ich zdzierać z pieniędzy, z pomocą optymistycznie nastawionych do życia, poborców podatkowych. Goodgame Empire, oferuje poza tym sporą ilość funkcji, bardzo dobrze znanych z innych darmowych gier strategicznych – mamy możliwość zapisania się do sojuszu (możemy stworzyć także własny), wysyłamy wojska do walki z innymi graczami czy po prostu rozmawiamy na chacie z innymi graczami. Wybranie dobrego i aktywnego sojuszu to kluczowa sprawa jeśli chcemy zapewnić sobie z jednej strony bezpieczeństwo, a z drugiej możliwość rozwoju. W skrócie – jeśli nie będziemy szukać sojuszy, przyjaciół – ktoś szybko da nam w skórę. Walka nie należy do specjalnie rozbudowanych, w zasadzie jest krótkim epizodem – po wszystkim, dostajemy raport, czy pogoniliśmy wroga, czy też on pogonił nas. Co ciekawe, mamy wpływ na położenie wojsk, przed atakiem na wybrany przez nas zamek – przydzielamy jednostki i wybieramy, która część zamku jest naszym celem.

goodgame_empire_2

To, co od razu rzuca się w oczy, w Goodgame Empire to przede wszystkim bardzo przyjemna i barwna oprawa graficzna. Kolory w grze są nasycone i żywe, a budynki, projekty postaci i ogólny design gry, jest taki trochę nie do końca na serio. Jakościowo jednak, strategia prezentuje się wyśmienicie i jest wyjątkowo dopracowana w stosunku do innych produkcji tego typu. Całość zamyka z lekka powtarzalna, ale miła, muzyka wydobywająca się z naszych głośników. Nie gwarantuje jednak, że po kilku godzinach gry, po prostu ją wyłączycie i włączycie coś na Youtube…

Mikropłatności. I tutaj pojawia się zasadniczy problem. Wpływ mikropłatności na grę jest bardzo duży, a sklep, jak na polskie kieszenie, drogi. Niestety deweloperzy często nie mają dla nas specjalnej litości jeśli chodzi o opcje premium – właściwie jest to wpisane w gatunek gier free to play.

ocena_5_recenzja_gnt

Plusy
Świetna oprawa graficzna
Prosty i wygodny interfejs
Ogólna jakość
Muzyka

Minusy
Przesadnie drogi wewnętrzny sklep

 

Podsumowanie
W Goodgame Empire najbardziej robi wrażenie oprawa audio-wizualna – deweloperzy mierzyli w coś więcej niż kolejną strategię przeglądarkowa. Stworzyli bardzo solidną produkcję z ciekawymi funkcjami i przede wszystkim przystępnym interfejsem. Poza tym, gra wyróżnia się, jakością wykonania, żywą grafiką i całkiem miłą muzyką. Mikropłatności, są, jakie są, ale z pewnością, mamy do czynienia z jedną z najlepszych strategicznych gier online.

Goodgame Empire jest dostępna w oknie przeglądarki.

2299 wyświetleń

Przeczytaj inne:
The Amazing Spider-Man recenzja

Spider-man powraca, w nowej odsłonie nawiązującej do ostatniej ekranizacji przygód Petera Parkera alias Człowieka Pająka. To już druga produkcja o

Zamknij