Goodgame Empire recenzja

Goodgame Empire – jedna z najpopularniejszych i najbardziej dopracowanych darmowych strategii. Przenosimy się do kreskówkowego średniowiecza, w którym przyjdzie nam umiejętnie rozwijać nasze włości i nierzadko, walczyć z innymi graczami. Goodgame Empire jest w całości po polsku!

goodgame_empire_1

Kreskówkowo…
Początki są delikatnie mówiąc liche, w końcu startowy zamek jest drewniany i mało elegancki, ale szybko stajemy na nogi i prężnie rozbudowujemy nasze włości. Zaraz po zarejestrowaniu się w grze, wskakujemy w kolorowe średniowiecze. Czeka nas samouczek, bardzo precyzyjnie wyjaśniający nam wszystko – od budowy pierwszych konstrukcji, po aspekt wojenny Goodgame Empire. Ponieważ wszystko jest w języku polskim, nie powinniście mieć jakichkolwiek problemów. Przy okazji nauki, stawiamy pierwsze kroki jako władca i lekko rozbudowujemy nasze królestwo. Po zakończeniu samouczka jednak, wciąż będzie bardzo skromnie. Konstruujemy chatę drwala i kamieniołom oraz inne budynki gospodarcze, niezbędne do rozwoju gospodarczego. W grze dostępne są trzy surowce: drewno, kamień oraz żywność. Każdy z nich jest bardzo ważny dla naszej wirtualnej gospodarki, dlatego pierwsze kroki w grze, muszą skupiać się na poukładaniu, ile tylko jesteśmy w stanie, kwestii generowania surowców.

goodgame_empire_3

Poza tym, czeka nas rozbudowa mieszkań, w których mieszkają poddani – będziemy ich zdzierać z pieniędzy, z pomocą optymistycznie nastawionych do życia, poborców podatkowych. Goodgame Empire, oferuje poza tym sporą ilość funkcji, bardzo dobrze znanych z innych darmowych gier strategicznych – mamy możliwość zapisania się do sojuszu (możemy stworzyć także własny), wysyłamy wojska do walki z innymi graczami czy po prostu rozmawiamy na chacie z innymi graczami. Wybranie dobrego i aktywnego sojuszu to kluczowa sprawa jeśli chcemy zapewnić sobie z jednej strony bezpieczeństwo, a z drugiej możliwość rozwoju. W skrócie – jeśli nie będziemy szukać sojuszy, przyjaciół – ktoś szybko da nam w skórę. Walka nie należy do specjalnie rozbudowanych, w zasadzie jest krótkim epizodem – po wszystkim, dostajemy raport, czy pogoniliśmy wroga, czy też on pogonił nas. Co ciekawe, mamy wpływ na położenie wojsk, przed atakiem na wybrany przez nas zamek – przydzielamy jednostki i wybieramy, która część zamku jest naszym celem.

goodgame_empire_2

To, co od razu rzuca się w oczy, w Goodgame Empire to przede wszystkim bardzo przyjemna i barwna oprawa graficzna. Kolory w grze są nasycone i żywe, a budynki, projekty postaci i ogólny design gry, jest taki trochę nie do końca na serio. Jakościowo jednak, strategia prezentuje się wyśmienicie i jest wyjątkowo dopracowana w stosunku do innych produkcji tego typu. Całość zamyka z lekka powtarzalna, ale miła, muzyka wydobywająca się z naszych głośników. Nie gwarantuje jednak, że po kilku godzinach gry, po prostu ją wyłączycie i włączycie coś na Youtube…

Mikropłatności. I tutaj pojawia się zasadniczy problem. Wpływ mikropłatności na grę jest bardzo duży, a sklep, jak na polskie kieszenie, drogi. Niestety deweloperzy często nie mają dla nas specjalnej litości jeśli chodzi o opcje premium – właściwie jest to wpisane w gatunek gier free to play.

ocena_5_recenzja_gnt

Plusy
Świetna oprawa graficzna
Prosty i wygodny interfejs
Ogólna jakość
Muzyka

Minusy
Przesadnie drogi wewnętrzny sklep

 

Podsumowanie
W Goodgame Empire najbardziej robi wrażenie oprawa audio-wizualna – deweloperzy mierzyli w coś więcej niż kolejną strategię przeglądarkowa. Stworzyli bardzo solidną produkcję z ciekawymi funkcjami i przede wszystkim przystępnym interfejsem. Poza tym, gra wyróżnia się, jakością wykonania, żywą grafiką i całkiem miłą muzyką. Mikropłatności, są, jakie są, ale z pewnością, mamy do czynienia z jedną z najlepszych strategicznych gier online.

Goodgame Empire jest dostępna w oknie przeglądarki.

2259 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Tetris Blitz recenzja

Tetris Blitz od EA to najświeższa wariacja klasycznego Tetrisa, przeznaczona specjalnie na ekrany dotykowe. Układanie klocków jest dostępne bezpłatnie, więc jeśli macie ochotę na całkiem udaną grę...

Zamknij