Granny Smith

Załóż wrotki i odzyskaj jabłka w rewelacyjnej grze zręcznościowej Granny Smith na Androida i iPhone! Przeskakuj domy, wieżowce i inne przeszkody, nie dając się prześcignąć niedobremu złodziejaszkowi. Renta, 80 lat na karku i ciepłe kapcie? Jakie to ma znaczenie, gdy kradną!? A pani Smith bardzo tego nie lubi…

Szacunek dla starszych!
Jeśli chodzi o kreatywność, gry na telefon nie zwalniają tempa i mamy do czynienia z następną nietypową i pomysłową produkcją. Po udanym Sprinkle, studio deweloperskie Mediocre wydało nową grę swojego autorstwa – Granny Smith. W niej wcielamy się w pełną życia starszą panią, wyjątkowo zdeterminowaną, by nie dać się okraść. Naszym celem jest prześcignięcie złodzieja i zebranie wszystkich jabłek na planszy, dojeżdżając szczęśliwie do mety.

Babcia zjeżdża automatycznie i sterowanie jest ograniczone do dwóch przycisków – skoku i użycia laski, dając możliwość zjazdu na roztaczających się nad ziemią linach. Podczas skoków wykonujemy efektowne salta, które jeśli dobrze opanujemy, mogą nas nagrodzić lub – ukarać. Idealne lądowanie da nam dodatkowe punkty, a upadek na głowę, utratę części zebranych monet, które poza jabłkami zbieramy na planszy.

granny_smith_6

Za monety możemy kupić bonusy w postaci skórek od banana, hełmu czy piłki bejsbolowej. Służą one do spowalniania depczącego nam po piętach (wrotkach) rabusia bądź rozwalania przeszkód. Czynią one grę łatwiejszą i popełnione błędy mniej dla nas opłakane w skutkach. Za pieniądze możemy też wymienić postać babci, na dziadka z parasolem lub psa uzbrojonego w kość. Koszt wynosi zaledwie 1000 monet, które możemy zebrać w mniej niż godzinę, w przeciwieństwie do darmowych gier jak Temple Run czy Shoot the Zombirds, gdzie na dodatkową skórkę musimy się bardzo dużo napracować. Zebrane pieniądze możemy również wykorzystać, żeby ominąć nielubianą planszę. Żeby przejść poziom, zasadniczo wystarczy dojechać do mety. Jabłka i monety są nam potrzebne jedynie, jeśli zależy nam na zdobyciu wysokiej ilości punktów. Poza tym jabłek nieprzypadkowo mamy do zebrania trzy – podobnie jak w innych grach na telefon, Granny Smith wykorzystuje trzygwiazdkowy system punktacji (choć w tym przypadku raczej „trzyjabłkowy”).

Pierwsze poziomy są bardzo proste. Jeździmy po polach, przeskakujemy nad domkami i przebijamy się przez jaskinie. Wraz z przechodzeniem do kolejnych światów, gra nabiera coraz większego rozmachu i z przedmieść przenosimy się do miasta, skacząc pomiędzy wieżowcami czy przejeżdżając przez kanały. Po przejściu poziomu, możemy obejrzeć nasze wyczyny na replayu, stylizowanym na program telewizyjny z lat 50 XX wieku.

Wyścigowanie się z małym, grubym dzieciakiem sprawia mnóstwo zabawy. Najbardziej przyciągającą cechą Granny Smith jest zdecydowanie bardzo lekka i pozytywna atmosfera. Rozgrywka jest prosta i mało wymagająca, a obserwowanie upadków i spektakularnych salt wykonywanych przez babcię z towarzyszącym mu odgłosem „łiii!” jest przezabawne. Łatwo z tego powodu wpaść w tzw. syndrom „ostatniej planszy”, gdzie obiecujemy sobie, że po wyścigu skończymy grać, po czym i tak włączamy kolejny…a potem kolejny i kolejny…i kolejny…


(Granny Smith zwiastun)

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na iPhone

Granny Smith w Google Play
Granny Smith w iTunes

ocena_5_recenzja_gnt
Plusy
Zabawna i oryginalna
Świetny, spójny styl audio-wizualny
Wciągająca

Minusy
Mało przeszkód
System punktacji wydaje się na siłę wepchany do gry

 

Podsumowanie
Granny Smith jest ciekawym i niepozornym tytułem, którego magię odkrywamy po uruchomieniu. Pojedynczy wyścig trwa zaledwie kilku minut, a wyjątkowo uproszczone sterowanie czyni tytuł dostępnym nawet dla dzieci. Punkty nie mają w grze większego znaczenia i bardziej dla satysfakcji mamy ochotę na perfekcyjne przejechanie trasy. Warto również zwrócić uwagę na sam design produkcji – ile aplikacji na telefon daje możliwość jazdy na wrotkach babcią, która niczym bohater kina akcji, zjeżdża po liniach wysokiego napięcia, przeskakuje pomiędzy wieżowcami i przebija się przez domy i ceglane mury? Jeśli czujecie, że odrzuca Was oprawa graficzna i specyficzny styl, nie dajcie się zwieść, ponieważ Granny Smith jest bardzo wciągającym tytułem.

Granny Smith jest dostępne na Androida i iOS.

1388 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Avengers Alliance recenzja

Avengers Alliance to jedna z najpopularniejszych aktualnie gier na Facebooku, w którą mogą także pograć posiadacze telefonów z Androidem i

Zamknij