Greedy Spiders

Uratuj muchy przed ich małymi, włochatymi wrogami! Jak się zapewne domyślacie, co czeka nas w tej grze na telefon – ruszamy na ratunek owadom, ratując ich prosto z pajęczej sieci. Turowa gra logiczna Greedy Spiders to mnóstwo dobrej zabawy, szczególnie dla młodszych graczy. Gra jest dostępna na Androida oraz iPhone.

greedy spiders_1

Na ratunek musze!
Aby uratować biednego, skrzydlatego owada, należy odciąć dostęp pająka poprzez zrywanie pajęczyn. Dotykając połączenia zrywamy go, a w tym samym czasie pająk (albo pająki – później jest ich więcej niż jeden) wykonują swoje ruchy. Sukces zależy od tego, czy uda nam się przeciąć pajęczyny w odpowiedniej kolejności. Czasem może udać nam się uratować jedną muchę, ale przez naszą nieuwagę pająk zdąży dojść do drugiej i jesteśmy zmuszeni do rozpoczęcia poziomu od początku. Gdy uwolnimy je wszystkie, dostajemy podsumowanie punktowe od jednej do trzech gwiazdek. Jest to podsumowanie naszych trudów i ocena na ile sprawnie radzimy sobie z wyzwaniami, jakie stawia przed nami gra.

Podobnie jak w innych grach, pierwsze poziomy mają za zadanie wprowadzić gracza do mechaniki gry. Z poziomu na poziom, robi się coraz trudniej, ale i ciekawiej zarazem. Jest coraz więcej much do uratowania, przybywa pająków, które musimy blokować. Na szczęście w późniejszych etapach gry, dostajemy różne przedmioty. Jeden odwraca uwagę pająków i uwalnia automatycznie jednego owada, a inny pali kilka linii pajęczyn jednocześnie.

greedy_spiders_2

…i nie tylko
Gra jest utrzymana w śmiesznej, humorystycznej atmosferze i stylistyce. Pomimo nieco oklepanej oprawy graficznej, sprawia pozytywne wrażenie. Udowadnia, że nawet w rzeczywistości obrzydliwe i niepotrzebne nam do szczęścia stworzenia, jakimi są muchy, mogą wzbudzić w nas żal i sprawiają, że chce nam się je ratować. Nie ratujemy wyłącznie much – zdarzają się osy oraz inne, bliżej nieokreślone, mucho-podobne owady.

Nie można zarzucić grze niskiej jakości, choć na pierwszy rzut oka, faktycznie może sprawiać takie wrażenie. Greedy Spiders należy do produkcji niepozornych, które dopiero po włączeniu i wypróbowaniu przez kilka minut, ukazują swój specyficzny urok. Muzyka i oprawa dźwiękowa stoją również niezłym poziomie, choć na pewno nie jest to poziom grafiki 2D znany choćby w grach serii Angry Birds. Greedy Spiders wygląda znacznie skromniej.


(Greedy Spiders zwiastun)

Greedy Spiders na Google Play
Greedy Spiders na iTunes

ocena_3_recenzja_gnt
Plusy
178 poziomów przedniej zabawy
Jakość wykonania

Minusy
Mało wyważony poziom trudności

 

Podsumowanie
Greedy Spiders była w tym roku, jedną z najchętniej pobieranych gier na Android i nic dziwnego! Duża ilość bardzo zróżnicowanych pomiędzy sobą poziomów, sympatyczny design i humor w takiej mieszance musiały skończyć się sukcesem. Produkcja nie należy do gier najprostszych, ale wyważony poziom trudności wystarczy dla każdej osoby, szukającej dobrej zabawy rozruszającej szare komórki. Osoby nieprzekonane mogą pobrać dostępną w sklepie wersję darmową, Greedy Spiders Free, która oferuje 86 poziomów z łącznie 178 plansz w wersji pełnej.

Greedy Spiders jest dostępne na Androida oraz iOS.

992 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Modern Combat 4: Zero Hour recenzja

Dzisiejszym daniem jest jedną z wysokobudżetowych produkcji wydanych przez dobrze znaną firmę Gameloft, która ma w swoim dorobku pokaźną ilość

Zamknij