Green Farm 2

Wciel się w farmera w sequelu popularnej gry Green Farm, Green Farm 2 na iOS! Symulatory farm nie zwalniają tempa i po raz kolejny mamy okazję spojrzeć za kulisy współczesnej farmy. Czekają na nas wszystkie wyzwania, jakie stoją przed każdym amatorem współczesnego rolnictwa – hodowla, uprawa czy obsługa roślin.

FarmVille, Farmerama, Green Farm…
Nigdy nie byłem w stanie do końca zrozumieć popularności symulatorów farm, w których stajemy rolnikami, hodujemy zboże i opiekujemy się zwierzętami. Czy jest ten fenomen związany z pozostałością po naszych przodkach, którzy w przeszłości głównie się zajmowali rolnictwem, czy jest to kwestia odpowiedniej zaprojektowanej rozgrywki, a może tylko chwilowa moda – trudno jest jednoznacznie stwierdzić. Pewnym jest, że na fali popularności wywołanej przez FarmVille – jednej z pierwszych gier farmerskich – powstała duża ilość tytułów, bazujących na tym samym pomyśle. Tak między innymi powstała seria gier Green Farm, nieoficjalnie nazywana FarmVille na komórki. Pierwsza część nie była doskonała i deweloperzy zdecydowali się wypuścić sequel tej gry na telefon. Nie różni się on szczególnie od pierwowzoru i opiera się na tym samym rodzaju rozgrywki.

Własna farma przez cały rok
W Green Farm 2 uprawiamy warzywa, zboża, hodujemy zwierzęta i administrujemy swoją farmą. Po wyrośnięciu i zebraniu upraw, sprzedajemy je na targu, dostając w zamian pieniądze. Im dłużej dana roślina wymaga uprawy, tym jej wartość jest relatywnie większa. W późniejszych etapach gry dostajemy możliwość sadzenia i zbierania owoców z drzew. Poza roślinami mamy różnego rodzaju zwierzęta, głównie hodowlane; konie, kurczaki, gęsi czy też świnie. Za uzyskane pieniądze ze sprzedaży upraw i zwierząt hodowlanych, zaopatrujemy się w lepszego rodzaju sprzęt do uprawy roślin, ulepszamy infrastrukturę naszej farmy czy kupujemy nowe zwierzęta, zwiększając w ten sposób naszą ogólną efektywność. Poza uprawą ziem i zajmowaniem się zwierzątkami, naszym zadaniem jest ochrona naszych ziem przed różnego rodzaju drapieżnikami, czyhającymi na nasz czworonożny dobytek. Aby uchronić się przed nagłymi zniknięciami ulubionych świnek czy krów, należy zaopatrzyć się w psy służące do ich ochrony, bądź też wybudować im domki. Taki domek poza funkcją ochrony, daje możliwość uzyskania nowych, małych zwierzątek. Daje nam to dodatkowy zysk, który można zainwestować w w rozwój naszego rolniczego biznesu.

Nie tylko farmer
Po zdobyciu poziomu 10, możemy specjalizować się w różnego rodzaju aktywnościach, – jako ogrodnik, artysta a nawet cieśla. Daje to możliwość personalizacji, czyniąc grę ciekawszą. Wyższy poziom również daje możliwość zakupu dodatkowych nawozów czy maszyn, zwiększając nasze uprawy. Zabieg ten wymaga jednak zakupu waluty za prawdziwe pieniądze, co nie musi się wszystkim graczom podobać.

Mikropłatności oferują wiele opcji, tym graczom, którzy chcieliby podejść nieco ambitniej do gry. Zawartość jaką można zakupić w sklepie w ogromnym stopniu zwiększa możliwości produkcyjne naszej farmy. Dodatkowe misje, możliwości zainstalowania paneli słonecznych czy zakupu robotów to tylko mała część tego, co można tam znaleźć. Ułatwiają i rozszerzają rozgrywkę, czyniąc ją atrakcyjniejszą niż wersja podstawowa.


(Green Farm 2 zwiastun)

Pobierz grę na iPhone

Green Farm 2 na iTunes

ocena_4_recenzja_gnt
Plusy
Prosta i wciągająca
Urocza grafika

Minusy
Nieco powtarzalna

 

Podsumowanie
Green Farm 2 przypadnie do gustu wszystkim ciekawym spróbowania swych sił w roli farmera. Rozgrywka jest rozbudowana i gra w dużym stopniu wykorzystuje możliwości współczesnych sprzętów mobilnych, dając nam w efekcie bardzo ładną i kolorową oprawę graficzną. Lekka atmosfera i świetnej jakości rozgrywka, czynią z niej bardzo atrakcyjne do zabawy tytuł.

7495 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Monster Blade recenzja

Monster Blade to darmowa gra akcji z elementami RPG, nawiązująca do ultrapopularnej serii Infinity Blade oraz pod pewnymi względami do

Zamknij