Najlepsze gry na iPhone 2013

Zapraszamy na listę najlepszych gier na iPhone wydanych w roku 2013!

 

Frontline Commando: D-Day
Gra przenosi nas na plaże Normandii, gdzie wcielimy się w żołnierza piechoty USA walczącego nawałą niemieckich żołnierzy. Bierzemy udział w ofensywie na niemieckie umocnienia na 5 normandzkich plażach: Omaha, Gold, Juno, Sword, Utah.

Właśnie z tego powodu D-Day został podzielony na 5 rozdziałów, a każdy z nich rozgrywa się na innej plaży. Zaczynamy od plaży Utah i okolic, posuwając się w głębi lądu, a potem czeka nas seria poziomów związanych z inną z plaż. Ogólnie rzecz biorąc, aplikacja oferuje dziesiątki napakowanych akcją poziomów. Od strony audio wizualnej gra robi jak najlepsze wrażenie – wybuchy, modele czołgów, niesamowita broń 2 Wojny Światowej i solidny dźwięk. Frontline Commando: D-Day to aktualnie jedna z najbardziej udanych produkcji wydanych przez Glu Mobile w 2013 roku.

 

Injustice: Gods Among Us
Injustice: Gods Among Us to znakomita darmowa bijatyka na ekrany dotykowe stworzona przez znane z serii Mortal Kombat (Netherrealm). Uniwersum DC Comics i czołówka super bohaterów i super łotrów – kto ma ochotę na jatkę?

Gra jest połączeniem elementów znanych z gier karcianych oraz bijatyki, dlatego najpierw musimy posiadać kartę danej postaci, by móc nią grać. Z postaci tworzymy 3 osobowe drużyny i mierzymy się z przeciwną drużyną. Za każdą walkę musimy płacić energię, przez co Injustice ogranicza nieco grę, ale im więcej mamy postaci, tym więcej drużyn możemy posiadać. Grafika została oparta o silnik Unreal Engine III, który w wypadku gier na platformy mobilne, sprawdza się znakomicie. Zobaczenie w akcji Batmana, Supermana lub Bane’a to atrakcja sama w sobie!

 

Goodgame Empire: Four Kingdoms
Goodgame Empire: Four Kingdoms jest aktualnie jedną z najlepszych strategii na iPhone i iPada, w dodatku dostępna w całości w języku polskim. Zarządzamy kreskówkowym królestwem i lejemy kogo się da, ku chwale i nieprzebranym bogactwom.

Goodgame Empire: Four Kingdoms w praktyce to mobilna odsłona dobrze znanej przeglądarkowej strategii Goodgame Empire. Gameplay jest praktycznie ten sam, choć gra różni się oczywiście rozwiązaniami interfejsu – nawiasem mówiąc bardzo sprawnie zaprojektowanego, przez co sporo miejsca zajmuje właściwa cześć gry. Aplikacja ma wysokiej jakości, kreskówkową grafikę i przyjemne efekty dźwiękowe, dopełniające reszty. Jak inne strategie online, posiada standardowe opcje społecznościowe, z możliwością komunikacji między graczami oraz tworzenia aliansów.

 

Gun Bros 2
Gun Bros 2 to jedyna w swoim rodzaju kontynuacja popularnego hitu od Glu Mobile. Dwaj bracia (nie biologiczni nawiasem mówiąc) stają naprzeciw złowrogim T.O.O.L.S. (Tyraniczni Ciemiężcy Życia). W końcu ktoś musi uratować Wszechświat?

Koncepcja rozgrywki jest prościutka – biegamy po wszechstronnych arenach i eliminujemy pojawiających się, fala za falą, wrogów. Bracia posiadają potężne i wielkie zarazem giwery, równie interesujące zbroje i robią to co potrafią najlepiej – sieją zniszczenie. Gra ma znakomitą kolorową grafikę i niezłą muzykę, a została wydana jako produkcja freemium (za darmo). Niestety wszyscy wiemy, jakie są aplikacje tego typu, ale mimo wszystko w Gun Bros 2 warto pograć.

 

Dungeon Hunter 4
Dungeon Hunter 4 to aktualnie czołowy hack’n’slash i jedna z najciekawszych gier roku 2013. Gra wygląda jak mobilny klon Diablo 3, dlatego warto rzucić na najnowsze dziecko Gameloftu. Hordy z piekła rodem, czekają!

dungeon_hunter_4_2

Już na pierwszy rzut oka widać wyraźnie uderzające podobieństwo do najnowszej odsłony Diablo – dotyczy to zarówno strony wizualnej, jak i mechaniki walki. W Dungeon Hunter 4 możemy zdobyć niesamowitą ilość potężnych artefaktów – każda z klas ma własny arsenał przedmiotów z których może korzystać. Możemy stworzyć swoje własne przedmioty, możemy skorzystać z wewnętrznego sklepu – wybór należy do nas. Co ciekawe, możemy grać w trybie kooperacji z innymi graczami online.

Heroes of Destiny

Przygotujcie się na genialne połączenie strategii czasu rzeczywistego z grą RPG od popularnego studia Glu Mobile. Dowodzimy grupą oddanych bohaterów, stawiających czoła inwazji sił zła na królestwo – Heroes of Destiny można pobrać za darmo!

heroes_of_destiny_1

Heroes of Destiny polega na kompletowaniu misji instancji, podczas których musimy wyczyścić poziom z okupujących go potworów. Czasami na końcu poziomu, będzie czekał bardziej wymagający przeciwnik – boss, którego pokonanie, będzie większym wyzwaniem. Nasza drużyna będzie składała z maksymalnie 4 bohaterów uczestniczących w walce, podczas gdy reszta będzie czekała na swoją kolej. Zarówno od strony audiowizualnej, jak i gameplay’u to w tej chwili jedna z najlepiej zrealizowanych produkcji RPG.

1360 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Heroes of Dragon Age recenzja

Trzecia część popularnej serii RPG, Dragon Age jest w fazie produkcji, ale od kilku dni w Google Play i iTunes,

Zamknij