GT Racing: Motor Academy Free+

Rozglądacie się za grą wyścigową na swoje telefony? W takim razie zainteresuje Was, GT Racing: Motor Academy Free+, gra autorstwa znanego dewelopera aplikacji mobilnych Gameloft. GT Racing oferuje bardzo realistyczny symulator jazdy dla wszystkich chcących zrobić sobie przerwę od serii Asphalt.

gt_racing_motor_academy_hd_1

Mistrz kierownicy
Ostatnio mówi się o wypieraniu gier „pełnych” i wysokobudżetowych klasy AAA przez gry na telefon. Czy to prawda? Prawdę mówiąc, zależy to w dużej mierze od gatunku i osobowości gracza. Są osoby, którym wystarczy gra rodzaju GT Racing czy Asphalt 6 na smartfonie i nie potrzebują już żadnej innej gry wyścigowej. Inni ludzie z kolei będą zawsze preferować sterowanie za pomocą kierownicy na konsoli najnowszej generacji. Kwestia gustu. Oczywiście pod kątem możliwości zabawy i oprawy graficznej, GT Racing wygrywa z wyścigówkami na pierwsze PSP pod każdym względem. Gra jest produkcją bardzo żywotną, do której często będziecie wracać, a zagranie od czasu do czasu, porządnego wyścigu ze znajomymi to znakomita zabawa.

gt_racing_motor_academy_hd_2

Gra oferuje trzy tryby gry – kariery, arkadowy oraz tryb gry wieloosobowej. Podczas trybu kariery odblokowujemy różne trasy i samochody wspinając się coraz wyżej na drabie sławy. Tryb kariery, czy jak kto woli, kampanii jest wciągający i starcza na wiele tygodni. Grając w tryb arkadowy mamy możliwość zagrania w jeden określony wyścig, wg naszego widzi misie. Tryb gry dla wieloosobowy jest przeznaczony dla doświadczonych wyjadaczy, ale i początkujący mogą spróbować swoich sił. Łatwo nie jest, to na pewno.

Za darmo?!
GT Racing: Motor Academy HD jest grą darmową, czyli typu freemium lub jeszcze inaczej – free to play. Istnieje opcja zapłacenia za odblokowanie wszystkich samochodów i można dokupywać do gry dodatkową zawartość za prawdziwe pieniądze, ale czy warto robić sobie w grze „skróty” to zostawiam wam. Oczywiście wszystko zależy od gustu, ale jednak płacenie za grę to po prostu odbieranie sobie rozrywki odblokowywania kolejnych licencji.

gt_racing_motor_academy_hd_3

Najważniejszą zaletą jest przede wszystkim grafika, nieodbiegająca szczególnie od konsol najnowszej generacji, a czasem je nawet przewyższa. W grze dostępnych jest imponująca ilość samochodów, bo ponad 100, opartych o oryginalne licencje. Są one znakomicie odwzorowane i reprezentują najbardziej znane marki. Warto też zwrócić uwagę na detale pojawiające się wokół tras – kawał świetnej roboty. Kolejną zaletą przemawiającą za GT Racing: Motor Academy Free+ jest na pewno sterowanie, wykorzystujące żyroskop. W związku z tym, naszym samochodem, kierujemy obracając telefonem na boki. W zależności od samochodu, steruje się wyraźnie inaczej.

Mimo mocnych zalet, gra ma także kilka potknięć. Najpoważniejszym z nich są przede wszystkim problemy, jakie sprawia na Androidzie – czasami potrafi się wieszać podczas wyścigu i ekran dotykowy w żaden sposób nie reaguje na nasze tapnięcia palcami.


(GT Racing: Motor Academy HD zwiastun)

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na iPhone

GT Racing: Motor Academy Free+ na Google Play
GT Racing: Motor Academy Free+ na iTunes

ocena_4_recenzja_gnt
Plusy
Grafika
Realizm
Solidne wykonanie

Minusy
Gra może się wieszać na Androidzie

 

Podsumowanie
GT Racing: Motor Academy Free+ jest jedną z gier mobilnych, które zdecydowanie warto mieć w swoim telefonie. Pięknie odwzorowane modele samochodów znanych marek, dopracowane scenerie wokół torów – jak na grę latającą na Androidzie to jest wręcz niesamowita. Tryb kariery daje mnóstwo zabawy i również satysfakcji przy odblokowywaniu kolejnych licencji. Dla fanów realistycznych wyścigów jest to pozycja obowiązkowa. Polecamy!

GT Racing: Motor Academy Free+ jest dostępne na Androida oraz iPhone.

1710 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Panzar recenzja

Panzar: Forged by Chaos to jedna z najnowszych gier online za darmo, będąca w praktyce grą wieloosobową z dużą dawką

Zamknij