Gun Bros 2 recenzja

Gun Bros 2 to kolejna ciekawa produkcja od Glu Mobile, będąca kontynuacją popularnej darmowej gry na telefon. Wcielamy się w jednego z dwóch osiłków i rzucamy w odmęt walki z legionami przeciwników na przypominających areny poziomach.

guns_bros_1

Bracia vs Tyraniczni Ciemiężcy Życia (?!)
Koncepcja rozgrywki przypomina trochę, wydany rok temu Dungeon Hunter 3, w której toczyliśmy krwawe boje z falami wrogów, by na końcu danego poziomu załatwić nieco bardziej wymagającego bossa. Tutaj jednak, w naszych przygodach towarzyszy nam „brat” kontrolowany przez AI. Możemy wcielić się we Francis’a albo w Percy’ego, wtedy ten drugi, niewybrany, będzie nam towarzyszył podczas walki. Przeciwnicy reprezentują zmechanizowaną armię T.O.O.L.S. (Tyraniczni Ciemiężcy Życia), z kolei nasi główni bohaterowie reprezentują organizacje F.R.A.G.G.E.D (Dziwacznie Dziki Zaawansowany Genetycznie Galaktyczny Wydział Wsparcia – tak mniej więcej…).

Podczas poziomów biegamy wyposażeni w potężne giwery i masakrujemy wrogów pojawiających się w ilościach wręcz hurtowych – atakują nas fala za falą, a sęk w tym, by posiadać wystarczająco potężną broń, by z miejsca zamienić ich w nicość. Im zabrniemy dalej, tym przeciwnicy stają się trudniejsi i tym większą gra stwarza presje, do wydawania pieniędzy na specjalnego dodatki.

guns_bros_2

Misje i nieskończona walka…
Gun Bros 2 oferuje typy rozgrywki – jedną jest wykonanie misji, a drugą gra bez końca, w której gramy do momentu, aż naszą postać spotka smutny koniec. Oba typy rozgrywki są wciągające, a ta druga, jest idealna do nabijania się pieniędzy i podszkolenia postaci pomiędzy misjami. Bez względu na broń, którą wybierzemy i tak kończy się to na bieganiu w kółko i strzelaniu w fale pojawiających się przeciwników. Nie stosują oni żadnej sensownej strategii – po prostu podążają w naszym kierunku, próbując nas ustrzelić lub zatłuc. My z kolei unikamy i strzelamy dookoła siebie. W takim schemacie rozgrywa się każdy z poziomów-aren. Na końcu serii kilku misji, czeka na nas boss.

Podczas gry znajdujemy skrzynie/pudła zawierające punkty doświadczenia, walutę oraz różny sprzęt. W zależności od szybkości wykonania misji, także jesteśmy nagradzani skrzyniami – brązową, srebrną oraz złotą – możemy je otworzyć po zakończeniu poziomu. Muszę przyznać, że dodaje to grze więcej pozytywnych emocji – nie ma to jak losowanie nagród! Szkoda tylko, że dość szybko dają się nam we znaki opcje premium. Niestety, różnica między giwerami kupionymi w sklepie za normalną walutę, a tymi kupionymi za walutę premium, szybko staje się wręcz absurdalna.

Od strony graficznej gra prezentuje się fantastycznie – jest niezwykle kolorowa, pełna wszelkiej maści bajerów. Druga część zdecydowanie prezentuje się o wiele lepiej od swojego poprzednika i stawia kolejny krok do przodu, jeśli chodzi o jakość gier freemium.


(Gun Bros 2 zwiastun)

Plusy
Znakomita grafika
Oryginalny pomysł
Mimo prostoty, potrafi wciągnąć na długie godziny

Minusy

Powtarzalna
Płać, albo farmuj na potęgę…

 

Podsumowanie
Gry tworzone przez Glu mobile, są mniej lub bardziej udane – Guns Bros 2 należy do tej drugiej grupy, aczkolwiek chciałoby się nieco więcej zróżnicowanych form rozgrywki oraz mniej nachalnych rozwiązań premium. Poza tym o aplikacji można powiedzieć wiele ciepłych słów: znakomita grafika, prosty, ale wciągający mimo wszystko gameplay oraz duża dawka uroku i oryginalności. Myślę, że warto ją wypróbować, szczególnie, że aplikacja jest dostępna za darmo do pobrania.

2756 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Game of Thrones Ascent recenzja

Game of Thrones Ascent przenosi w nas w niebezpieczny świat intryg, polityki i wojen. Chwytajcie za smartfony oraz tablety i

Zamknij