Hay Day recenzja

Witamy w farmerskim świecie, gdzie codziennością jest dojenie krów czy faszerowanie kurczaków farmą, by te z ochotą znosiły jajka. To tylko mikroskopijny fragment tego, co czeka nas w znakomitej grze Hay Day!


Stary Mcdonald farmę miał!

Nie muszę omawiać jak bardzo popularne są wszelkie gry farmerskie (szczególnie na Facebooku) otwierające przed nami wrota agrobiznesu i pracy na roli. Czy to hodowla zwierząt czy roślin, zgrabnie rozwijamy nasze gospodarstwo, zwiększając zyski i pilnując, by wszystko ładnie się kręciło. Nie inaczej jest w wypadku Hay Day. Zasady są te same – stawiamy coraz nowsze budynki gospodarcze, siejemy, zbieramy plony. Natomiast w zadziwiająco wciągającej formule. Produkcja popcornu na farmie? Trzcina cukrowa i produkcja cukru prosto dla odbiorców? Może eksploracja kopalni w pogoni za zyskami ze szlachetnych kamieni?! jak widzicie, Czymkolwiek jest nasze gospodarstwo, będziemy posiadali szeroką gamę możliwości. Oczywiście produkcja masła, śmietanki, hodowla marchewek czy paszy dla zwierząt także wchodzi w grę. Aby mieć dostęp do określonych maszyn i możliwości, potrzebujemy osiągnąć wyższy poziom doświadczenia – każda z czynności w aplikacji, nagradza nas pewną ilością gwiazdek.

Na początku, posiadamy tylko kilka jednostek ziemi, na której możemy siać zboże i kury. Jest jeszcze urządzenie do produkcji paszy. Kury potrzebują paszy, wtedy rewanżują się składaniem jajek, a do paszy będziemy potrzebowali zboże. Potem dochodzą krowy, świnie, kozy oraz marchewki, kukurydza, czy trzcina cukrowa. Mamy możliwość dostarczania surowców i gotowych produktów prosto do naszych odbiorców z pomocą wozu dostawczego, ale są i tacy, którzy sami zgłaszają się na naszą farmę.

Barwna i z humorem…
Ekran dotykowy jest daje niezrównane możliwości, dlatego zbieranie plonów odbywa się za pomocą ruchu palcem, pozorującego koszenie zboża. Stykałem się już nie raz z grami farmerskimi, choćby przy okazji FarmVille, Farmeramy lub Goodgame Big Farm, ale żadna nie dała mi takiej frajdy jak Hay Day. W ogóle interakcja z maszynami czy budynkami gospodarczymi to czysta przyjemność. Twórcy dodali możliwość logowanie poprzez konto na Facebooku, dzięki czemu możemy sprzedać swoje produkty naszym znajomym z tego portalu.

Aplikacja emanuje kolorami i bardzo sympatycznym designem. Dla przyjemności naszego ucha, przygrywa nam sympatyczna muzyka w stylu country. Pobrzękiwania idealnie komponują się z grafiką, tworząc jedyny w swoim rodzaju klimat. Posiadam podobne odczucia, jeśli chodzi o interfejs – jest wyjątkowo prosty, właściwie trudno wymyślić coś prostszego i wygodniejszego zarazem.

Na koniec trochę na temat mikropłatności. Nie macie się czego bać, możecie śmiało dobrze się bawić, bez cienia potrzeby zakupów w wewnętrznym sklepie aplikacji. Dodam tylko,że walutą premium są diamenty, które możemy wydobywać po 24 poziomie w kopalni. Niestety w ograniczonej ilości.


(Hay Day zwiastun)

Kliknij, aby pobrać na iOS

Pobierz grę na iPhone

Plusy
Barwna i przyjemnie uzależniająca
Świetna oprawa audio-wizualna
Humor

Minusy
Trudno wskazać

 

Podsumowanie
Trudno wypowiadać się na temat gry Hay Day inaczej, niż w samych superlatywach. Jest prosta do obsługi, wyjątkowo barwna i zachęcająca wizualnie i zadziwiająco wciągająca. Logowanie się, by zebrać plony i budować kolejne urządzenia do naszego gospodarstwa to czysta przyjemność. Twórcom należą się także duże brawa za mikropłatności, które nie są ani niezbędne, ani specjalnie zauważalne. Choć pomagają, co do tego, muszę się zgodzić. Warto zagrać!

3882 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Super Kiwi Castle Run recenzja

Darmowy niekończący się biegacz, Super Kiwi Castle Run to kolejny pretekst, by spróbować swoich sił w tym gatunku. Król kiwi

Zamknij