Heroes of Dragon Age recenzja

Trzecia część popularnej serii RPG, Dragon Age jest w fazie produkcji, ale od kilku dni w Google Play i iTunes, na graczy czeka darmowa strategia Heroes of Dragon Age!

heroes_dragon_age_1

Heroes of Dragon Age przenosi nas, do znanego graczom, królestwa Ferelden na kontynencie Thedas. Pod naszą kontrolę zostaje oddana niewielka drużyna herosów, która rusza na niebezpieczną misję ocalenia świata. No big deal – w zasadzie jest to cel każdej gry na telefon RPG. Podczas naszych przygód będziemy także zmagać się z innymi drużynami, złożonymi zarówno z kontrolowanych przez komputer przeciwników, jak i graczy. Gra oferuje dziesiątki misji w kampanii, która składa się z kilkunastu rozdziałów, a każdy z nich zakończony jest walką z bossem. Po zakończeniu rozdziału, dostajemy garść waluty premium (kryształy). Warto zwrócić uwagę, że możemy dostać wspomniane kryształy, także z wielokrotnego powtarzania każdej z misji. Jest to banalnie proste, ale jedynie na początku – potem przeciwnicy stają się wyjątkowo trudni. W grze możemy zebrać setki bohaterów ze świata Dragon Age, wliczając w to magiczne istoty, takie jak: gigantyczne golemy, nadnaturalne pająki czy ziejące ogniem smoki. W naszej drużynie, możemy mieć na raz maksymalnie czterech humanoidalnych bohaterów i jedno stworzenie o większych rozmiarach – u mnie był to wielki pająk, a potem Drzewiec.

Rozwiązania w Heroes of Dragon Age, przypominają pod wieloma względami te znane z karcianek online. Najbardziej oczywistym przykładem jest podział wszystkich postaci i stworzeń na 4 kategorie, w zależności od ich rzadkości i siły. Możemy w łatwy sposób je rozpoznać, bez wdawania się w opisy, na podstawie koloru podstawki stworzenia. Brązowe są najsłabsze, potem srebrne, złote i w końcu epickie, czerwone. Swoją drogą epickie stworzenia są naprawdę epickie – ich statystyki porażają!

heroes_dragon_age_2

Skoro jest to strategia to wygra inteligentniejszy i bardziej doświadczony? Niestety, rozczaruje wszystkich, którzy już myśleli o złożonej rozgrywce z tapowaniem bohaterów, wybieraniem umiejętności i wszystkim tym, co tak bardzo lubimy. W Heroes of Dragon Age wygrywają silniejsi, ponieważ podczas walki nie mamy jakiejkolwiek kontroli nad bohaterami. Zdaje sobie sprawę, że takie rozwiązanie wzmaga sprzedaż w wewnętrznym sklepie gry, ale niewiarygodnie spłaszcza to rozgrywkę. Efekt? Część z was zapewne zrezygnuje z zabawy po kilku minutach, narzekając przy tym na powtarzalność i automatyczność rozgrywki.

Chciałem jednak was gorąco zachęcić, że pomijając to złe i nie do końca przemyślane rozwiązanie, gra ma wystarczającą ilość zalet, by dać nam kupę zabawy. Mnie osobiście, najpierw gra rozczarowała, ale po kilku godzinach doszedłem do wniosku, że jest zdecydowanie lepiej niż na pierwszy rzut oka.

heroes_dragon_age_3

Jeśli martwicie się o mikropłatności i zdzierania od was ciężko zarobionych pieniędzy – nie martwcie się. Przede wszystkim, uspokajam was, dlatego że może i owszem na dłuższą metę gra wymaga wydawania pieniędzy, ale do większości możemy dojść za pomocą grindu. Sklep oferuje głównie paczki z nowymi bohaterami. Podobnie, jak w popularnej Duel of Champions, tak i tutaj, możemy wejść w posiadanie olbrzymiej liczby bohaterów bez wydawania choćby złotówki. Sprzyja też temu system losowania nowych herosów, w którym mamy szansę wylosowania każdego możliwego herosa w każdej z paczek – jeśli oczywiście mamy na tyle szczęścia.

Śpieszcie się! Jeśli uda wam się pobrać grę przed 13 grudnia 2013 roku, dostaniecie unikalnego Dark Revenanta i to za darmo! Możecie go dostać w wewnętrznym sklepie gry, obok innych, płatnych ofert.


(Heroes of Dragon Age zwiastun)

Heroes of Dragon Age w Google Play
Heroes of Dragon Age w iTunes

[yasr_multiset setid=0]

ocena_4_recenzja_gnt
Plusy
Grafika
Muzyka
Strategia + RPG + elementy gry karcianej

Minusy

Za bardzo uproszczona rozgrywka
Powtarzalna

 

Podsumowanie
Heroes of Dragon Age zrobiło na mnie niezłe wrażenie, pomimo spłaszczonej, dość powtarzalnej i nie do końca satysfakcjonującej rozgrywki. Ma kilka mocnych zalet: bardzo dobrą grafikę, zachęcającą muzykę i w ciekawy sposób łączy strategie, RPG i rozwiązania znane w grach karcianych. Aplikacja zajmuje trochę ponad 500 MB, także jeśli tylko macie miejsce na swoim telefonie i nie jest problemem pobranie gry, ściągajcie i grajcie. Warto rzucić okiem.

 

[yasr_visitor_votes size=”large”]

 

1664 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Hay Day recenzja

Witamy w farmerskim świecie, gdzie codziennością jest dojenie krów czy faszerowanie kurczaków farmą, by te z ochotą znosiły jajka. To

Zamknij