Heroes of Destiny recenzja

Heroes of Destiny skutecznie łączy strategię czasu rzeczywistego oraz grę RPG, przypominając wizualnie niektóre z dobrze znanych produkcji tego gatunku (grafika a la World of Warcraft). Drużyna herosów rusza na ratunek światu – tylko my możemy uratować królestwo przed inwazją sił zła!

heroes_of_destiny_4RTS i RPG
Dowodzimy drużyną bohaterów i bierzemy udział wielkiej przygodzie, podczas której ratujemy wsie i miasteczka, plądrujemy kopalnie oraz zdobywamy skarby olbrzymiej wartości. Głównym wątkiem fabuły jest powstrzymanie inwazji dowodzonej przez potężnego demona. Naszą drużynę wysyłamy w różne lokacje na mapie przygód, a jeśli zdecydowaliśmy się, co do wyboru misji, przejmujemy nad nimi bezpośrednią kontrolę. Misje są w praktyce bitwami, podczas którym musimy wytłuc określoną ilość wrogów – czekają na nas hordy ogrów, goblinów, żywiołaków, a nawet płomieniste demony. Od czasu do czasu, będziemy także walczyć z wymagającymi bossami. W tym elemencie gra przypomina strategie czasu rzeczywistego, ponieważ musimy na bieżąco kontrolować zachowanie czwórki naszych herosów. Każda z bitew jest dzielona na małe sublokacje, po których przemieszczamy się automatycznie, kiedy pokonamy określoną partię wrogów. Po przejściu każdej części, jesteśmy nagradzani pieniędzmi, przedmiotami, a czasami także walutą premium (kryształy). W grze jest dostępnych od groma przedmiotów i są podzielone w kategorie określane kolorami – podobnie jak w World of Wacraft, są przedmioty purpurowe i pomarańczowe, charakteryzujące się szczególną mocą.

heroes_of_destiny_1

Nasi bohaterzy reprezentują klasy, dobrze znane z gier MMORPG – kontrolujemy postacie specjalizujące się w zadawaniu obrażeń (DPS), leczeniu (healer) oraz przyjmowaniu obrażeń na klatę (tank). Szalony berserker, potężny rycerz, kapłanka, złodziejka, czy mag – nasza drużyna będzie się składać z ciekawych indywiduów. Każda z postaci posiada współczynnik ataku, obrony i żywotności oraz awansuje po zdobyciu odpowiedniej ilości punktów doświadczenia. By awans był możliwy, musimy wydać trochę podstawowej waluty i poczekać określoną ilość czasu – z poziomu na poziom coraz dłużej. Aktualnie jest dostępnych aż 11 bohaterów, wliczając w to 4 płatnych, dostępnych tylko i wyłącznie za kryształy. Wykupienie reszty wymaga wydania zwykłej waluty, a więc jest w naszym zasięgu.

heroes_of_destiny_3

Genialny gameplay!
Największy wpływ na siłę naszych herosów, mają przede wszystkim przedmioty – awans na kolejne poziomy, nie ma aż tak istotnego jaki może się wydawać na początku. Od wyposażenia zależy na ile jesteśmy sobie w stanie poradzić z coraz potężniejszymi przeciwnikami, których siła znacząco rośnie z każdą kolejną misją. Nie powinno być żadnym zaskoczeniem, że płacąc prawdziwymi pieniędzmi, możemy wyposażać naszą drużynę w artefakty olbrzymiej mocy. Na nasze szczęście, możemy sobie i tak poradzić nie płacąc ani złotówki, choć wymaga to farmowania, farmowania i jeszcze raz farmowania. Przy tak wciągającym gameplay’u nie uznaje to jednak za wadę, a szansę na ominiecie „raf mikropłatności”.

Sterowanie w swoich podstawach jest stosunkowo proste – wskazujemy tapnięciem miejsce, w które ma udać się nasz bohater, albo cel, który ma zaatakować. Najpierw musimy tapnąć bohatera, a potem wydać mu polecenie, co ma zrobić. Początkowo może iść nieco opornie, ale po kilku godzinach można się przyzwyczaić. Wymaga to wprawy i refleksu, szczególnie jeśli wrogowie są silniejsi, a my musimy dwoić się i troić, by zręcznie unikać ataków i kontratakować. Herosi wraz ze wzrostem poziomu, mają możliwość używania specjalnych zdolności, które wyświetlają się w prawym górnym rogu ekranu.

heroes_of_destiny_2

Od jakiegoś czasu, podchodzę z lekkim sceptycyzmem do produkcji wydawanych przez Glu Mobile. Nie chodzi tyle o samą jakość gier, ale sposób jak są projektowane mikropłatności, które bardzo niekorzystnie wpływające na efekt końcowy (najlepszych przykładem jest Eternity Warriors 2 i najnowsza Blood and Glory Legend). Na nasze szczęście, w wypadku Heroes of Destiny nie jest tak źle. Mikropłatności występują jako przyśpieszacze pewnych mechanizmów gry (np. awans postaci), możemy wykupić lepsze przedmioty, oraz przede wszystkim – możemy nabyć dodatkowe postacie, czyli nieco lepsze wersje tych, których już posiadamy. Jednak ich ceny mogą przyprawić o zawrót głowy.

Każdy z bohaterów premium, jest dostępny w 3 odmianach, w zależności od tego ile potężnych artefaktów kupujemy z nim w pakiecie. Cena? Od ok 40 zł do prawie 200 zł w najmocniejszej wersji. Na szczęście, nie musimy ich kupować i możemy bawić się spokojnie, pomijając większość z opcji premium. Najbardziej irytujące jest oczekiwanie na awans postaci – ok 20 poziomu, czeka nas ok 12 h czekania. Tak, jest to chybione rozwiązanie.


(Heroes of Destiny zwiastun)

Heroes of Destiny w Google Play
Heroes of Destiny w iTunes

ocena_5_recenzja_gnt
Plusy
Uzależnia!
Świetna grafika
Oryginalność
Genialne połączenie RPG i gry strategicznej
Nie musimy nic kupować w wewnętrznym sklepie

Minusy
Różne błędy techniczne
Drogi sklep

 

Podsumowanie
Glu Mobile wydało prawdziwy hit. Dawno nie spotkałem tak dobrze i ciekawie zaprojektowanej gry – Heroes of Destiny wciąga niesamowicie, a jej wyraźne zalety, całkowicie przykrywają wady – są głęboko na drugim planie, podczas gdy jedyne, co się liczy to ekstremalnie uzależniająca rozgrywka. Bez wątpienia musicie wypróbować Heroes of Destiny, to jedna z tych gier, w które trzeba zagrać! Pozostaje mieć nadzieje, że Glu utrzyma wysoką formę w kolejnych produkcjach.

Heroes of Destiny jest dostępna na Androida oraz iOS

1045 wyświetleń

Przeczytaj inne:
World War Z recenzja

Zombie, tym razem trochę na poważnie. Gra nawiązuje do właśnie wyświetlanego widowiska na temat apokalipsy zombie - World War Z.

Zamknij