Iron Knights recenzja

Iron Knights to bezpłatna gra akcji, skierowana na platformy mobilne. Czy zagrozi mocnej pozycji na rynku, jaką ma Eternity Warriors i Dungeon Hunter?

iron_knights_3

Na wstępie, nie muszę chyba dokładnie omawiać, czym charakteryzują się gry typu hack’n’slash? Dodam tylko, że te RPGi nastawione na akcję i zręcznościową rozgrywkę, zajmują stałe i mocne miejsce na rynku gier. Gameloft zasłynął serią mobilnych siekanek Dungeon Hunter, Glu Mobile ma Eternity Warriors, a Actoz Soft ma ambicje dołączyć do sławetnych konkurentów za sprawą Iron Knights…Fabuła gry nie powala oryginalnością – świat został zaatakowany przez Armie Chaosu, na której czele stoi mroczny król Maggedron. Jako jeden z nielicznych obrońców królestwa, ruszamy na misję pokonania wcielonego zła, ale najpierw czeka nas rejestracja lub gra jako gość. Jeśli chcecie się związać z grą na dłużej, sugeruje wybrać rejestracje, bo gra jako gość, może skończyć się utratą postaci. Samouczek jest opcjonalny, ale jego przejście, nie tylko objaśnia podstawy, ale nagrodzi nas także pierwszymi przedmiotami – lepiej go zrobić niż omijać.

iron_knights_1

Gra polega na wykonywaniu niewielkich instancji (mogłyby być większe…), które są naszpikowane potworami, gdy na końcu czeka na nas wymagający boss. Schemat powtarza się za każdym razem, ale nie wydaje mi się, by stanowił to zasadniczy problem – po prostu taki jest już urok gry. Wraz z każdym pokonanym poziomem, nasz heros staje się mocniejszy i awansuje maksymalnie do 99 poziomu doświadczenia (aktualny limit).

Już po kilku minutach gry, przekonacie się, że może spokojnie rywalizować z tymi produkcjami – Iron Knights ma świetną grafikę, a jej realizacja stoi na wyjątkowo wysokim poziomie. Jeśli mieliście kiedyś jakikolwiek kontakt ze wschodnimi MMORPG, powinniście od razu rozpoznać estetykę i niesamowite wręcz efekciarstwo widziane podczas walki. Błyski, świsty, świetlne bajery, wyskoki i spektakularne cięcia – samo oglądanie walki jest wyjątkowo zachęcające. Niesamowitej oprawie graficznej, dorównuje oprawa dźwiękowa, która dopełnia znakomitej jakości tej gry na telefon.

iron_knights_2

Iron Knights dysponuje olbrzymia bazą przedmiotów, jakie możemy wylosować podczas gry – producenci chwalą się blisko tysiącem różnorakich przedmiotów. Jakby tego było mały, większość z nich możemy ulepszać, dzięki czemu nasz bohater będzie miał z nich jeszcze większy pożytek. Innowacją jest dodanie możliwości rekrutacji wirtualnych pomocników, którzy będą podróżowali razem z nami i wspierali nas w walce. I znowu, producenci twierdzą, że jest ich blisko 200!

Wewnętrzny sklep oferuje dostęp do potężnych przedmiotów, którymi możemy napakować naszego głównego bohatera oraz uniknąć zbyt dużego grindu. Jak dla mnie jednak, spokojnie możemy omijać wydawanie pieniędzy i nadrobić wszystko większą ilością gry. W końcu o to tutaj chodzi, prawda?


(Iron Knights zwiastun)

Iron Knights w Google Play
Iron Knights w iTunes

[yasr_multiset setid=0]

ocena_5_recenzja_gnt
Plusy
Fantastyczna oprawa graficzna
Czysta akcja!
Dźwięk
Setki przedmiotów i potworów

Minusy
Poziomy mogłyby być większe.

 

Podsumowanie
Iron Knights to jedna z ciekawszych premier na Androida i spektakularna gra akcji, która powinna zachwycić wszystkich fanów siekanek. Jeśli nie podszedł wam Dungeon Hunter 4, czy Eternity Warriors 3, spróbujcie Iron Knights – warto poświęcić grze więcej niż 5 minut. Na koniec dodam, że wstępnie gra pobiera, około 20 MB, a reszta pobierana jest przy pierwszym włączeniu gry.

 

[yasr_visitor_votes size=”large”]

 

2292 wyświetleń

Przeczytaj inne:
The Hobbit: Kingdoms of Middle-earth recenzja

The Hobbit: Kingdoms of Middle-earth to jedna z nielicznych strategii na telefony i tablety, wydanych w języku polskim. Jeśli chcecie

Zamknij