Judge Dredd vs. Zombies recenzja

Judge Dredd vs. Zombies została wydana przez studio Rebellion i oferuje niepowtarzalną okazję wcielenia się w bezwzględnego sędziego Dredda. Tą świetną strzelankę można pobrać bezpłatnie na Android i iOS.

judge_dredd_vs_zombies_3

Sędzia Dredd to chyba jeden z najbardziej znanych i oryginalnych zarazem komiksowych bohaterów. Nie jest ani lalusiowatym idealistą, ani obdarzonym super mocami kosmitą, ale prawdziwym człowiekiem z krwi i kości. Jego bezwzględność, brutalność, ale i skuteczność obrosła legendą, zarówno wśród samych przestępców, jak i innych obrońców sprawiedliwości. Judge Dredd vs. Zombies przenosi nas do świata niedalekiej przyszłości, kiedy ludzkość głównie zamieszkuje gigantyczne metropolie, zwane Mega Miastami. Te, mające dziesiątki milionów mieszkańców, mini państwa są miejscem kwitnącej przestępczości, z którą muszą sobie radzić nieliczni reprezentanci systemu sprawiedliwości. W praktyce, ich uprawnienia wykraczają daleko poza rolę sędziów, w naszym rozumieniu prawa – w tym świecie, sędziowie łączą rolę katów, policjantów i klasycznych sędziów. Co by nie mówić, jak za pewne sami się spodziewacie, nie będziemy walczyć z typowymi przestępcami…

judge_dredd_vs_zombies_2

W Judge Dredd vs. Zombies wcielamy się w tytułowego Dredda i jak wskazuje sam tytuł tej gry na telefon, będziemy walczyć z inwazją zombie. Umarlaki to wyjątkowo bezmyślne kreatury, które podążają w naszym kierunku w ślamazarnym i powolnym tempie. Kilka strzałów i zombie roznosi się po okolicy, dekorując sobą kilka metrów kwadratowych. Gra oferuje dziesiątki poziomów do przejścia, kilkanaście osiągnięć i tysiące zombie do eksterminacji. Przed startem każdego poziomu, możemy dodatkowo uzbroić Dredda w specjalne ulepszenia, które zwiększą jego wytrzymałość lub efektywność w starciu z hordami umarlaków. Nasz dzielny sędzia posiada 4 interesujące bronie, które mamy możliwość ulepszania – większa siła ognia, bardziej pojemny magazynek etc. Strzelanie z nich do zombie to czysta przyjemność! I tak pięknie rozbryzgują się dookoła!

Sterowanie jest bardzo uproszczone, zbliżone do rozwiązań zastosowanych przez Rebellion w Zombie HQ na system iOS. Kontrola nad Dreddem obejmuje poruszanie postaci wirtualnym joystickiem i używaniem przycisków strzału – sam proces celowania odbywa się automatycznie. Istnieje oczywiście możliwość wyboru celu – tapujemy palcem w ekran dotykowy, ale zdarza się to okazjonalnie. Rezultat? Gra może wydać się niektórym za bardzo uproszczona.

judge_dredd_vs_zombies_1

Grafika i muzyka? Zdecydowanie na plus, chociaż na Androidzie, mogą wystąpić problemy z płynnością silnika. Nie zauważyłem natomiast tego typu problemów na iPhone 4S. Na osobną pochwałę zasługuje muzyka, której futurystyczny brzmienie dodaje grze pozytywnego kopa. Biorąc pod uwagę aplikacje dostępne w Google Play, ciężko znaleźć równie interesującą i darmową grę, jak Judge Dredd vs. Zombies – posiadacze urządzeń z iOS mają zdecydowanie większy wybór.

Na sam koniec, zostawiłem mikropłatności. Możemy przykładowo wykupić odblokowanie wszystkich początkowych poziomów, ale nie wydaje mi się to specjalnie zachęcające. Poza tym można dostać trochę waluty za darmo, bo aplikacja korzysta z systemu partnerskiego – rejestrujemy lub wykupujemy jakąś usługę i w zamian za to, jesteśmy nagradzani walutą gry. Judge Dredd vs. Zombies nie pierwszy oferuje takie rozwiązania.


(Judge Dredd vs. Zombies zwiastun)

Judge Dredd vs. Zombies w Google Play
Judge Dredd vs. Zombies w iTunes

[yasr_multiset setid=0]

ocena_5_recenzja_gnt
Plusy
Grafika
Muzyka
Wygodne sterowanie
Sędzia Dredd!

Minusy
Problemy na Androidzie

 

Podsumowanie
Jeśli posiadacie telefon z Androidem, po prostu musicie sięgnąć po Judge Dredd vs. Zombies. Nie mogę zagwarantować wam braku problemów technicznych, ale z pewnością warto przetestować tą znakomitą darmową grę na swoim telefonie. Mnóstwo akcji, wygodne sterowanie (może nawet zbyt wygodne?), niezła grafika – Rebellion zrobił kawał świetnej strzelanki! Pobierajcie za darmo na telefony z Androidem i iOS!

 

[yasr_visitor_votes size=”large”]

 

1145 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Warframe recenzja

Kosmiczny shooter science-fiction, Warframe, przenosi nas w odległe zakątki kosmosu. Graliście w multiplayer Mass Effect III? Zobaczcie Warframe. Do pobrania

Zamknij