Juggernaut: Revenge of Sovering recenzja

Juggernaut: Revenge of Sovering to epicki RPG zapraszający nas do świata fantasy pełnego muskularnych rycerzy, niezbyt odzianych czarodziejek i paskudnych potworów, które czekają aż pomożemy im rozstać się z życiem.

Juggernaut_1

Na ratunek światu!
Grę otwiera przekonujące intro, w którym poznajemy historię świata zaatakowanego przez potężnego demona Soveringa. To właśnie gracz, samotny bohater, musi pokonać całą serię potworów i ostatecznie zmierzyć się z demonem na Rudway Island, gdzie ten pomieszkuje. Czeka nas długa i bardzo trudna droga, ale nie takie przeszkody pokonywało się w długiej karierze gracza…

Na samym początku, wybieramy jednego z dostępnych w grze herosów – są dostępni mniej lub bardziej ofensywni wojownicy, wliczając w to, posługujących się potężną magią czarodziei. Warto się zastanowić na wyborem, bo będziemy związani z tą postacią przez wiele godzin. Jak w innych grach na telefon RPG, nasz bohater staje się coraz mocniejszy – jego umiejętności z każdym poziomem rosną. Będziemy kupować mu potężne magiczne przedmioty, by zrobić z niego maszynkę do mielenia potworów. Sam pomysł na grę jest raczej bardzo prosty. Walczymy w różnych lokacjach na mapie, w serii pojedynków z potworami oraz demonami. Początkowa sielanka, staje się stopniowo coraz większym wyzwaniem, a nasz bohater będzie miał coraz większe problem z pokonaniem nowych, mocniejszych potworów. Recepty na to są tylko dwie, jak w większości darmowych gier na telefon – mikropłatności albo wielka ilość grindowania.

Juggernaut_2

Walka opiera się na turach, podczas których nasz heros i potwór, będą wymieniać się ciosami, aż do momentu śmierci. Podczas ataku naszej postaci, można zauważyć 3 kolorowe trójkąty zaraz pod potworem, z jakim walczymy. Te kolory oznaczają, w którą stronę patrzy przeciwnik. Jeśli zaatakujemy od strony, w którą patrzy, cios niechybnie zostanie zablokowany i zada minimalne obrażenia. Jeśli zaatakujemy szybko od strony, w którą nie patrzy, mamy szanse zadać potężne obrażenia krytyczne! Walka jest jednak tak zaprojektowana, że nie ma szans pokonać zbyt mocnego przeciwnika – system cios za cios wymaga od nas mocniejszej postaci i ekwipunku, a nie koniecznie większej zręczności. O ile w Infinity Blade lub Blood and Glory: Legends, mogliśmy przejść niektórych lepszych przeciwników, tak tutaj nie jest to możliwe.

Juggernaut_3

Grafika w grze jest praktycznie konsolowa! Juggernaut rozpieszcza nasze oczy kolorami i stylem graficznym zbliżonym nieco do World of Warcraft, z cukierkowatym nasyceniem kolorów. Może nie jestem wielkim fanem tego stylu graficznego, ale gra zrobiła na mnie bardzo dobrze wrażenie pod tym względem. Mail.ru podeszła do swojego dzieła bardzo solidnie, choć jak wiadomo, aplikacja wymaga stosunkowo mocnego telefonu. Na słabszych, przyjemność z gry może stanąć pod znakiem zapytania.

W Juggernaut: Revenge of Sovering mikropłatności są ciemną stroną, kuszącą gracza do wygodnego skrótu, jeśli jego cierpliwość jest na wyczerpaniu. W późniejszych etapach, gra gnębi nas brakiem miejsca do farmowania waluty, a możecie mi wierzyć, przedmioty do wysoko poziomowej postaci są naprawdę drogie.


(Juggernaut: Revenge of Sovering zwiastun)

Juggernaut: Revenge of Sovering w Google Play
Juggernaut: Revenge of Sovering w iTunes

ocena_4_recenzja_gnt
Plusy
Grafika
Wciągająca rozgrywka
Po polsku!

Minusy
Mikropłatności
Powtarzalna

 

Podsumowanie
Juggernaut: Revenge of Sovering to bardzo sprawnie i pomysłowo zrobiona gra, która potrafi zachęcić nie tylko świetną grafiką, ale przyjemnym gameplay’em. Problem w tym, że zabawa szybko robi się trudna i przejście kolejnych potworów robi się niemożliwe – możemy albo wydać pieniądze w sklepie, albo próbować wygrindować tysiące złotych monet, niezbędnych na nowy sprzęt dla naszej postaci. Warto jednak grę pobrać – jest dostępna za darmo w systemie free to play, a twórcy byli na tyle mili, że stworzyli polską wersję językową.

1083 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Kingdom Rush Origins recenzja

Kingdom Rush Origins to już trzecia odsłona jednej z najlepszych serii gier, jakie zagościły na urządzeniach mobilnych (i nie tylko,

Zamknij