Kingdom Rush

Kingdom Rush to jeden z największych komputerowych hitów, tym razem w odsłonie na smartfony, a konkretnie iOS – iPad, iPhone i iPod Touch. Wyjątkowo dopracowana grafika 2D, przyjemna muzyka i duża dawka humoru! Przedstawiamy niekwestionowanego króla strategii typu tower defense – Kingdom Rush!

Królestwo w niebezpieczeństwie!
Jako naczelny dowódca sprzymierzonych armii „dobra”, musimy stanąć naprzeciw hordom podstępnego Vez’nan’a, który zagraża całemu porządkowi świata. Musimy przeprowadzić kontrofensywę i zepchnąć wojska ciemności, ze wszystkim ziem królestwa, a potem uderzyć w samo serce królestwa mroku! Jak inne gry na telefon typu tower defense, gra polega na budowaniu wieżyczek, w określonych miejscach na mapie. W ten sposób powstrzymujemy nadciągające hordy przeciwników, wędrujące po z góry ustalonej trasie. Wrogowie, występują w różnych ilościach oraz rodzajach, przez co musimy sprytnie i szybko dobierać odpowiednie wieżyczki, do odpowiednich typów wrogów.

W naszym arsenale mamy 4 typy wieżyczek (baraki, wieża łuczników, wieża maga oraz moździerz), które możemy ulepszać do poziomu trzeciego, by potem wybrać, spośród 2 wariantów, czwarty poziom . Każdy z wariantów, tworzy finalne super potężne ulepszenie do którego możemy wykupić unikalne zdolności. Przykładowo, baraki na poziomie czwartym to albo siedziba paladynów albo barbarzyńców – ci pierwsi są bardziej defensywni, a ci drudzy ofensywni.

„Say hello to my little friend”
W grze czeka na nas 12 misji w ramach kampanii, które możemy przechodzić w ramach 2 poziomów trudności (łatwy i normalny) oraz 3 trybach gry (1 zwykły i 2 super trudne). Podczas gry przyjdzie nam się zmierzyć z trollami, ogrami, goblinami, gargulcami, pomiotami z piekła, nekromantami, szkieletami czy nawet yeti i olbrzymimi golemami z magmy! Przeciwnicy występują czasami w wielkich ilościach i sporo będzie się działo na ekranie naszego telefonu – możecie mi wierzyć. Dodatkowe misje są odblokowywane po ukończeniu kampanii i są ekstremalnie trudne.

Na osobne podkreślenie, zasługuje grafika, znakomite efekty dźwiękowe oraz humor. Wysoka jakość Kingdom Rush stanowi o jej sukcesie. W grze jest także sporo humoru, pojawiającego się w kwestiach mówionych np. przez obsługę moździerza „say hello to my little friend” (z filmu „Człowiek z Blizną) lub „Yippeekayay m…!” (film „Szklana Pułapka”) oraz tekstach rzucanych przez finalnego bossa. Przykładów można zliczyć więcej, ale warto to odkryć samemu. Niestety, twórcy zdecydowali się na umieszczenie sklepu z dodatkowymi przedmiotami, pomagającymi nam podczas przechodzenia poziomów. W związku z tym, gra nie koniecznie jest takim wyzwaniem jak wcześniej, choć to od nas zależy czy będziemy z nich korzystać.


(Kingdom Rush na telefon zwiastun)

Pobierz grę na iPhone
Pobierz grę na iPad

Kingdom Rush w Google Play
Kingdom Rush w iTunes

ocena_5_recenzja_gnt

Plusy
Doskonały tower defense!
Komiksowo-karykaturalny styl
Znakomita grafika
Muzyka i dźwięk
Wciągające poziomy

Minusy
Ograniczona liczba misji
Sklep z płatnymi dodatkami


Podsumowanie

Biorąc pod uwagę ekstremalną wręcz popularność Kingdom Rush w wersji komputerowej, było kwestią czasu, aż pojawi się na platformach mobilnych. Świetna grafika, wszechobecny humor, wciągające poziomy, muzyka i dźwięk – gra jest genialna i bardzo wciągająca, choć miejscami piekielnie trudna (akurat to uważam za plus). Można żałować, że posiada niewiele poziomów, choć dostępne tryby gry rekompensują częściowo tą wadę. W ramach opcji dodatkowych możemy dokupić bohaterów ekstra, ale osobiście kupiłem z ciekawości tylko jednego. Oczywiście nie jest to konieczne, by dobrze się bawić.

Strategia na telefon? Kingdom Rush zapewnia wiele godzin świetnej zabawy, a do gry się wraca i wraca, i wraca…Nic dziwnego, że gra otrzymała wiele nagród i wyróżnień.

Kingdom Rush jest dostępny wyłącznie na iOS

2402 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Puzzle Craft recenzja

Połączenie gry logicznej z budowaniem własnej osady? Puzzle Craft to rewolucyjne połączenie dwóch typów gier, prosto od studia Chillingo. Zapraszam

Zamknij