Knights & Dragons recenzja

Knights & Dragons to oryginalna mieszanka kilku gatunków gier, stworzona przez studio Gree, chyba najbardziej znane z Crime City i Modern War. Gra dostępna jest w modelu free to play, a więc możecie ją pobrać bezpłatnie.

Mroczny Książe powstaje…
Knights & Dragons zgrabnie spawa ze sobą kilka różnych typów gier i jest bardzo udaną próba stworzenia czegoś nieco innego na rynku gier na telefon. Będziemy konstruować budynki, tworzyć przedmioty, walczyć w stylu gier RPG oraz korzystać z funkcji zbliżonych do karcianek. Wszystko po to, by powstrzymać powrót Mrocznego Księcia na tron królestwa – uosabia on całe zło jakie można sobie tylko wyobrazić, a jego armie sieją spustoszenie wśród poddanych. Od czasu do czasu, będzie wysyłał nam głupkowate liściki, w których będzie wyśmiewał nasze działania.

Zaczynamy od przymusowego samouczka wprowadzającego nas do wszystkich elementów tej gry na telefon – wierzcie mi, pierwszy kontakt z grą, może spowodować wrażenie małego przytłoczenia zawiłością wszystkich opcji. Potem jest jednak zdecydowanie lepiej. Samouczek jest stosunkowo długi i będzie się nam włączał, krok po kroku wyjaśniając wszystkie szczegóły – pojawiają się komiksowe postaci i tłumaczą cierpliwie, dlaczego musimy wykonać daną czynność.

Gameplay składa się z kilku istotnych części składowych. Mając podgląd na nasze królestwo, musimy krok po kroku konstruować nowe budynki, zaopatrujące nas zarówno w pieniądze (podstawową walutą jest złoto), jak i miejsca takie jak kuźnia, gdzie możemy tworzyć przedmioty dla naszej gwardii rycerzy. Są oni naszą drużyną, którą będziemy wykonywać dziesiątki zadań w grze – zaczynamy od kilku, z możliwością rekrutacji do max 6. Możemy także wynająć do walki naszych przyjaciół.

Walka mogła być ciekawsza

Przygody to zazwyczaj niezbyt złożone walki z kilkoma przeciwnikami, podzielone na kilka faz, z czekającym na końcu bossem. Walka jest generalnie automatyczna, poza tym że możemy używać specjalnego ataku (pasek z tym atakiem ładuje się cały czas). Kiedy uda nam się wysłać na tamten świat bossa za pomocą specjalnego ataku, dostajemy znacznie większą nagrodę niż tylko tłukąc go normalnym atakiem. Warto o tym pamiętać. Szkoda, że twórcy postawili na prostotę w elemencie gry, który wydaje się tak naprawdę najistotniejszą częścią rozgrywki – gdy walka, była zdecydowanie bardziej rozbudowana i pozwala nam na szeroką ingerencję w wydarzenia, to by był coś. A tak jesteśmy bardziej widzem niż uczestnikiem, co uważam za bardzo rozczarowujące.

Elementy społecznościowe w Knights & Dragons, obejmują asynchroniczną arenę PvP oraz możliwość dodania Facebookowych znajomych albo dodania znajomych za pomocą specjalnego kodu. Potem postać, którą posiada nasz znajomy, może zostać wynajęta raz na jakiś czas do walki.

Oprawa audio-wizualna może głowy nie urywa, ale jest wystarczająco solidna, by zakwalifikować ją do zalet tej produkcji. Styl graficzny podchodzi pod kreskówki, podczas gdy muzyka przypomina niektóre produkcje sprzed lat.

Na sam koniec, zostawiłem mikropłatności. Standardowo pozwalają na zakup podstawowej, jak i waluty premium. Wydatki mające największe znaczenie, skupiają się na ekwipunku dostępnym dla swoich rycerzy – wyposażając swoją prywatną armię w najlepszy ekwipunek, możemy bez trudu masakrować każdego napotkanego wroga.  Presja na zakupy, z czasem wyraźnie wzrasta, ale omijanie mikropłatności jest jak najbardziej możliwe.


(Knights & Dragons zwiastun)

Kliknij, aby pobrać Knights & Dragons na Androida (Google Play)

Kliknij, aby pobrać Knights & Dragons na iOS (iTunes)

 

LUB POBIERZ ZA POMOCĄ KODÓW QR

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na iPhone

Plusy
Ciekawe połączenie kilku gatunków gier
Solidne wykonanie
Mikropłatności
Elementy społecznościowe

Minusy
Rozczarowująca mechanika walki

 

Podsumowanie
O Knights & Dragons mogę powiedzieć, że to solidnie zrealizowana gra, umiejętnie mieszająca ze sobą kilka typów gier. Mimo, generalnie za bardzo uproszczonej mechaniki walki, wysiłki deweloperów oceniłbym, jako zadawalające – stworzyli ciekawą aplikacje, z którą można spędzić więcej czasu. Mikropłatności także nie zepsuły ogólnego wrażenia z zabawy. Warto przetestować Knights & Dragons, szczególnie że jest dostępna bezpłatnie.

1863 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Injustice: Gods Among Us recenzja

Injustice: Gods Among Us – fantastyczna wizualnie bijatyka od twórców ostatnich odsłon Mortal Kombat (Netherrealm). Mamy jedyną w swoim rodzaju

Zamknij