Lego Star Wars: The Yoda Chronicles recenzja

Lego Star Wars: The Yoda Chronicles przenosi nas do świata Gwiezdnej Sagi, ale w wersji LEGO. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich graczy, szukających prostych i barwnych strategii RTS na telefony.

lego_star_wars_yoda_chronicles_1

Zaczynamy od wyboru pomiędzy kampaniami Jedi i Sithów. Wybór nazwałbym co najwyżej symbolicznym, bo kampanie są niemal identyczne. Zaraz po włączeniu aplikacji, wita nas przyjemne intro wyjaśniające cel samej gry na telefon – musimy powstrzymać Sithów przed użyciem tajemniczej broni. Oczywiście, jeśli wybierzemy samych Sithów, wręcz przeciwnie. Gra składa się z misji, podczas których kontrolujemy zespół jednostek i przebijamy się przez zastępy przeciwników. Są wybuchy, walki na blastery, śmiercionośne roboty, legendarne statki kosmiczne, łaziki, nieekwipowani szturmowcy i ścigacze z blasterami. Czasami w walce bierze udział więcej niż 10 jednostek jednocześnie! Zarówno, biorąc pod uwagę umiejscowienie kamery, jak i możliwość tworzenia jednostek, można zaklasyfikować The Yoda Chronicles, jako strategię czasu rzeczywistego. Nie nastawiajcie się jednak na skomplikowane manewry i zaskakujące zwroty akcji. Rozgrywka jest tak banalna, że trudno wyobrazić sobie coś prostszego – wskazujemy cel, a nasza brygada, likwiduje zagrożenie.

lego_star_wars_yoda_chronicles_2

I tak, raz za razem. Przebijamy się przez proste poziomy, niszcząc pod drodze barykady i jednostki, a ze wszystkiego, co zniszczymy wypadają pojedyncze klocki, które w grach serii LEGO są pieniędzmi. Między misjami, możemy podziwiać serię filmików, niestety bez polskich napisów – menu jest natomiast przetłumaczone. Co mnie jeszcze zaskoczyło w samej grze? Zaskakująco mało poziomów. Mamy dwie planety po kilka misji i całość można skończyć w ciągu kilku dosłownie godzin. Zdecydowanie za mało, ale ponieważ sama aplikacja jest bezpłatna, można na to przymknąć oko.

Przechodzenie misji sprowadza się do 3 aktywności – przemieszczania się, atakowania i budowania. Sterowanie jest równie proste – wskazujemy tapnięciem miejsce, dokąd ma udać się jednostka, lub jaki cel ma zostać wyeliminowany. Reszta robi się sama. W odróżnieniu od nieco rozczarowująco prostej rozgrywki, na pochwałę zasługuje część audiowizualna gry. Mamy w niej do czynienia z dopieszczonym i kolorowym środowiskiem 3D, a podczas zabawy towarzyszy nam charakterystyczne dźwięki z Gwiezdnych Wojen.

lego_star_wars_yoda_chronicles_3

Pomimo dostępności bezpłatnie, gra nie oferuje jak na razie żadnych mikropłatności! To bardzo miła odmiana w stosunku do czyhających na nas portfel rozwiązań znanych z innych bezpłatnych gier na telefon. Na czym więcej zarabiają twórcy? Jakie jest ich źródło zysków? Widzieliście możliwość stworzenia konta ID Lego? Odnoszę wrażenie, że mikropłatności dopiero zostaną wprowadzone, a sama aplikacja jest rodzajem promocji innych produktów z logiem LEGO i Star Wars. Oby zostało tak jak najdłuższej, ale znając życie, deweloperzy widocznie czekają na odpowiedni moment…


(Lego Star Wars The Yoda Chronicles zwiastun)

Lego Star Wars: The Yoda Chronicles w Google Play
Lego Star Wars: The Yoda Chronicles w iTunes

ocena_4_recenzja_gnt
Plusy
Grafika
Dźwięk
Prostota
Brak mikropłatności (jak na razie)

Minusy
Może za prosta?
Zbyt krótka

 

Podsumowanie
Uderzająca prostota rozgrywki, może zniechęcić graczy szukających większych wyzwań, ale dla młodszych graczy Lego Star Wars: The Yoda Chronicles to znakomita rozrywka. Kolorowa grafika, duże podobieństwo do popularnych gier z serii LEGO dostępnych na komputer, brak mikropłatności i dostępność za darmo – aplikacja ma swoje mocne strony. Szkoda tylko, że jest taka krótka, jakby wydana w tylko w połowie.

1506 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Najlepsze gry na telefon dotykowy

Najlepsze gry na telefon dotykowy to z pewnością te, które zabawnie i innowacyjnie wykorzystują technologie dotykową ekranów smartfonów. Przedstawiamy listę

Zamknij