Łowcy Zombi: Apokalipsa recenzja

Łowcy Zombi: Apokalipsa to darmowa fabularna gra mobilna i na dodatek crossplatformowa stworzona dla wszystkich fanów paskudnych, włóczących nogami po ziemi (flakami pewnie też), zombi.

lowcy_zombie_1

Lubicie zombi? Chyba nie ma aktualnie nikogo, kto by choć trochę nie miał kontaktu z fenomenem zombi. Miałem okazje oglądać serial The Walking Dead, jego spin-off Fear The Walking Dead, wszystkie części kultowej serii o zombi Johna Romero, nową adaptację Dawn of the Dead autorstwa Zacka Snydera, czy nawet reanimowane zombi naziści w Zombie SS. Trudno mi tutaj analizować fenomen zombi, ale coś w tym musi być, skoro miliony ludzi na całym świecie interesują się tą tematyką.

Wróćmy do samej gry. Łowcy Zombi: Apokalipsa jest dostępna po polsku i można w nią grać przez przeglądarkę lub aplikację natywną. Co ciekawe, można od razu grać i to bez rejestracji, ale oczywiście sugeruje się zarejestrować, by móc korzystać z idei dostępności na kilku urządzeniach. W grze zostajemy jednym z Łowców, którzy dzielnie i bohatersko będzie stawiał czoła zombi oraz innym zagrożeniom w świecie zniszczonym przez szalejący w koło wirus. Infekcja rozpoczyna się szybko i zaskakuje nas podczas jazdy metrem. Tak rozpoczyna się kampania, jeden z wielu modułów gry.

lowcy_zombi_3

Łowcy Zombi opierają się na klikaniu i kooperacji pomiędzy graczami, w ramach podstawowej formy społecznej w „Łowcach”, czyli Gang. Dołączenie do gangu nie stanowi większego problemu, wystarczy osiągnąć odpowiedni poziom. Na co warto zwrócić uwagę, po dołączeniu do gangu, nasza postać otrzymuje specjalne bonusy i może grać udział w unikalnych dla gangu trybach rozgrywki. W ten sposób, możesz powalczyć z niebezpiecznym zombi mutantem, którzy strzeże jakiegoś skarbu. Możesz też napaść na poruszające się po okolicy transporty zaopatrzenia, czy też spróbować powalczyć o terytoria w Bitwa o Schron i Dzielnice.

Grafika została oparta o zdjęcia, co można wytłumaczyć bardziej bezpośrednim nawiązaniem do filmów i seriali, jakie aktualnie się pojawiają się w kinach i TV. Każdy zombi jest odzwierciedlany przez inną grafikę i możemy obserwować różne poziomy rozkładu. Pierwsi przeciwnicy są lekko pokrwawieni, a reszta, wydaje się znacznie bardziej nadgniła. “Łowców” można uruchomić poprzez aplikację mobilną lub przeglądarkę internetową, przez co można grać na komputerze, tablecie oraz smartfonie.

Mikropłatności w grze zostały oparte o Monety, które są walutą premium, ale istnieje możliwość zdobycia ich bezpłatnie w różnych modułach gry. Grając w kampanie i walcząc z potworami, zdobędziesz codzienne pewien limit Monet, a jak chcesz przyśpieszyć progres, możesz wydać normalne pieniądze.

lowcy_zombi_2

ocena_4_recenzja_gnt

Zalety
Made in Poland!
Zombi!
RPG
Możliwość gry na PC, tablecie i smartfonie
Rozbudowane moduły rozgrywki

Wady
Nie dla każdego

 

Podsumowanie
Wspieram z całego serca polskie produkcje niezależne, dlatego doceniam kreatywność i pomysłowość twórców gry. Łowcy Zombi: Apokalipsa to przyjemna gra RPG, która z jednej strony potrafi zaangażować, z drugiej nie wyzwala negatywnych emocji. Nawet w razie przegranej otrzymujemy nagrody, tyle że są mniejsze. Możemy bić się z zombi, z innymi graczami, dołączyć do gangu, walczyć o terytoria, walczyć z supermutantami zombi chroniącymi bunkier – jest się czym zająć. Łowcy Zombi: Apokalipsa to nie drugi Wiedźmin, ale odważna próba stworzenia czegoś fajnego na polskim rynku gier mobilnych i przeglądarkowych.

376 wyświetleń

Przeczytaj inne:
The Bard’s Tale recenzja

Bard – drobny cwaniaczek i lekkomyślny bawidamek, a wg niektórych, zwykły idiota z lutnią, mający więcej szczęścia niż rozumu. Bard's

Zamknij