Mafia Wars Shakedown

Mafia Wars Shakedown pozwala nam pobawić w komiksowego przestępcę i zbudować swoje małe mafijne imperium. Ta wciągająca i kolorowa odsłona, znanej z komputerów Mafia Wars, oferuje lekko strawną przepełnioną humorem rozrywkę dla wszystkich posiadaczy iPhone oraz iPada.


Życie komiksowego gangstera
Podobnie jak w klasycznej Mafia Wars, rozwijamy przestępczą karierę (oczywiście tylko w grze) wykonując różnego rodzaju misje, powiększając wpływy i siłę swojej mafii. Na początku gry wybieramy jedną z 6 postaci mając do wyboru 3 gangsterów i 3 groźnie wyglądające panie gangster (ewentualnie gangsterki…). Następnym krokiem jest wybór imienia, po czym rozpoczynamy właściwą grę i naszą wirtualną mafijną karierę. Nasz bohater awansuje z poziomu na poziom, otrzymując punkty doświadczenia za wykonywane misje, a za zdobyte pieniądze możemy kupić przeróżne przedmioty, sprzyjające jego „karierze”, m.in. różnego rodzaju broń, samochody etc. Zadań do wykonania jest mnóstwo, od drobnych wymuszeń po wielkie kradzieże, warto przy tym zaznaczyć, że w grze nie ma przemocy. Przemoc zostaje zepchnięta poza grę przez humor i karykaturalny styl, w jakim wykonana jest ta aplikacja. Jak inne darmowe gry na telefon typu freemium, aplikacja oferuje sklep z funkcjami premium, przyśpieszające pewne aspekty rozgrywki.

mafia_wars_shakedown_3

Za każdym razem, gdy wykonujemy dane zlecenie, wypełnia się stopniowo specjalny pasek, przypisany do danej misji. Gdy go wypełnimy możemy uważać, że misja w całości została wypełniona. Czyni to grę nieco powtarzalną, ale nie jest to aż tak uciążliwe. Wykonując misje w Mafia Wars Shakedown, jesteśmy ograniczeni określoną ilość energii, którą wydajemy podczas wykonywania różnych czynności. Podobnie jak w innych grach społecznościowych, które furorę miały kilka lat temu, energia uzupełnia się po jakimś czasie. Ma to swój urok, choć nie jest to na pewno gra na dłuższe sesje, po prosty robimy w grze, co mamy zrobić i ją wyłączamy. Logowanie opłaca się 1-2 razy dziennie, albo co kilka dni – od nas zależy jak do tego podejdziemy. By grać częściej i dłużej trzeba niestety wydawać prawdziwe pieniądze, ale na szczęście większość dostępnych w grze opcji/dodatków można zdobyć czasem i cierpliwością.


Raz komórka, raz PC
Wykonanie całości gry stoi na najwyższym poziomie, choć mamy do czynienia w zasadzie tylko grafiką 2D. Na uwagę zasługuje kolorowa grafika i komiksowy styl – od tej strony wizualnej gra jest zaprojektowana kolorowo i bardzo solidnie. Menu jest wygodne i bardzo przyjazne, ponieważ gra nie jest przeładowana ilością informacji pojawiających się na ekranie telefonu. Przez to obcowanie z grą jest jeszcze przyjemniejsze, a dodatkowo przygrywają nam ciągle przyjemne dla naszych uszu pobrzękiwania.

Warto dodać, że gra jest zintegrowana z Facebookiem, dlatego możemy zapraszać naszych fejsbookowych znajomych do zabawy. Gra jest dostępna w ten sposób i dla grających przed komputerem użytkowników popularnej platformy społecznościowej, jak i przez tych, którzy akurat bawią się na swoim smartfonie.


(Mafia Wars Shakedown zwiastun)

Pobierz grę na iPhone

ocena_4_recenzja_gnt
Plusy
Idealna na 15 minutową przerwę – wciąga!
Jakość
Kolorowa grafika
Przyjemna muzyka

Minusy
Wymaga stałego dostępu do sieci
Energia szybko się kończy

 

Podsumowanie
Mafia Wars Shakedown to zupełnie nowa odsłona popularnej, dostępnej poprzez Facebooka gry, która doczekała się własnej wersji na telefon. Rozgrywka jest bardzo przyjemna, mimo że ogranicza nas często ilość energii, niezbędnej do przeprowadzenia  zadań w grze – to irytująca cecha gier społecznościowych. Na pewno nie jest to już ten sam klimat co swojego pierwowzoru, ale gra dostarcza to co ma dostarczać – niezobowiązująca rozrywkę na 10-15 minut dziennie. Jak inne darmowe gry na telefon typu freemium, oferuje sklep z opcjami premium, ale nie zmusza nas nachalnie do płacenia za dostępne dodatki.

Mafia Wars Shakedown jest dostępna wyłącznie na iPhone.

833 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Allods Online recenzja

Allods Online to jeden lepszych darmowych klonów World of Warcraft i nieliczna gra MMORPG, wydana w języku polskim. Produkcja to

Zamknij