Max Payne Mobile

Max Payne, wrobiony w morderstwo były oficer policji. Mroźny, pełen niebezpieczeństw Nowy Jork. Gdy w 2001 roku Max Payne został wydany na komputery osobiste, zaskoczył wszystkich głębią fabuły, solidnością wykonania jak i wieloma niesamowitymi innowacjami. Teraz Max Payne, uderza na nasze telefony i jest to zdecydowanie jedna z najgorętszych premier tego roku!

max_payne_mobile_1

Max Payne – hit gier komputerowych sprzed 11 lat podczas premiery miał wszystko, czego wymagał ówczesny gracz. Od doskonałej fabuły, uzależniającej rozgrywki, po niezrównaną oprawę muzyczną i świetną grafikę. Ogromna popularność przygód pragnącego zemsty byłego oficera policji, doprowadziła do wydania dwa lata później, drugiej części – Max Payne: Fall of the Max Payne – jeszcze doskonalszej produkcji. Za niecały miesiąc do sklepów trafi kolejna część, Max Payne 3, produkcji Rockstar. Dzięki pierwszej części Max Payne dostępnej od niedawna w wersji na telefon, wszyscy mają świetną okazję do zapoznania z tą genialną serią; jest to doskonały marketingowo pomysł przed premierą kolejnej części przygód Max’a.

Akcja gry na telefon ma miejsce w Nowym Jorku. Główny bohater Max Payne, będąc jeszcze stróżem prawa, znajduje w domu martwych, swoją żonę i małą córeczkę. Wkrótce po tym przenosi się do wydziału narkotykowego w celu odnalezienia osób za to odpowiedzialnych. Nie mija wiele czasu, gdy Max zostaje wrobiony w morderstwo i następnie ścigany zarówno przez policję jak i mafię, wyrusza na misję zemsty i oczyszczenia swojego imienia. Dzięki wykonaniu gry w stylu neo-noir, charakteryzującym się ciężkim stylem i takimi elementami jak problemy z tożsamością czy problemy z pamięcią, opowieść nabiera niezmiernie emocjonalnego wymiaru.

max_payne_mobile_2

Die Hard(er)
Grę otwiera krótki filmik, po czym następuje przejście do głównego menu. Przed wciśnięciem „New Game” warto przejść krótki samouczek. Charakterystyczną cechą gry na dotykowy telefon, jest specyficzne sterowanie, a Max Payne będąc grą oryginalnie pod klawiaturę i myszkę, wymaga przyzwyczajenia. Na szczęście producenci w udany sposób rozwiązali, tą jedną z pierwszych kwestii jaka interesuje graczy komputerowych. Widać wyraźnie, że Rockstar poświęcił tej kwestii dużo czasu, dzięki czemu sterowanie gry na telefon jest w miarę intuicyjnie i nie frustruje na dłuższą metę. Dodatkowo Max Payne Mobile, daje nam duże możliwości dopasowania sterowania do naszych potrzeb.

Maxem sterujemy za pomocą dwóch analogowych drążków – lewy służy do chodzenia, a prawy do zmiany widoku kamery. Broń zmieniamy naciskając na strzałkę na górze lub jeżdżąc palcem w bok w prawym górnym rogu ekranu. Po prawej stronie mamy przycisk bullet time. Po jego wciśnięciu, całe otoczenie zostaje gwałtownie spowolnione, ułatwiając nam celowanie i dając szansę na lepszą reakcję podczas gorętszych starć.

max_payne_mobile_3

„Max, dearest of all my friends”
Pomimo całkiem sporego wieku, Max Payne graficznie prezentuje się świetnie i poziomy są względem siebie bardzo zróżnicowane. Solidnie została również wykonana oprawa dźwiękowa, jak efekty dźwiękowe otoczenia i wydawane przez bronie, muzyka czy gra aktorska. Całość w efekcie daje wrażenie realnie żyjącego świata i pozwala na jeszcze lepsze wciągnięcie w opowieść. Fabuła jest prezentowana poprzez serię komiksów i poszczególne kwestie są wypowiadane przez aktorów. Główne postacie jak i sam Max, mają wyraźnie podkreśloną i przekonującą osobowość.


(Max Payne Mobile gameplay)

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na iPhone

Max Payne Mobile w Google Play
Max Payne Mobile w iTunes

ocena_5_recenzja_gnt
Plusy
Stary, dobry Max wraca!
Fabuła
Oprawa audiowizualna
Możliwość spowolnienia akcji poprzez innowacyjny Bullet-time

Minusy
Do sterowania trzeba się przyzwyczaić
Gra zajmuje 1,1 GB

 

Podsumowanie
Czy Max Payne Mobile jest grą wartą uwagi? Zdecydowanie tak! Doskonała fabuła idąca w parze z grywalnością, akcją i adrenaliną – prosto na nasz telefon! Grafika może wzbudzać mieszane uczucia, ponieważ istnieją gry pod tym względem lepsze – choćby Shadowgun czy Infinity Blade 2. Z kolei do sterowania trzeba się przyzwyczaić; przestawienie się może być problematyczne dla graczy pamiętających Max’a z komputerów. Brakuje Wam wysokiej jakości gry na telefon i macie ochotę na produkcję w formacie tych tworzonych na komputery czy na konsole? Max Payne Mobile będzie doskonałym wyborem, który wciągnie Was z pewnością na długie i niezapomniane godziny.

Max Payne Mobile jest dostępny na Androida i iOS.

1451 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Gry na telefon za darmo

Gry na telefon za darmo to nie tylko gry freemium, ale również produkcje w wersji demonstracyjnej. Dzięki temu rozwiązaniu, możemy

Zamknij