Mini Motor Racing

Mini Motor Racing to bardzo kolorowa gra wyścigowa na telefon, która dzięki swojej grywalności i jakości, może być polecona wszystkim – także tym, niekoniecznie lubującym się w wyścigach. Duża ilość tras, wiele odjazdowych samochodzików, spore możliwości ulepszeń oraz wciągający tryb rozgrywki wieloosobowej. Jesteście gotowi na mikro wyścigi?

mini_motor_racing_1

Witamy w „mini” świecie
Od razu po uruchomieniu gry, widać wyraźnie, że Mini Motor Racing wyróżnia bardzo charakterystyczny styl graficzny i podejście do tematu wyścigów. Starsi gracze, mogą skojarzyć ten styl z klasyką w postaci Micro Machines, polegającą na ściganiu się miniaturowymi modelami samochodów. Od swojego pierwszego kontaktu z grą, odnosiłem wrażenie że deweloperzy z Binary Mill musieli grać w te znakomite wyścigi, rozgrywane na stole, czy podłodze w pokoju. Mimo, że nie ścigamy się w takiej scenerii, gra wydaje się częściowo inspirowana Micro Machines.

Na wstępie mamy do wyboru kilka samochodów, każdy z unikalnymi statystykami oraz możliwościami ulepszeń. Możemy poprawić sterowność, maksymalny zasób nitro, przyspieszenie oraz prędkość naszego autka. By zwiększyć możliwości naszego pojazdu lub odblokować jakiś nowy, potrzebujemy pieniędzy, które zdobywamy poprzez udział w wyścigach. Za zdobycie pierwszego miejsca dostajemy ich najwięcej, podczas gdy na trasie również możemy natrafić na pojawiające się okazyjnie banknoty. W takim właśnie sposób zarabiamy.

mini_motor_racing_2

Główny tryb gry, czyli Kariera, oferuje dwa mistrzostwa liczące po 120 i 92 wyścigi. Pierwsze 10-15 wyścigów nie sprawia większych problemów, ale wraz z przechodzeniem do kolejnych, robią się one coraz trudniejsze. Później jesteśmy zmuszeni, powtarzać wielokrotnie określone trasy, by zdobyć więcej dodatkowych pieniędzy, potrzebnych do ulepszenia naszego samochodu. Alternatywą w stosunku do trybu kariery, jest równie ciekawy tryb Szybki Wyścig. W Mini Motor Racing możemy zagrać też ze znajomymi, ponieważ gra oferuje tryb dla wielu graczy. Nie wiem jak Wy, ale osobiście, uważam tryb gry dla wielu graczy, jako najlepsze, co może oferować gra. Zazwyczaj ten element gry, przynosi najwięcej mocnych wrażeń i nie inaczej jest w wypadku Mini Motor Racing.

Mała i szybka dawka, dużej zabawy
Samochodzikiem kierujemy mając widok z góry, przy cukierkowej i słodziutkiej oprawie graficznej – autka są małe, i cudownie zaokrąglone. Wszystkie dostępne w grze samochody, posiadają bardzo przyjemny dla oka design. Wyglądają wręcz uroczo, jeśli można tak określić samochód. Trasy są malutkie, wręcz „pokojowe”, przypominające w ten sposób tory wyścigowe, rozkładane na podłodze, w latach naszego dzieciństwa. Są one wieloma kątami zróżnicowane; od kolorystyki, po stylistykę i ułożenie zakrętów. Będziemy jeździć zarówno na profesjonalnym torze wyścigowym, jak i na pięknie wyglądającej plaży, nie wspominając o zurbanizowanym Tokyo.

mini_motor_racing_3

Poprzez menu, mamy możliwość personalizacji sterowania. Standardowo, wykorzystujemy kierownicę z przyciskiem do włączenia nitro „po lewej” oraz dopalaczami „z prawej”. Opcjonalnie możemy wybrać spośród czterech różnych stylów sterowania, wraz z opcjami automatycznego nitro, czy nawet aktywowaniu go po potrząśnięciu telefonem. Deweloperzy przygotowali również sympatyczną niespodziankę dla fanów gry Fruit Ninja; bierzemy udział w serii wyścigów pod tytułem Fruit Ninja Cup, z trasami stylizowanymi na tą popularną grę mobilną. Po przejściu tych mistrzostw, odblokowujemy oryginalnie wyglądający samochodzik o nazwie Fruit Ninja.

Jedną z głównych wad tej gry mobilnej, jest mała ilość pieniędzy, otrzymywanych za wyścigi. I niestety, kryje się za tym mały podstęp – możemy przyspieszyć ten proces, zakupując waluty za prawdziwe pieniądze. Można zrozumieć tego rodzaju rozwiązanie, gdyśmy mieli do czynienia z grą darmową, ale w sytuacji gdy za nią płacimy staje się to nie do końca niezrozumiałe.


(Mini Motor Racing zwiastun)

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na iPhone

Mini Motor Racing w Google Play
Mini Motor Racing w iTunes

ocena_4_recenzja_gnt
Plusy
Świetna grafika
Sterowanie, z możliwością personalizacji
Dużo samochodów

Minusy
Opcje zakupu waluty, a za grę i tak trzeba płacić

 

Podsumowanie
Mini Motor Racing dostarcza to, czego ma dostarczyć – przedniej zabawy! Nie jest to symulator, ale typowo rozrywkowa produkcja, przeznaczona dla graczy szukających przede wszystkim prostoty, a nie realizmu. Gra nie jest pozbawiona wad i robi się w pewnym momencie trochę powtarzalna, ale bardzo przyjemna dla oka grafika i dobrze zaprojektowany system ulepszania swoich samochodów, wyraźnie nadrabiają braki. Problematyczne wydaje się także zaimplementowanie sklepu z płatnymi dodatkami, co praktycznie nie zdarza się w grach płatnych. Mimo wszystko, Mini Motor Racing to gra bardzo wciągająca i warta polecenia.

Mini Motor Racing jest dostępny na Androida i iOS.

1362 wyświetleń

Przeczytaj inne:
EA Sports MMA recenzja

Walki MMA rozpalają do czerwoności fanów mocnych wrażeń i na fali popularności tego dość brutalnego sportu, powstają aplikacje i gry

Zamknij