Modern Combat 3

Modern Combat 3 jest trzecią odsłona popularnej serii FPSów, przeznaczonych na tablety i telefony i produkowanych przez firmę Gameloft. Na pierwszy rzut oka, gra budzi skojarzenia z Call of Duty: Modern Warfare, ponieważ tak jak i w niej, wcielamy się w żołnierza sił specjalnych i zostajemy rzuceni w odmęt współczesnego konfliktu zbrojnego.

Jak to jest na wojnie…
W Modern Combat 3 USA zostaje zaatakowane przez sojusz Rosji, Pakistanu i Korei Północnej. Zawiązawszy ze sobą sojusz, wypowiedziały wojnę USA, a następnie zaatakowały amerykańskie miasta, burząc spokój mieszkańców największego mocarstwa świata. Grę zaczynamy jako jeden z wielu żołnierzy amerykańskich sił zbrojnych, podczas lotu ze swoją drużyną w trakcie tajnej misji. Misja wymierzona we wrogi sojusz, polega na odzyskaniu tajnych danych z budynku, który znajduje się pod ostrzałem wroga. To tylko początek naszej wojennej przygody, reszty wątku fabularnego nie będę zdradzał.

Zachowania wrogów jak i rozgrywka jest całkowicie oskryptowana, co daje uczucie brania udziału w interaktywnym filmie. Pojawiają się rozmaite cut-scenki, w których mamy okazję do posłuchania, co mają do powiedzenia żołnierze i poznać dalsze części historii. Kampania dla pojedynczego gracza głównie opiera się na chodzeniu, ostrzeliwaniem wroga i ukrywaniu się przed jego kulami. Broni dostępnych w grze jest sporo. Poza pistoletem i nożem, są szybkostrzelne bronie automatyczne, potężny karabiny snajperskiego i strzelby.

Jakość na najwyższym poziomie
Modern Combat 3 może pochwalić się rewelacyjnym i bardzo wciągającym trybem dla wielu graczy. Na sześciu różnych mapach, podczas siedmiu trybów gry, używając globalnej sieci gracze mogą do siebie strzelać, przejmować flagi czy rozbrajać bomby. Dla tych, którzy mogą pochwalić się lepszymi kill-streakami w trybie dla wielu graczy, producenci przygotowali nagrody – doświadczenie i pieniądze. Za walutę zwaną Gold Credits można zakupić nowe bronie czy zaopatrzyć się w dodatkowe uzbrojenie w postaci C4, kamuflażu, bombardowania i radarów.

Niewątpliwie Modern Combat 3 można zaliczyć do najlepszych graficznie dostępnych shooterów, w szczególnie jak grę dostępną na telefon. Graficznie prezentuje się bardzo ładnie i płynnie, a ilość przewijających się w grze detali, zrobi wrażenie na każdym sceptyku. Dodatkowym atutem są świetne animacje, pokazywane w zwolnionym tempie. Muzyka i efekty dźwiękowe są również na całkiem wysokim poziomie. Ogólnie gra jest bardzo grywalna i jak na tytuł przeznaczony na telefony komórkowe, zaskakuje on swoją jakością.

Kto szuka klona Modern Warfare 2 w pełnym tego słowa znaczeniu, poczuje się trochę zawiedziony. O ile faktycznie MW2 bywa od czasu do czasu dramatyczny i posiada mrożące krew w żyłach momenty, to Modern Combat 3 jest bardziej chodzeniem od punktu A do punktu B i strzelaniem do spotkanych wrogów. Gry na telefon mają swoją specyfikę i ograniczenia, ale może za jakiś czas przeciwnicy, będą nieco bardziej wymagający?


(Modern Combat 3 zwiastun)

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na iPhone

Modern Combat 3 na Google Play
Modern Combat 3 na iTunes

ocena_4_recenzja_gnt
Plusy
Grafika i engine
Doskonały tryb gry wieloosobowej

Minusy
Inteligencja przeciwników

 

Podsumowanie
Z pewnością mamy do czynienia z najlepszą częścią spod szyldu Modern Combat i zadowoli zarówno fanów poprzednich części jak i wszystkich, dla których będzie to pierwsza strzelanka z serii. Doskonała grafika, imponująca jakość wykonania i wciągający tryb multi to z pewnością najsilniejsze atuty tej produkcji. Gracze szukający gry na telefon ze wciągającym trybem dla pojedynczego gracza, mają do dyspozycji świetną kampanię, a szukający dodatkowych wrażeń, genialny tryb gry wieloosobowej. Tryb multiplayer czyli 6 na 6 graczy jest chyba najmocniejszym atutem tej aplikacji. Podsumowując, Modern Combat 3 jest jedną z najlepszych strzelanek i FPS’ów na telefony, jakie obecnie można zagrać. Polecamy!

Modern Combat 3 jest dostępny na Androida oraz iOS.

1357 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Samurai II: Vengeance

Wejdź w głąb XVII-wiecznej Japonii w Samurai II: Vengeance – sequelu popularnej siekanki Samurai: Way of the Warrior autorstwa Madfinger

Zamknij