Monster Blade recenzja

Monster Blade to darmowa gra akcji z elementami RPG, nawiązująca do ultrapopularnej serii Infinity Blade oraz pod pewnymi względami do japońskich gier RPG.

monster_blade_2

Ocha, Ocha!
Pod pewnymi względami Monster Blade przypomina rewelacyjne Infinity Blade, jednak jest czymś zdecydowanie więcej. Właściwie wszystko mówi nam już sam tytuł gry – wybieramy się na polowanie na potwory. Ostatecznym celem naszych przygód jest pokonanie olbrzymiego i niebezpiecznego smoka, pojawiającego się na samym wstępie, zaraz po włączeniu aplikacji. Czeka nas podróż dookoła świata i polowanie na zdecydowanie słabsze monstra, by finalnie zmierzyć się z przerażającym smokiem. Coś czuje, że będzie ich więcej niż jeden. Przy naszym boku jest mały słodki stworek znany Ocha, który pomoże nam na samym wstępie, będąc czymś w rodzaju nauczyciela i puchatej maskotki zarazem. Wraz z każdym pokonanym potworem nasz bohater i jego ekwipunek, będą coraz lepsze i potężniejsze – kłaniają się elementy RPG. Konkretnie rzecz ujmując, nagroda za zwycięstwo zależy od tego na ile sprawnie i szybko pokonaliśmy dane monstrum. Standardowo otrzymujemy podstawową walutę, którą jest złoto, punkty doświadczenia oraz różne typy skrzyń z nagrodą. W grze istnieje także bardzo prosty system craftingu, dzięki któremu możemy ulepszać posiadane przez nas przedmioty – po prosty wybieramy przedmiot, który chcemy ulepszyć i przedmioty do „poświęcenia”. W ten sposób, możemy ulepszyć wybrany przedmiot do 50 poziomu.

monster_blade_1

Komplementy kieruje przede wszystkim w system walki, żywcem wyjęty z Infinity Blade. Nasz heros dnie mieczem w zależności od gestu, jaki wykonamy na ekranie dotykowym oraz potrafi zarówno blokować jak i turlać się na boki, robiąc uniki. Możemy także użyć potężnego specjalnego ataku, ale jego ładowanie trwa trochę czasu. Co ciekawe, możemy wzywać naszych przyjaciół, by Ci pomogli nam podczas walki.

Ukłon w stronę japońskich RPG…
Styl graficzny wygląda na wyraźnie inspirowany japońskimi grami, szczególnie skojarzyła mi się designem znanym z Final Fantasy do której czuje wyjątkowy sentyment. Oczywiście nie każdemu będzie to odpowiadać, ale trzeba przyznać, że grafika stoi na bardzo wysokim poziomie, ocierając się wyraźnie o konsole – kolory, jakość tekstur, rozdzielczość. Wszystko to ma jednak swoją cenę.

monster_blade_3

Od czasu do czasu, gra nieprzyjemnie skacze, przede wszystkim, kiedy akcja na ekranie staje się intensywniejsza. Przy tego rodzaju grze, gdzie czas i szybkość reakcji ma kolosalne znaczenie i decyduje o życiu lub śmierci, każdy spadek fpsów jest poważnym problemem. Tutaj najlepiej byłoby, gdyby dało się obniżyć detale, ale takiej opcji oczywiście nie ma w grach mobilnych.

Mikropłatności. Tutaj z oczywistych względów system progresywnie naciska na nas coraz bardziej i bardziej, ponieważ dużo zależy przede wszystkim od potęgi naszego arsenału. Mając potężną broń i elementy zbroi, nic nie stanie nam na przeszkodzie. System jednak jest tak skonstruowany, że oferuje nam rozsądną alternatywę. Warto także pamiętać o codziennym logowaniu, dzięki któremu otrzymamy sporo ciekawych przedmiotów.


(Monster Blade zwiastun)

Monster Blade w Google Play
Monster Blade

ocena_4_recenzja_gnt
Plusy
Grafika
Wyjątkowo wciągająca
Sterowanie
Doskonały pomysł
Mikropłatności

Minusy
Problemy techniczne

 

Podsumowanie
Solidna, wciągająca, zrobiona z wizją – Monster Blade zadowoli maniaków akcji, ale nie tylko, bo naprawdę warto zainwestować w nią swój czas. Poziom grafiki oraz jej styl, wyraźnie nawiązujący do japońskich RPGów to moim zdaniem strzał w dziesiątkę. Bardzo żałuje jednak, że od strony technicznej, problemy dotyczą najważniejszej części rozgrywki, powodując, że popełniamy błędy, których nie powinniśmy w praktyce popełnić. Ostatecznie jednak, zachęcam do darmowego pobrania – warto zagrać!

Pamiętajcie o codziennym logowaniu!

969 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Dead Trigger recenzja

Koniec świata i zombie, podczas gdy My,  jak zwykle, próbujemy uratować własną skórę, w tym całym szaleństwie zniszczenia. Dead Trigger

Zamknij