Mother of Myth recenzja

Mother of Myth to nasycony akcją RPG, przenoszący nas w świat greckich mitów i olimpijskich bogów. Gra jest dostępna w modelu Free to Play, a więc pobierajcie za darmo!

mother_of_myth_1

Zaczyna się bardzo typowo. Świat zalały falę potworów, które sieją śmierć i zniszczenie. Kto może położyć temu kres? Czy znajdzie się ktoś, kto powstrzyma zło i wytnie w pień monstra z piekła rodem? Oczywiście! Wcielamy się w bohaterskiego typka, który okazuje się wybrańcem bogów. Obdarzeni specjalnymi mocami ruszamy przed siebie, przy okazji ratując członków naszej rodziny. Na pierwszych poziomach towarzyszy nam samouczek, pomagający szybko ogarnąć podstawy rozgrywki. Jeśli graliście w gry hack & slash na smartfonach, wszystko powinno być znajome – nasza postać osiąga wyższe poziomy doświadczenia, zdobywamy nowe umiejętności, magiczne przedmioty oraz specjalne moce. Rozgrywka składa się głownie z eksploracji, stosunkowo krótkich dungeonów, gdzie czekają na nas mniejsi i więksi przeciwnicy. Początkowo, potwory giną po kilku ciosach, ale w miarę gry, sytuacja staje się trudniejsza, a presja na mikropłatności rośnie. Nie przeszkadza to jednak w zaangażowaniu się w tą darmową grę na telefon ani trochę! W Mother of Myth znajdziemy system ulepszania przedmiotów, dzięki któremu możemy modyfikować posiadane przedmioty. Na pewno zabawa w crafting pomaga ominąć część mikropłatności, dlatego warto poświęcić mu trochę więcej uwagi.

mother_of_myth_2

Oryginalnym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnych kart z mocami bogów, które aktywujemy przez wejściem do nowego poziomu. Każda z mocy wymaga wykonania określonego gestu na ekranie dotykowym, poczynając od zrobienia kółka po symbol błyskawicy – od nas zależy, który gest będzie uruchamiał daną zdolność. Ruch w dobrą stronę, bo możemy przypisać najlepszą moc do najwygodniejszego dla nas gestu. Bohaterem sterujemy przez tapnięcie i wskazanie celu oraz miejsca ruchu. System sprawdzał się już, na przykład, w Orc: Vengence, ale trochę drażni mnie, że przez pomyłkę często zużywałem napoje zdrowia i many.

mother_of_myth_3

Mother of Myth prezentuje się świetnie! Grafika i oprawa audio stoją na wysokim poziomie, a szczególnie ujęły mnie kwestie mówione podczas poziomów. Postacie czasami konwersowały na tematy niezwiązane z samouczkiem, a ze światem gry, mitami i konfliktami bogów. Nie miałem także zbytnich problemów ze stabilnością aplikacji, która sprawowała się świetnie także na Androidzie. Studio Planery zasługuje na wielkie brawa za wykonaną robotę! W grze znajdziemy także mikropłatności, będące kluczem do przejścia gry na wyższym poziomie. Presja skierowana na mikropłatności tężeje wraz z kompletowaniem kolejnych dungeonów i rozwijaniem naszej postaci. Możemy kupić albo potężny ekwipunek albo karty z wyjątkowo przydatnymi mocami. Sami zdecydujecie czy warto wydawać pieniądze, ale z zasady, raczej po jakimś czasie jestem skłonny wydawać pieniądze w grach na telefon.


(Mother of Myth zwiastun)

Mother of Myth w Google Play
Mother of Myth w iTunes

[yasr_multiset setid=0]

ocena_5_recenzja_gnt

Plusy
Grafika
Dźwięk
Stabilność aplikacji
Wciąga!
Oryginalne zastosowanie kart

Minusy
Z czasem odzywają się mikropłatności…

 

Podsumowanie
Mother of Myth to jedna z najbardziej dopracowanych gier akcji, kiedykolwiek wydanych na system Android. Stabilna, bardzo solidnie dopieszczona pod kątem audiowizualnym (np. pojawiające się w grze kwestie mówione), z wartką akcją i oryginalnym wykorzystaniem elementu „karcianego”. Dla posiadaczy telefonów z Androidem i fanów gier RPG to bez wątpienia pozycja obowiązkowa. Pobierajcie! W końcu jest za darmo!

 

[yasr_visitor_votes size=”large”]

 

1633 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Goodgame Empire: Four Kingdoms recenzja

Graliście w Goodgame Empire? Goodgame Empire: Four Kingdoms to jej mobilny brat bliźniak, świeżo wydany na iPady i iPhone'y. Zaczynamy

Zamknij