Muffin Knight

Platformówki z elementami rpg i muffiny to jest coś, co tygryski lubią najbardziej. Gra na telefon Muffin Knight łączy w sobie oba te elementy i tworzy w efekcie jedną z najdziwniejszych gier ostatnich miesięcy. Uzależniająca rozgrywka i tryb dla wielu graczy dają mnóstwo zabawy sprawiającej, że chce się do niej wracać.

muffin_knight_1

W poszukiwaniu Świętego Muffina
Muffin Knight jest grą platformowa 2D, wykonaną w lekkiej i kolorowej oprawie graficznej. W magicznym świecie fantasy, wcielamy się w młodego rycerza, będącego na misji odnalezienia zagubionych muffinów. Tak, takich smacznie wyglądających w kreskówkach ciastek. Naszym zadaniem gry na telefon jest na poszczególnych planszach zebranie ich jak najwięcej. Na życie naszego biednego rycerza czeka mnóstwo wrogów, zmieniających się w zależności od tego, na jakiej mapie aktualnie jesteśmy – są owce, świnie, małe demony, żółwie czy też duchy. Omijamy je skacząc, biegając, strzelając, bijąc, atakując i tym podobne. Sterowanie jest bardzo proste, wykonane w klasycznym stylu arkadowym. Mamy dwie strzałki z kierunkami w prawo i w lewo i dwa przyciski, z czego jeden do skakania, drugi do atakowania.

muffin_knight_2

Po zebraniu muffina, nasz rycerz…jednorożec? Mag!? Tak, może to na początku przyprawić o zawrót głowy, ponieważ zmienia swoją postać. Każda z nich posiada unikalne zdolności jak strzelanie z łuku w przypadku rycerza, pozostawiania min przez jednorożca czy zianie ogniem jako smok. Nie mamy żadnego wpływu na to w jaką postać się zmienimy i jest to jedna z najbardziej ekscytujących cech Muffin Knight. Na początku mamy dostęp do zaledwie trzech – Maga umiejącego puszczać chmury z błyskawicami, Łucznika(Kusznika?) z dwiema kuszami strzelającymi w dwóch kierunkach i Gnoma ze strzelbą. W miarę postępu w grze odblokowujemy kolejne, a jest ich naprawdę bardzo dużo – koty ninja, rzucające shurikenami, żaba z zabójczym jęzorem czy też zombie. A to dopiero początek listy.

Im więcej zbierzemy ciastek podczas plansz i zabijemy wrogów, tym więcej dostajemy punktów doświadczenia i możemy ulepszyć za nie postacie. Poszczególne zdolności zależne są od postaci jaką chcemy ulepszyć, ale też są specjalne ogólne umiejętności jak podwójny skok, które podczas gry można wykorzystywać na swoją korzyść. Przez całkowitą dowolność tego, w jaką postać możemy się zmienić to możemy wcielić się podczas gry zarówno w potężnego, ulepszonego na maksimum smoka, jak i pierwszo-poziomowego gnoma – warto to mieć na uwadze podczas dystrybucji zebranych wcześniej punktów.

muffin_knight_3

A gdy chcemy więcej
Ciekawą implementacją jest tryb dla wielu graczy, dostępny do gry poprzez dwie różne platformy – Android i iOS. W nim dwóch graczy staje naprzeciwko siebie na jednej arenie i walczy o dominację poprzez zebranie większej ilości muffinów niż jego oponent. Do gry zachęca nie tylko uzależniająca specyfika Muffin Knight lecz również 20% bonus do doświadczenia w porównaniu z tradycyjną rozrywką. Żeby zagrać nie trzeba robić nic skomplikowanego – wystarczą dwa sprzęty z zainstalowaną aplikacją, jeden z graczy tworzy serwer i można grać.

Mówiąc o oprawie wizualnej Muffin Knight, jest ona na najwyższym możliwie poziomie. Grafika ma ma komiksowy, pełen kolorów styl i ze względu na specyfikę gier na telefon, również potworki są słodko pomniejszone. Wpływa to na wygląd poszczególnych lokacji, których jest multum – trafimy zarówno na zielone, trawiaste równiny, aż po wspaniałe zamki czy do najgłębszych głębin piekieł.


(Muffin Knight zwiastun)

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na iPhone

Muffin Knight na Google Play
Muffin Knight na iTunes

ocena_5_recenzja_gnt
Plusy
Uzależniająca
Dużo postaci z przeróżnymi zdolnościami
Starannie wykonana, kolorowa grafika
Świetny multiplayer

Minusy
Pomysł w dużej mierze oparty na Super Crate Box
Okazyjne problemy ze sterowaniem

 

Podsumowanie
Muffin Knight, choć jest w zasadzie klonem Super Crate Box, to jedną z najlepszych i najbardziej wciągających platformówek dostępnych na platformy mobilne. Gracze, którym podejdzie gra w Muffin Knight solo, mogą z powodzeniem zobaczyć, jak sobie poradzą w rewelacyjnym trybie multiplayer. Poza okazjonalnym problemem ze sterowaniem, mogę powiedzieć, że dawno nie grałem w tak lekką i uzależniającą platformówkę. Warto zagrać!

Muffin Knight jest dostępny na Androida i iOS

1160 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Mother of Myth recenzja

Mother of Myth to nasycony akcją RPG, przenoszący nas w świat greckich mitów i olimpijskich bogów. Gra jest dostępna w

Zamknij