N.O.V.A. 2 – Near Orbit Vanguard Alliance

Dzięki sukcesowi części pierwszej, mamy okazję ponownie wcielić się w Kala Wardena, jednego z najlepszych żołnierzy, jakich znał kosmos. Gra podobnie jak poprzednik, charakteryzuje się dużą dynamiką, ciekawymi poziomami i wyjątkową grafiką. Pozycja obowiązkowa, dla wszystkich fanów strzelanek.

nova2_1

Na ratunek światu, po raz drugi
Znaleźć można różne gry na telefon – logiczne, akcji, strzelanki. Ostatni z wymienionych gatunków nie cieszy się jednak szczególną popularnością wśród deweloperów gier na telefon, przez co fani tego rodzaju tytułów mogą czuć zawiedzenie. Nie znaczy to oczywiście, że żadne tego rodzaju gry na komórki nie powstały – wręcz przeciwnie. Gameloft stworzył już trzy części Modern Combat, strzelanki osadzonej w czasach współczesnych, a pod koniec roku 2009 byliśmy świadkami premiery pierwszej części N.O.V.A. – Near Orbit Vanguar Alliance, prawdopodobnie najlepszej strzelanki z gatunku science-fiction na telefon.

W drugiej części, Kal Warden ponownie wyrusza na misję uratowania świata od zagłady. Rozgrywka nie została poddana zasadniczym zmianom; dalej przemierzamy pełne obcych poziomy, mierząc się z zastępami żołnierzy i cyborgów. Gra oferuje w stosunku do części pierwszej o wiele więcej typów wrogów do zlikwidowania, zdecydowanie rozleglejsze poziomy oraz bardziej zróżnicowany arsenał broni.

nova_2_2

Kolejnym urozmaiceniem jest sterowanie wielkich robotów, używanie mechanicznych wieżyczek, oraz rozwiązywanie łamigłówek. Kalem sterujemy używając kontrolera po lewej stronie ekranu dotykowego, a strzelamy, przeładowujemy i kontrolujemy grę, naciskając przyciski po prawej stronie ekranu. Jest to popularne rozwiązanie strzelankach na telefon, także nie będzie ono nowością dla ludzi zaznajomionych z tego typu rozrywką.

Liniowa nieliniowość
Podczas przechodzenia poziomów natkniemy się na rozproszone po mapie kredyty. Wykorzystujemy je do ulepszenia naszej broni pomiędzy poziomami i personalizacji stylu gry według naszych potrzeb. Jest to nowość w stosunku do części pierwszej gry, ale niestety została w taki sposób zaprojektowana, żeby móc poznać możliwości wszystkich, musimy grę przejść 4 razy. Ilość pieniędzy dostępnych wystarcza na zaledwie trzy z dziesięciu dostępnych łącznie ulepszeń, jakimi są między innymi większa pojemność magazynka czy więcej punktów życia.

nova_2_3

Po przejściu kampanii i poznaniu mechaniki, możemy pobawić się w trybie multiplayer, korzystając z Internetu lub lokalnie. Posiada on 10 map, na których może brać udział maksymalnie 10 graczy, dodatkowo w kilku trybach gry – Deathmatch (każdy na każdego), Team Deathmatch (jedna drużyna przeciw drugiej), Capture the Flag (drużyny próbują nawzajem ukraść sobie flagi). Grając też można dostrzec, że twórcy inspirowali się popularnymi grami na PC, jak Quake III Arena, Unreal Tournament bądź Call of Duty.

Ciekawym zaskoczeniem w grze sztuczna inteligencja, będąc na dość wysokim poziomie. Przeciwnicy grupują się, korzystają z osłon i stosują różne skomplikowane taktyki. Jest to zdecydowanie w ogóle miła odmiana, biorąc pod uwagę zachowanie przeciwników w grach na platformy mobilne. Z tego względu przejście niektórych momentów w grze, będzie dla niejednego nie lada wyzwaniem! Gra zasługuje również na dużą pochwałę za oprawę audio-wizualną. Płynność animacji i przepiękna ilość detali jest czymś, co chcielibyśmy widzieć częściej na ekranach naszych telefonów.


(N.O.V.A. 2 – Near Orbit Vanguard Alliance HD zwiastun)

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na iPhone

NOVA 2 na Google Play
NOVA 2 na iTunes

ocena_4_recenzja_gnt
Plusy
Grafika
Ogólna jakość
Dynamizm i adrenalina

Minusy
Problemy techniczne

 

Podsumowanie
N.O.V.A. 2 prezentuje większość tego, czym powinien być poprawnie wykonane sequel – właściwie pod każdym względem mamy do czynienia z doskonalszą grą od poprzedniczki. Osoby niemające do czynienia na co dzień z grami fps, a lubią od czasu do czasu pograć w dynamiczne i wysokiej jakości produkcje, będą miały przy N.O.V.A 2 mnóstwo zabawy. Uczulam tylko na wiele różnych problemów technicznych, jakie serwuje nam Gameloft podczas gry na Androidzie.

N.O.V.A. 2 jest dostępna na Androida i iOS.

939 wyświetleń

Przeczytaj inne:
ChuChu Rocket!

Na ratunek myszkom! W ChuChu Rocket!, popularnej grze logicznej na Androida i iOS, kładąc na planszy strzałeczki, ratujemy je przed

Zamknij