Obrońcy Galaktyki recenzja

Obrońcy Galaktyki to darmowa gra MMORPG, która przenosi graczy w głęboką przestrzeń kosmiczną. Jej niegdyś odległe rejony były niedostępne, ale za sprawą wielkiego odkrycia, stały się niemal na wyciągnięcie ręki…

og_scr_1

Trwa brutalna rywalizacja o surowce i pieniądze, pomiędzy bezwzględnymi rządami, chciwymi korporacjami i odważnymi poszukiwaczami przygód. Na jednej z kolonizowanych planet dochodzi do bliżej nieokreślonych zdarzeń. Gracz jest jednym z tych, którzy postanawiają zbadać sytuację i wyjaśnić całkowity brak komunikacji z osadnikami. To tylko przedsmak wielkiej przygody, jaka czeka na Ciebie na planecie X52. Kampania rozwija wątek fabularny gry i aktualnie liczy około 60 kroków podzielonych na 10 rozdziałów, a jest to tylko jeden z trybów gry. Gra Obrońcy Galaktyki umożliwia zabawę w 8 różnych trybach rozgrywki, od najprostszych walk z komputerowymi przeciwnikami, po bardziej skomplikowane, w których zmierzymy się z oddziałami innych graczy (zamiast klany są tutaj Sfory).

og_scr_6

W „Obrońcach” jest kilka różnorodnych trybów gry, które oferują graczom dodatkową formę motywacji do aktywnej i regularnej gry. Oczywiście najbardziej interesujące wydają się tryby PvP (gracz kontra gracz), w których można skutecznie rywalizować z każdym graczem, uprzednio zapisanym do danego modułu. W trybie Starcie, odbyłem 15 szybkich walk i zebrałem, zarówno punkty doświadczenia, jak i tzw. Żelazne Porcje (coś a la żywność) i przeskoczyłem do modułu Szturm. Tam właśnie, musiałem poczekać 30 minut i po upływie tego czasu stoczyłem pojedynek za który otrzymałem pokaźną nagrodę. Na sam koniec, założyłem Sforę (odpowiednik klanu) i zacząłem werbować graczy do wspólnej zabawy.

Gra sprawdza się idealnie podczas przerwy w szkole czy pracy, kiedy chcemy sobie poklikać, a potem wrócić do swoich obowiązków. Spełnia swoją rolę idealnie! To szczególnie ważne, jeśli chcemy rozkręcić swoją własną Sforę, która oferuje unikalne bonusy dla postaci. Ekonomia gry opiera się na trzech walutach i są to: Kredyty, Żelazne Porcje oraz Kryształy. Wszystkie trzy otrzymujemy, jako nagrodę w różnych akcjach, jakie podejmujemy w grze. Postać rozwijamy otrzymując punkty doświadczenia, ale także przez wykupywanie kolejnych poziomów umiejętności, które mają znacznie większe znaczenie.

og_scr_2

Punkty doświadczenia dostajemy praktycznie w każdym module, więc nie jest to problem. Warto pochylić się nad bardzo kolorową grafiką, reprezentowaną przez ręcznie rysowane grafiki, które idealnie przedstawiają futurystyczny świat przyszłości. Wygląd niektórych przeciwników, jak i zestawów, zasługuje na najwyższe uznanie. Szczególnie przypadły mi do gustu roboty kroczące, jakie pojawiają się w kampanii. Przedmioty jakie można nabyć w grze są super i zamieniają postać w niemal w kroczącego transformera!

Mikropłatności funkcjonują głównie w formie wewnętrznej waluty, którą są tzw. Kredyty. Jest to najważniejsza waluta gry, którą wydajemy na najważniejsze elementy gry: przedmioty, konto premium, czy odblokowanie czasowe, niektórych trybów gry. Jeśli cierpliwość nie jest waszą najmocniejszą stroną, zawsze możecie doładować portfel Kredytów przy pomocy SMS (mało korzystne) lub przelewu (bardzo korzystne). Czy warto? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami…

og_scr_3

[yasr_multiset setid=0]

ocena_5_recenzja_gnt

Zalety
POLSKA GRA!
Zróżnicowane tryby rozgrywki
Klimaty Sci-fi
RPG
Możliwość gry na komputerze, tablecie i smartfonie

Wady
Zalety

 

Podsumowanie
Obrońcy Galaktyki to bardzo dobrze zrealizowana kosmiczna gra MMORPG ze świetną warstwą graficzną, obszerną zawartością tekstową, wieloma trybami gry i przyjazną społecznością. Możemy kontaktować się z innymi graczami, umawiać się na pojedynki, rywalizować o sektory planety lub zrelaksować się grając w trybach single player. Rozgrywka została tak zaprojektowana, by odwiedzać grę kilka razy dziennie, wykonać określone zadania i poczekać na możliwość dalszej gry. Popularni „Obrońcy” sprawdzają się idealnie na przerwę w pracy lub szkole – musicie tylko uważać, by nie dać się złapać podczas zabawy… Warto podkreślić, że jest to w 100% polska produkcja, stworzona przez niezależnego dewelopera. Obrońcy Galaktyki jest dostępna na przeglądarki internetowe, a dzięki responsywnemu designowi pozwala na zabawę zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych (tablet i smartfon).

 

[yasr_visitor_votes size=”large”]

 

198 wyświetleń

Przeczytaj inne:
The Hunger Games: Catching Fire – Panem Run recenzja

The Hunger Games: Catching Fire – Panem Run jest oficjalną grą mobilną wydaną z okazji premiery filmu Igrzyska śmierci: W

Zamknij