Octopus Tap’N’Swim recenzja

Na proste gry zręcznościowo – logiczne zapotrzebowanie jest i będzie, co nie powinno się zmienić w przyszłości. Zapraszam na produkcję jednego z naszych rodzimych deweloperów.

octopus_1

Octopus Tap’N’Swim jest nowym tytułem polskiego studia BL software przeznaczonym na Androida, które ma w planach wydanie aplikacji także na platformę iOS. Ponieważ podchodzę do polskich produkcji z niekłamaną sympatią, chciałem dać szansę naszym rodakom i napisać niniejszą recenzję. W tej rodzimej grze na telefon wcielimy się w miłą ośmiornicę, która zmaga się z niebezpiecznymi zielonymi glonami, starającymi się zatarasować jej drogę na powierzchnię wody. Gracz bez ustanku walczy wpływanie coraz wyżej, za co dostaje coraz więcej punktów – stukamy w ekran dotykowy tak, by nasza ośmiornica płynęła coraz wyżej lecz omijała przy tym niebezpieczne glony. Przeszkody cyklicznie rozsuwają się i zsuwają, tworząc zamkniętą powierzchnię, lub dziurę umożliwiającą pokonanie kolejnych wodnych metrów. Wydaje się to proste i banalne? Wcale takie nie jest o czym przekonacie się w kilku pierwszych sesjach z aplikacją. Poziom trudności szybko rośnie, a pobicie więcej niż 5 punktów wydaje się początkowo nieosiągalne! Jednak po kilku, kilkunastu sesjach z Octopus Tap’N’Swim, powinno być już znacznie lepiej – wciąż jestem jednak zdania, że gra jest zaskakująco ciężka…

octopus_2

Co ciekawe, można publikować osiągnięty w grze wynik, przy pomocy przycisku share – kończy się to pokazaniem swoim znajomym na Facebooku, ilości zdobytych punktów. Akurat to rozwiązanie jest coraz szerzej stosowane przez deweloperów, by popularyzować aplikacje „wirusowo” przy pomocy platform społecznościowych. Gra sprawdza się dobrze na chwilę przerwy, ponieważ dłuższe sesje z grą mogą być problematyczne ze względu na wysoki poziom trudności. Sprawdza się jednak, jako mieszanka gry zręcznościowej z odrobiną gry logicznej (chociaż może z tą logiką, idę trochę na siłę?). Bez wątpienia aplikacja wymaga zręczności, refleksu, cierpliwości i doświadczenia.

Choć warstwa audiowizualna nie jest na zbyt wysokim poziomie, a gra posiada drobne błędy, Octopus Tap’N’Swim wydaje się być godny polecenia, szczególnie na nudną drogę w pociągu czy autobusie. Biorąc pod uwagę, że twórcami gry nie jest wielkie i znane studio, chłopaki (chociaż może i dziewczyny) ze studia BL software, zasługują na słowa uznania. Ponieważ gra jest dostępna bezpłatnie w ramach modelu Free to Play, powinienem przejść do mikropłatności, zgadza się? Na tą chwilę aplikacja takowych nie posiada, a wyposażona jest w pojawiające się reklamy – podobnie było w omawianym przeze mnie Flick Farm. Deweloperzy w końcu też muszą z czegoś żyć. W związku z brakiem wewnętrznego sklepu, trudno mówić o wpływie mikropłatności na rozgrywkę, prawda?

octopus_3

Octopus Tap’N’Swim na Google Play

[yasr_multiset setid=0]

ocena_4_recenzja_gnt


Plusy

Idea jest niezwykle prosta…
…ale sama gra jest trudna!
Dobra na krótką przerwę

Minusy

Drobne błędy
Może za trudna?..

 

Podsumowanie
Octopus Tap’N’Swim jest prostą i niezbyt skomplikowaną darmową grą skierowaną na urządzenia z Androidem, która jest znacznie trudniejsza niżeli się to może na początku wydawać. Poziom trudności szybko pokazuje nam miejsce w szeregu, a my mamy do wybory, czy zostać dłużej z sympatyczna ośmiornicą, czy może pograć w coś innego. Na szczęście, rozgrywka jest na tyle interesująca, że powrót do gry jest jak najbardziej możliwy. Jeśli szukacie czegoś prostego i rzucającego wyzwanie zarazem, możecie śmiało ściągnąć za darmo Octopus Tap’N’Swim – jest w sam raz na małą przerwę…

 

[yasr_visitor_votes size=”large”]

 

1154 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Robo Defense

Lubisz gry na telefon z gatunku tower defense? W takim razie nie możesz przejść obojętnie obok Robo Defense, jednego z

Zamknij