Pizza vs. Skeletons

Pamiętacie Plants vs. Zombies, szaloną produkcję, w której mieliśmy obronić dom przed zombie? Tym razem, chcieliśmy zaprezentować coś równie absurdalnego. Sterujemy wielką, kilkumetrową pizzą, jeżdżąc, miażdżąc, skacząc i wykorzystując wszelkie umiejętności, by zamienić w drobny pył, znudzonych ciągłym siedzeniem w grobie nieumarłych. Zapraszamy na Pizza vs. Skeletons!

pizza_skeletons_1

Mamma mia!
Sterujemy pizzą, poruszając telefonem na boki. Naciskając ekran, skaczemy w górę, powodując małe trzęsienie ziemi. Poziomy w grze są dość zróżnicowane i podzielone na kilka typów. W pierwszym, przedstawianym nam na początku tej gry na telefon, miażdżymy nadchodzące z lewej i prawej szkielety. Wraz z upływem czasu i przechodzeniem do kolejnych poziomów, przedstawieni zostają nam nowi wrogowie, wymagający od nas coraz bardziej skomplikowanych manewrów. Na przykład szkieleta-jeżozwierza należy najpierw przewrócić uderzeniem w ziemię, a potem zmiażdżyć od góry. Drugim typ poziomów to zjazd po zmrożonej śniegiem skarpie. Podążając za monetami, miażdżymy zjeżdżające na deskach snowboardowych szkielety, by ostatecznie zniszczyć dużego, szkieletowego bałwana. Kolejny tryb tej gry na telefon, łudząco przypominający Angry Birds, oferuje niszczenie, zabarykadowanych czaszek. Poza tym czeka nas pływanie, kawałkiem pizzy, w głębinach morza czy ratowanie uwięzionych piesków, poprzez niszczenie klatek i przyklejenie ich do swojej serowej masy.

pizza_skeletons_2

Podobnie, jak w wielu innych grach mobilnych, system oceniania polega na otrzymywaniu przez nas od jednej do trzech gwiazdek, odzwierciedlających jak dobrze poszedł nam dany poziom. W zależności od rodzaju etapu, do uzyskania trzeciej gwiazdki, musimy spełnić bardzo różne warunki. Czasem jest to zmiażdżenie wszystkich zombie bez utraty życia, innym razem musimy zebrać wszystkie monety podczas zjazdu czy zniszczyć określoną ilość czaszek.

Oliwki? Dodatkowe pepperoni?
Podczas gry, zbieramy pieniądze, wykorzystywane do zmiany wyglądu naszej pizzy. Mamy możliwość zmiany ust, oczu, a nawet sosu czy składników. Absurd? W rzeczy samej. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by zamienić się w wielką oponę. Gra oferuje 100 poziomów, co przy zróżnicowanym gameplay’u, oferowanym przez tą aplikacje, składa się na kawał oryginalnej zabawy. Po zdobyciu 165 gwiazdek, dostajemy dostęp do wszystkich etapów w grze, dzięki czemu jeśli nie jesteśmy fanami jakiegoś rodzaju rozgrywki, możemy go najzwyczajniej ominąć.

pizza_skeletons_3

Poziomy są podzielone, na 10 rozdziałów, z czego każdy kończy się wielkim bossem. Warto zwrócić uwagę, że mamy możliwość, powtarzania poziomów niezliczoną ilość razy, dzięki czemu jesteśmy w stanie powiększyć zasób naszego wirtualnego portfela. Każdy etap kończy się kołem fortuny „Wheel of Pizza”, w której jak nam dopisze szczęście, możemy wygrać dodatkową ilość wewnętrznej waluty. W odróżnieniu od wielu gier, jak Mini Motor Racing czy Shoot the Zombirds, gdzie wewnętrzny sklep pozwala na zakupienie waluty, osiągnięcia i pieniądze w Pizza vs. Skeletons musimy zebrać i odblokować własnoręcznie. I całe szczęście.

Pizza vs. Skeletons charakteryzuje się, stonowaną kolorystycznie, komiksową oprawą graficzną. Podobnie, można powiedzieć o poczuciu humoru, choć ciężko spodziewać się powagi od gry, której główną ideą jest jeżdżenie wielkim, pokrytym serem, plackiem. Nie wspominając, o dziwacznych wrogach, poczynając od szkieletów rzucających głowami, po strzelającymi sercami szkieletowych, latających cherubinków. Wrogowie wyglądają i zachowują się bardzo zabawnie, a soczyście wyglądająca pizza nieraz sprawi, że zrobimy się podczas gry dziwnie głodni. Gra nie posiada normalnej oprawy audio i efektów dźwiękowych, ale za to ma świetną, doskonale pasującą do charakteru gry muzykę.


(Pizza vs Skeletons zwiastun)

Pobierz grę na iPhone

Pizza vs. Skeletons w Google Play
Pizza vs. Skeletons w iTunes

ocena_4_recenzja_gnt
Plusy
Oryginalny pomysł
100 zróżnicowanych poziomów
Intuicyjne sterowanie
Muzyka

Minusy

Powtarzalna na dłuższą metę

 

Podsumowanie
Pizza vs. Skeletons to bardzo oryginalna i dobrze oceniana gra mobilna. Tytuł brzmi absurdalnie i taka też jest sama gra, naładowana dość oryginalnym typem humoru. Oferuje ona 100 bardzo zróżnicowanych poziomów, będąca zróżnicowane tak pod względem poziomu trudności, jak i pod względem gameplay’u. Oczywiście sterowanie pizzą i miażdżenie szkieletów wciąż występuje w rolach głównych. Jej oryginalność, wygodne sterowanie, muzyka oraz duża ilość poziomów, stanowią jej zdecydowane atuty.

Pizza vs. Skeletons jest dostępna wyłącznie na iOS

879 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Doodle Jump

Skacz, skacz, skacz i skacz bez końca w Doodle Jump, uzależniającej i nieprawdopodobnie popularnej grze na Androida, iOS i Windows

Zamknij