Pocket Legends recenzja

Pocket Legends to prosty hack’n’slash na telefon stworzony przez Spacetime Studios znane z hitu Arcane Legends. Dużo akcji, możliwość gry multiplayer oraz wysoka jakość, a wszystko w modelu freemium.

pocket_legends_1

Bardzo cenię sobie gatunek RPG, dlatego z przyjemnością stworzyłem postać i ruszałem na przygodę – wybieramy jednego z kilku oferowanym zwierząt/herosów i ruszamy do boju. Jak widzicie na załączonych screenach, mamy do wyboru jednego ze zwierzęcych bohaterów, uzbrojonych w miecze, topory i nawet łuki. Czeka nas sporo walki i akcji, ponieważ nasz dzielny bohater musi uwolnić pozostałych towarzyszy i skopać siedzenia hordom potworów. Zaczynamy od walki z zombiakami oraz demonami, potem dochodzą do tego inne bestie – siekamy i tłuczemy wesoło napotkanych wrogów, zbierając przy tym pieniądze i skrzynie ze skarbami. Kompletujemy także zadania, które są banalnie proste – zabij 3 zombiaki i otrzymasz nagrodę, pokonaj bossa i tak dalej. Nie przypominam sobie z resztą, by siekanki słynęły ze skomplikowanych misji. Warto wiedzieć, że nie będziemy przebijać się przez poziomy sami – ponieważ gra wymaga połączenia z siecią, będziemy grali automatycznie z maksymalnie dwoma towarzyszami, kontrolowanymi przez innych graczy, co nie jest często w grach na telefony.

pocket_legends_2

System awansu jest bardzo standardowy; zbieramy po prostu punkty doświadczenia uzyskane z pokonanych przeciwników i wykonanych zadań. Po drodze zbieramy także pieniądze, niezbędne na coraz lepszy sprzęt – oczywiście mikropłatności czyhają na tych niecierpliwych i ambitniejszych. Zakup potężnych artefaktów wydaje się interesujący? Popatrz najpierw na ceny i pomyśl czy warto.

Sterowanie? Banalnie proste i opiera się na wirtualnym joysticku z lewej strony ekranu oraz przyciskom zdolności z prawej strony. Są też przyciski odpowiedzialne za używanie eliksirów uzdrawiających (czerwony) i uzupełniających manę (niebieski). By wziąć jakieś zadanie lub je skompletować i odebrać nagrodę, tapujemy na wybranego NPC i gotowe. Właściwie trudno wymyślić prostsze i wygodniejsze sterowanie.

pocket_legends_3

Gra została oparta na takim samym silniku, jak wspomniany powyżej Arcane Legends, tak więc przygotujcie się na potężną dawkę kolorów. Jedyny problem, jaki sprawiła mi gra, to lagi, pojawiające się od czasu do czasu podczas przechodzenia poziomów. Poza tym, widać wyraźnie, że producenci zoptymalizowali silnik gry bardzo porządnie, przez co gra, chodzi bardzo płynnie na większości urządzeń – opinie na Google Play, zdają się to potwierdzać. Potwierdzają też problemy ze wspomnianymi lagami.

Mikropłatności przede wszystkim dotyczą kupowania przedmiotów w grze, ale da się to wszystko obejść i nie przejmować specjalnie opcjami premium. Trzeba oczywiście nadrabiać swoje grindowaniem, ale gra jest tak dobra, że nie przeszkadza to ani trochę. Osobiście odpuszczam jakiekolwiek zakupy w grach, chyba że albo nie mam wyjścia, albo cenię sobie daną grę i to szczególnie.

Plusy
Pomysł
Niesamowicie wciąga
Mikropłatności
Grafika

Minusy
Lagi

 

Podsumowanie
Pocket Legends podeszła mi i to bardzo – jest bardzo kolorowo i barwna, a silnik doskonale sprawdza się na urządzeniu z Androidem oraz iOS. Spacetime Studios warto sobie zapamiętać, bo praktycznie każda ich gra cechuje się wysoką jakością. Czeka na Was mnóstwo akcji i przyjemny gameplay, a sama gra jest za darmo do pobrania na telefony.

908 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Gry na telefon za darmo

Gry na telefon za darmo to nie tylko gry freemium, ale również produkcje w wersji demonstracyjnej. Dzięki temu rozwiązaniu, możemy

Zamknij