Pro Zombie Soccer

Apokalipsa zombie i gra w piłkę nożną? Jakkolwiek dziwnie by to nie zabrzmiało, przedstawiamy Pro Zombie Soccer – oryginalną grę mobilną z piłką i zombie w rolach głównych. Wcielamy się w Jax’a, który z pomocą piłki, rozprawia się z hordami wygłodniałych nieumarłych. Niech was nie zwodzi, kreskówkowa oprawa graficzna; dzięki rzucającemu wyzwanie poziomowi trudności i odgłosom wydawanym przez zombie, niejeden z was poczuje lekki dreszcz na karku.

pro_zombie_soccer_2
Głównym bohaterem tej gry na telefon jest Jax; biedny, ale i utalentowany piłkarsko chłopak. Dawno temu, za namową znajomych, próbował wstąpić do jednej z najlepszych drużyn na świecie. Niestety, imprezując dzień przed treningiem próbnym, zaprzepaścił w kompromitującym stylu swoją życiową szanse i na dodatek, stracił szansę na znalezienie pracy w jakimkolwiek klubie piłkarskim w kraju. Pewnego dnia, szukając jedzenia na śmietniku, Jax zostaje nagle ugryziony przez zombie. Okazuje się, że jest to Julinho, gwiazda jego ulubionej drużyny, S.C. Marcelony. Wraz z ugryzieniem, nasz bohater, nie przemienia się jednak w zombie (staje się to z czasem), ale przechodzą na niego wszystkie umiejętności, posiadane przez wspomnianą gwiazdę piłki. W ten sposób, w ułamku sekundy, Jax piłkarsko staje się drugim Cristiano Ronaldo lub Lionelem Messi – szkoda tylko, że dzieje się to podczas apokalipsy zombie i końca świata. Zaraz potem, naszego bohatera atakuje chmara zombie, a ponieważ piłka wydaje się jedyną dostępną bronią, Jax za jej pomocą, broni się przed napastnikami.

pro_zombie_soccer_1

Fabuła tej wciągającej gry, nie należy jak widać, do zawiłych. Jest ona z resztą jedynie pretekstem do tego, co dzieje się na ekranie naszych smarftonów. Przemiana Jaxa w zombie postępuje i już podczas drugiego poziomu, dostajemy dostęp do nowych umiejętności, które możemy aktywować po zabiciu dużej ilości atakujących. Pierwszą zdolnością jest Lighting Ball, czyli spowolnienie czasu, dające nam możliwość szybkiego zareagowania i pozbycia się zombie, nim te do nas dotrą. Następnie mamy Piercing Ball, robiące sieczkę z fal nadchodzących zombie, automatycznie je zabijając. Przy aktywacji trzeciej umiejętności, Jax wykopuje piłkę daleko w przestrzeń kosmiczną i aktywuję satelitę, pozwalającego nam na namierzenie i zlikwidowanie zombie za pomocą działa jonowego.

Biedny i bezbronny? W żadnym wypadku!
Celujemy piłką, przesuwając przycisk po lewej stronie ekranu dotykowego, w górę i w dół. Po wypuszczeniu kciuka, piłka zostaje wykopana w żądanym przez nas kierunku, pustosząc atakujących nas nieumarłych przeciwników. Przytrzymując przez chwilę przycisk, wystrzeliwujemy potężny PowerKick, zamieniający zombie w drobne atomy. Za rozwalenie głowy nieumarłemu, otrzymujemy za niego większą ilość punktów, a jeśli uda nam się zabić więcej zombie za sprawą jednego strzału, dostajemy kolejne bonusy. Wymaga to nieco wprawy, ale przychodzi ona z czasem.

pro_zombie_soccer_3

W Pro Zombie Soccer, dostępnych jest łącznie 20 poziomów, rozgrywających się w 8 różnych lokacjach. Poziomy są bardzo zróżnicowane i każdy z nich oferuje zupełnie inny typ wyzwania. W miarę upływu gry, pojawiają się nowe rodzaje zombie do zabicia – normalne powolne, po szybkie biegające, z tarczami czy nawet robo-zombie. Po ich przejściu, odblokowujemy tryb survival Zombie Oddyssey, jak i nowy poziom trudności – hardcore, dający nam możliwość przejścia gry ponownie, z jeszcze większą ilością zombie i rozrywki. Widać wyraźnie, że gra została zaprojektowana tak, by gracz mógł przechodzić ją wielokrotnie. Gra charakteryzuje się specyficznym poczuciem humoru. Z jednej strony mamy poważną atmosferę i poczucie zaszczucia ze strony nadchodzących zombie. Z drugiej strony, podczas jednego poziomu, ochraniamy dziewczynę przed nieumarłymi, podczas gdy ona szuka na ziemi szkieł kontaktowych. Graficznie Pro Zombie Soccer prezentuje się bardzo dobrze – oczywiście jak na grafikę w 2D. Ma kolorową grafikę, w oryginalnym, komiksowym stylu. Jest przy tym, bardzo płynna, a efekty towarzyszące likwidacji zombie, cieszą oko.


(Pro Zombie Soccer zwiastun)

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na iPhone

Pro Zombie Soccer w Google Play
Pro Zombie Soccer w iTunes

ocena_4_recenzja_gnt
Plusy
Oryginalny pomysł
Ciekawa fabuła
Świetna, ręcznie narysowana grafika
Oprawia audio – od odgłosów zombie po muzykę

Minusy
Trochę za krótka

 

Podsumowanie
Mimo, początkowo, nieco sceptycznego podejścia do gry, Pro Zombie Soccer to bardzo udana i oryginalna gra mobilna. Posiada interesującą, aczkolwiek mało złożoną fabułę, wykorzystuje bardzo ciekawy pomysł i cechuje się wysokiej jakości wykonaniem – grafika i efekty audio stoją na dobrym, jeśli nie bardzo dobrym poziomie. Nie trzeba robić wybajerowanej gry na telefon 3D, aby cieszyła oko i Pro Zombie Soccer jest tego doskonałym przykładem. Szkoda tylko, że jest stosunkowo krótka, choć z drugiej strony, rekompensuje to fakt, że gra jest trudna i zaprojektowana tak, by móc ją przechodzić za różnych poziomach trudności.

Taka mała uwaga – gra nie należy łatwych, jakby się mogło wydawać…

Pro Zombie Soccer jest dostępne na Androida i iOS.

1074 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Gemstone Legends recenzja

Gemstone Legends to gra online typu MMORPG, która łączy w sobie elementy przygody, strategii i gry akcji. Gra jest dostępna

Zamknij