Reckless Racing 2

Wyścigi są w czołówce najpopularniejszych gatunków gier mobilnych, dlatego dzisiaj przedstawiamy tytuł, który powinien zainteresować każdego fana samochodów i zapachu spalonej gumy o poranku. Reckless Racing 2 to druga odsłona popularnej wyścigowej gry na telefon, tym razem w nowej lepszej oprawie i większej ilości dobrej zabawy.

rekless_racing_1

Lekkomyślne Wyścigi
Jak wskazuje sam tytuł, możemy zmierzyć z innymi kierowcami – prawdziwymi graczami lub kontrolowanymi przez komputer – we wciągających wyścigach, w których najważniejsza jest przede wszystkim adrenalina, umiejętności i nasz refleks. Początkowo możemy mieć drobne kłopoty, jeśli nie zapamiętamy trasy po której jedziemy, – widoczność na ekranie telefonu może wydawać się znacząco ograniczona – ale na szczęście gra pomaga nam na różne sposoby. Trasy dostępne w Reckless Racing 2 są bardzo zróżnicowane jest więcej typów tras, są trasy rajdowe lub asfaltowe, a także trasy rally crossowe znane z pierwszej części gry na telefon – każdy znajdzie coś dla siebie. W grze dostępnych są 4 tryby, Career, Arcade, Single Event oraz Multiplayer, każdy z nich charakteryzuje się nieco innym podejściem do wyścigów.

rekless_racing_2

W trybie Career, który możemy nazwać czymś w rodzaju kampanii, możemy ścigać się z serii wyścigów oraz kupować samochody. Tryb Arcade gry na telefon natomiast, daje nam do dyspozycji szereg tras, które musimy pokonać z góry narzuconym samochodem. Single Event to po prostu pojedyncze wyścigi, ale najciekawszy moim zdaniem tryb to tryb rozgrywki wieloosobowej, czyli ultra-ciekawy multiplayer! O wiele ciekawiej gra prezentuje się z żywymi graczami, a nie jak to zwykle bywa z kontrolowanymi przez skrypt przeciwnikami – nawiasem mówiąc inteligencja przeciwników w wielu grach na telefon pozostawia sporo do życzenia. Wyścigi z innymi graczami są dostępne przez WiFi z graczami z całego świata albo przez Bluetooth lokalnie – oczywiście to drugie rozwiązanie jest dość okazjonalne, dlatego większość czasu spędzamy w rozgrywce przez WiFi.

W grze dostępnych jest mnóstwo różnorodnych samochodów, od 18 samochodów od małych i wolnych garbusów po super szybkie samochody wyścigowe, którymi ścigamy się wpośród jednej z 24, pieczołowicie zaprojektowanych tras. Każdy z samochodów może być tuningowanych poprzez wymianę większości ważnych elementów, takich jak opony, silnik, hamulce czy inne dodatki znacząco poprawiające/modyfikujące zachowanie naszego samochodu podczas wyścigu.

rekless_racing_3

Trudna prostota
Już na pierwszy rzut oka widać zmiany jakościową w stosunku do części pierwszej, gra wygląda naprawdę bardzo dobrze, płynność animacji pojazdów czy wszelkich detali widocznych podczas wyścigów, robi duże wrażenie. Sterowanie jest stosunkowo proste, ale gra jest trudna podobnie jak i pierwsza część – wchodzenie w zakręty jak i zbieranie się po nich bywa problematyczne i wymaga od nas długich treningów. Oczywiście wszystko przychodzi z czasem, ale co poniektórym bardziej nerwowym graczom może popsuć przyjemność z produktu, który na szczęście oferuje na tyle wysoki poziom rozrywki, że możemy przymknąć na to oko.

Na pewno rozczarowujący jest brak wgnieceń na samochodach czy poważniejszych uszkodzeń, – jak choćby odpadający spoiler, zderzaki, nie wspominając o wypadających kołach. Może to czepialstwo, ale byłby to naprawdę dobry dodatek podczas porywających wyścigów. Oczywiście standardem, jeśli chodzi o tak zaawansowane graficznie gry na telefon jest pożeranie olbrzymich ilości energii, dlatego nasza bateria nie wytrzyma długo. W praktyce może to być od 2 i pół do 3 godziny zabawy i bateria jest całkowicie rozładowana, dlatego lepiej mieć przy sobie ładowarkę jeśli chcemy dłużej się pobawić w Reckless Racing 2.


(Reckless Racing 2 zwiastun)

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na iPhone

Reckless Racing 2 na Google Play
Reckless Racing 2 na iTunes

ocena_5_recenzja_gnt
Plusy
Doskonała grafika
Różnorodne tryby gry
Doskonały tryb multiplayer
Szeroki wybór aut i tras

Minusy
Dyskusyjny poziom trudności

 

Podsumowanie
Reckless Racing 2 to jeden z najlepszych wyścigów dostępnych na telefon. Powalająca grafika, płynność i animacja, sterowanie, wysoki poziom trudności oraz szereg innych zalet, sumują się na wyścigi niemal doskonałe. Oczywiście poziom trudności to sprawa dyskusyjna, ale w naszej opinii Reckless Racing doskonale balansuje arkadowy styl z poziomem wyzwania, zbliżonym do niektórych symulacji. Rzadko możemy znaleźć aplikację, którą można określać przede wszystkim w superlatywach – Reckless Racing 2 jest jedną z nich!

Reckless Racing 2 jest dostępne na Androida oraz iOS.

1073 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Contract Killer 2 recenzja

Contract Killer 2 to najogólniej rzecz biorąc, symulator płatnego zabójcy i kolejne spotkanie z Jackiem Griffinem. Glu Mobile, jak to

Zamknij