Robo Defense

Lubisz gry na telefon z gatunku tower defense? W takim razie nie możesz przejść obojętnie obok Robo Defense, jednego z czołowych tytułów na Androida w swoim gatunku. Wejdź do świata science-fiction i powstrzymaj hordy przeciwnika, używając swojej zaawansowanej, zrobotyzowanej armii.

robo_defense_3

Kiedy to było…
Pamiętam jeszcze czasy, gdy czekając w kolejce albo chcąc sobie zabić trochę czasu jadąc autobusem, wyjmowałem komórkę o rozdzielczości 84 na 48 pikseli i grałem w starego poczciwego Węża. Zastanawiałem się nieraz wtedy, czy dożyję jeszcze czasów, gdy będzie można na telefonie włączać gry na telefon o podobnej jakości co tytuły na PC. Rzeczywistość okazała się bardziej zaskakująca, niż mogłem się spodziewać i w krótkim czasie odkryłem wiele interesujących gier. Między innymi Robo Defense, jedną z najlepszych produkcji z gatunku tower defense na Androida.

Gra jest utrzymana w stylistyce science-fiction i nasze wieże wyglądają jak roboty, a rolę potworów grają czołgi, żołnierze, motocykle itp. Oferuje około 40 różnych poziomów z trzema dostępnymi poziomami trudności i zawiera wszystkie elementy, jakie powinien zawierać przedstawiciel tego gatunku. Po wyznaczonej ścieżce przechodzą potwory, a naszym zadaniem jest powstrzymanie ich przed dostaniem się do określonego punktu na mapie. W tym celu budujemy umocnienia, a za pieniądze otrzymywane za zabicie potworów, ulepszamy i zakupujemy kolejne wieżyczki. W odróżnieniu od innych gier tego rodzaju, mamy pełną dowolność w kwestii umiejscawiania naszych budowli, mając tym samym bezpośredni wpływ, na drogę przechodzoną przez wrogów.

Laserem we wroga
Po wybraniu mapy i poziomu trudności, poprzez krótką notką zostają nam wyjaśnione zasady gry. Budujemy konstrukcje, przeciągając je palcem z prawego boku ekranu i puszczając na ziemi. Wraz z pojawianiem się kolejnych fal atakujących, pojawia się ich coraz więcej rodzajów. My z kolei dostajemy możliwość ulepszenia już zbudowanych wież obronnych i zakupu nowocześniejszych. Schody zaczynają się po pierwszych 30 minutach zabawy, kiedy gra zaczyna być coraz bardziej wymagająca i musimy wykorzystywać umiejętnej zdolności poszczególnych wieżyczek.

Ataki wrogów są z fali na falę coraz bardziej zróżnicowane i należy mieć to na uwadze, kupując nowe ulepszenia czy stawiając nowe umocnienia. Jeśli nam nie uda się ich szybko zniszczyć i więcej niż 20 jednostek wroga przedostanie się przez nasze barykady, przegrywamy. Błędem często popełnianym przez początkujących, jest za duże skupienie się na budowaniu wieżyczek przeciwko jednostkom naziemnym, jednocześnie zapominając o istnieniu wrogów latających.

Im nas więcej tym bezpieczniej
Jest wiele zdolności, jakie nasze wieżyczki mogą posiadać – część z nich można zamienić w miotacze płomieni, inne spowalniają wrogów, albo specjalizują się przeciw jednostkom latającym. Sukces w grze polega na wiedzy, gdzie i które ulepszenia zastosować oraz jaka będzie najodpowiedniejsza kombinacja wieżyczek. W zależności od końcowego rezultatu jesteśmy nagradzani punktami, za które możemy kupić różne bonusy jak większa ilość pieniędzy na starcie, potężniejsza obrona czy więcej punktów życia. W ten sposób poza ulepszaniem wieżyczek podczas pojedynczej mapy, zwiększamy ich całkowitą efektywność pomiędzy grami.

Jest duża ilość rodzajów wieżyczek i przeciwników, a dodatkowym atutem jest pozostawanie zastosowanych ulepszeń pomiędzy grami. W licznych grach dostępnych w Internecie, po ukończeniu poziomu tracimy wszystko – w Robo Defense zdobędziemy podczas gry, zostaje na naszym koncie. Kolejną wartą wspomnienia implementacją jest system osiągnięć, które zdobywamy używając niestandardowych taktyk i rozwiązań.

robo_defense_4

Pobierz grę na Androida

Robo Defense na Google Play

ocena_4_recenzja_gnt
Plusy
Innowacyjna
Wciągająca
Dużo wrogów i spory wachlarz umocnień

Minusy
Kiepska oprawa audio-wizualna

 

Podsumowanie
Robo Defense potrafi wciągnąć i nie rzadko rzuca nam wyzwanie. Gra zawiera sporo elementów, niespotykanych w innych grach swojego gatunku. Jedyną jej wadą jest kiepska oprawa audiowizualna – gra wygląda mocno sztucznie i mam tu na myśli zarówno animacje, jak i samą grafikę. Nie ma też sensownego menu. Na szczęście ratuje ją solidny i bardzo dobrze zaprojektowany gameplay, który jest najważniejszą i najbardziej błyszczącą częścią tej produkcji. Ostatecznie, warto po nią sięgnąć.

Robo Defense jest dostępne wyłącznie na Androida.

724 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Despicable Me: Minion Rush recenzja

Despicable Me: Minion Rush to oficjalna gra odnosząca się do filmu Minionki Rozrabiają i niekończący się biegacz (endless runner), którego

Zamknij