Robo Defense

Lubisz gry na telefon z gatunku tower defense? W takim razie nie możesz przejść obojętnie obok Robo Defense, jednego z czołowych tytułów na Androida w swoim gatunku. Wejdź do świata science-fiction i powstrzymaj hordy przeciwnika, używając swojej zaawansowanej, zrobotyzowanej armii.

robo_defense_3

Kiedy to było…
Pamiętam jeszcze czasy, gdy czekając w kolejce albo chcąc sobie zabić trochę czasu jadąc autobusem, wyjmowałem komórkę o rozdzielczości 84 na 48 pikseli i grałem w starego poczciwego Węża. Zastanawiałem się nieraz wtedy, czy dożyję jeszcze czasów, gdy będzie można na telefonie włączać gry na telefon o podobnej jakości co tytuły na PC. Rzeczywistość okazała się bardziej zaskakująca, niż mogłem się spodziewać i w krótkim czasie odkryłem wiele interesujących gier. Między innymi Robo Defense, jedną z najlepszych produkcji z gatunku tower defense na Androida.

Gra jest utrzymana w stylistyce science-fiction i nasze wieże wyglądają jak roboty, a rolę potworów grają czołgi, żołnierze, motocykle itp. Oferuje około 40 różnych poziomów z trzema dostępnymi poziomami trudności i zawiera wszystkie elementy, jakie powinien zawierać przedstawiciel tego gatunku. Po wyznaczonej ścieżce przechodzą potwory, a naszym zadaniem jest powstrzymanie ich przed dostaniem się do określonego punktu na mapie. W tym celu budujemy umocnienia, a za pieniądze otrzymywane za zabicie potworów, ulepszamy i zakupujemy kolejne wieżyczki. W odróżnieniu od innych gier tego rodzaju, mamy pełną dowolność w kwestii umiejscawiania naszych budowli, mając tym samym bezpośredni wpływ, na drogę przechodzoną przez wrogów.

Laserem we wroga
Po wybraniu mapy i poziomu trudności, poprzez krótką notką zostają nam wyjaśnione zasady gry. Budujemy konstrukcje, przeciągając je palcem z prawego boku ekranu i puszczając na ziemi. Wraz z pojawianiem się kolejnych fal atakujących, pojawia się ich coraz więcej rodzajów. My z kolei dostajemy możliwość ulepszenia już zbudowanych wież obronnych i zakupu nowocześniejszych. Schody zaczynają się po pierwszych 30 minutach zabawy, kiedy gra zaczyna być coraz bardziej wymagająca i musimy wykorzystywać umiejętnej zdolności poszczególnych wieżyczek.

Ataki wrogów są z fali na falę coraz bardziej zróżnicowane i należy mieć to na uwadze, kupując nowe ulepszenia czy stawiając nowe umocnienia. Jeśli nam nie uda się ich szybko zniszczyć i więcej niż 20 jednostek wroga przedostanie się przez nasze barykady, przegrywamy. Błędem często popełnianym przez początkujących, jest za duże skupienie się na budowaniu wieżyczek przeciwko jednostkom naziemnym, jednocześnie zapominając o istnieniu wrogów latających.

Im nas więcej tym bezpieczniej
Jest wiele zdolności, jakie nasze wieżyczki mogą posiadać – część z nich można zamienić w miotacze płomieni, inne spowalniają wrogów, albo specjalizują się przeciw jednostkom latającym. Sukces w grze polega na wiedzy, gdzie i które ulepszenia zastosować oraz jaka będzie najodpowiedniejsza kombinacja wieżyczek. W zależności od końcowego rezultatu jesteśmy nagradzani punktami, za które możemy kupić różne bonusy jak większa ilość pieniędzy na starcie, potężniejsza obrona czy więcej punktów życia. W ten sposób poza ulepszaniem wieżyczek podczas pojedynczej mapy, zwiększamy ich całkowitą efektywność pomiędzy grami.

Jest duża ilość rodzajów wieżyczek i przeciwników, a dodatkowym atutem jest pozostawanie zastosowanych ulepszeń pomiędzy grami. W licznych grach dostępnych w Internecie, po ukończeniu poziomu tracimy wszystko – w Robo Defense zdobędziemy podczas gry, zostaje na naszym koncie. Kolejną wartą wspomnienia implementacją jest system osiągnięć, które zdobywamy używając niestandardowych taktyk i rozwiązań.

robo_defense_4

Pobierz grę na Androida

Robo Defense na Google Play

ocena_4_recenzja_gnt
Plusy
Innowacyjna
Wciągająca
Dużo wrogów i spory wachlarz umocnień

Minusy
Kiepska oprawa audio-wizualna

 

Podsumowanie
Robo Defense potrafi wciągnąć i nie rzadko rzuca nam wyzwanie. Gra zawiera sporo elementów, niespotykanych w innych grach swojego gatunku. Jedyną jej wadą jest kiepska oprawa audiowizualna – gra wygląda mocno sztucznie i mam tu na myśli zarówno animacje, jak i samą grafikę. Nie ma też sensownego menu. Na szczęście ratuje ją solidny i bardzo dobrze zaprojektowany gameplay, który jest najważniejszą i najbardziej błyszczącą częścią tej produkcji. Ostatecznie, warto po nią sięgnąć.

Robo Defense jest dostępne wyłącznie na Androida.

694 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Boom Beach recenzja

Boom Beach to następna gra ze studia Supercell, które nie rozpieszcza nas ilością, ale za to jakością swoich rewelacyjnych gier na telefony. Za darmo, ale tylko na...

Zamknij