RoboCop recenzja

2028 rok. Detroit. Alex Murphy został krytycznie ranny i dołącza do programu OmniCorp, która przerabia go w połączenie człowieka i maszyny. Grę możecie pobrać za darmo.

robocop_1

Glu Mobile, popularny producent gier mobilnych, znany choćby z serii Eternity Warriors, wziął się za oficjalną grę RoboCop. Efekt? Strzelanka zbliżona do popularnego Deer Hunter i nie jest to na szczęście zły wybór. Zamiast nawiązywać i podążać za fabułą filmu, gra RoboCop skupia się na rozbudowanym treningu bojowym, głównego bohatera. W praktyce, nasz metalowy heros, chowa się za przeszkodami i na nasze życzenie, wychodzi z ukrycia, by potraktować wrogów zabójczą serią z broni palnej! Do wyboru mamy różne rodzaje misji, a każda z nich, oferuje nieco inny rodzaj nagrody. Za misje otrzymujemy niezbędne kredyty, które będziemy wydawać na zakup ulepszeń, broni i innego ekwipunku. Im trudniejsza misja, tym atrakcyjniejsza nagroda. Najważniejsza jest siła ognia i odporność cyber-gliny. Każda zbroja i broń posiada własne drzewko ulepszeń, dlatego możemy wszystko ulepszać, używając przy tym kredytów lub prawdziwych pieniędzy. System jest typowy dla wszystkich darmowych gier na telefon, ponieważ w miarę upływu czasu, zachodzi coraz większa potrzeba, by wydawać normalne pieniądze. Dlatego właśnie gra robi się coraz trudniejsza, a my, gracze, jesteśmy zmuszani do grindu lub wydawania pieniędzy w wewnętrznym sklepie gry.

robocop_2

Istnieje specjalny ekwipunek, który pozwala na skanowanie przeciwników i namierzenie ich słabych punktów. W razie potrzeby, możemy także wezwać drony bojowe na pomoc, by te automatycznie ruszyły na wrogów. Nasz robo-glina ma dostęp do wielkiego i zróżnicowanego arsenału broni, poczynając od pistoletów maszynowych, karabinów, strzelb, a na railgunach kończąc. W zasadzie wszystko zależy od ilości kredytów w naszym wirtualnym portfelu. Sterowanie jest bardzo proste i nie powinno nastręczać, jakichkolwiek problemów. W grze nie ma swobodnego poruszania się, podobnie z resztą, jak w wypadku Frontline Commando: D-Day. RoboCop cały czas pozostaje w ukryciu, do momentu, w którym nie wyznaczymy celu, za pomocą dotyku palcem. Kiedy tak się stanie, wychodzi z ukrycia i strzela, aż do chwili, w której oderwiemy palca od ekranu dotykowego naszego urządzenia mobilnego.

robocop_3

Gra została wykonana starannie, ale zdarzają się w niej błędy i problemy ze stabilnością. Nic nowego w zasadzie, bo dotyczy to wszystkich nowych gier na telefon. Glu Mobile zadbało o bardzo dobrą oprawę graficzną i udźwiękowienie, dlatego pod tym względem nie mam grze RoboCop nic do zarzucenia. Tak na koniec, zarzuciłbym grze, ciągłe upominanie się o nasze pieniądze. Mikropłatności powoli stają się nie do zniesienia w tych wszystkich grach Free to Play (albo Pay to Win). Może w przyszłości mikropłatności ewoluują w coś bardziej sensownego niż są teraz? Mam szczerą nadzieje i czekam na ten moment.


(RoboCop mobile game)

RoboCop w Google Play
RoboCop na iTunes

[yasr_multiset setid=0]

ocena_4_recenzja_gnt

Plusy
Grafika i dźwięk
Potężny arsenał broni
Mnóstwo poziomów
RoboCop!

Minusy

Błędy
Mikropłatności

Podsumowanie
RoboCop to kawał solidnej strzelanki na telefon, chociaż cierpi na typowe problemy świeżych aplikacji – grę często wywalała przy starcie lub podczas misji. Rozgrywka jest idealna na kilka minut przerwy, bo w zasadzie jest dość powtarzalna i prosta. Nie przeszkadza to jednak cieszyć się grą, dlatego sugeruje pobrać aplikację i spróbować samemu. Do pobrania, jakieś 800 MB. Na szczęście za darmo…

 

[yasr_visitor_votes size=”large”]

 

1537 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Robo Defense

Lubisz gry na telefon z gatunku tower defense? W takim razie nie możesz przejść obojętnie obok Robo Defense, jednego z

Zamknij