Royal Revolt recenzja

W pogoni za lepszym wykształceniem, młody książę wyrusza na wyższą uczelnie. Na końcu swojej nauki, otrzymuje tragiczną wiadomość – jego ojciec, a zarazem król, umiera, a uzurpatorzy przejęli władzę! Jednak ciotkom i wujkom ufać nie można! Pora odbić należne miejsce na tronie i skopać pupy naszych wrogów!

Uzurpatorzy przejęli królestwo!
Całe szczęście dla księcia, że studiował magię bitewną, przez co odbicie królestwa powinno być nieco łatwiejsze…Royal Revolt jest odwróconym tower defensem, czyli tym razem my będziemy musieli przedzierać się przez zasieki i umocnienia wzdłuż określonej trasy. W tradycyjnych tower defensach, musimy bronić się przed hordami wrogów przedzierających się przez zaprojektowane przez nas umocnienia. Tutaj to my jesteśmy hordą! Stoimy na czele naszych wojsk przyzywając piechotę, łuczników, czarodziei czy broń oblężniczą ochraniając ją po drodze do celu! Nasi krewni za wszelką cenę starają się utrudnić nam drogę, dlatego czekają na nas pułapki, wieżyczki, barykady oraz wysyłane przeciwko nam wojska. Nic nas jednak nie powstrzyma na naszej drodze zniszczenia!

Royal Revolt nie należy do złożonych czy bardzo wymagających gier. Jest bardzo prosta i przystępna pod wieloma względami. Sterowanie jest wręcz banalne, interfejs bardzo czytelny i dobrze zaprojektowany. Sterujemy postacią księcia, wskazując miejsce, w które ma się udać – atak wręcz, następuje automatycznie, gdy jesteśmy blisko celu. Możemy przy tym używać potężnych czarów.

Bajecznie kolorowo-cukierkowa…
Royal Revolt pozwala nam na elastyczność przy wyborze specjalizacji naszego bohatera. Możemy, albo skupić się na ulepszaniu jednostek, albo bardziej zaangażować się w ulepszania czarów, oraz wzmacnianiu samego bohatera. Jak na razie, gra oferuje 24 poziomy kampanii, nagradzając nas 3 gwiazdkami w zależności od szybkości przejścia danego poziomu. Odblokowywanie gwiazdek, umożliwia nam grę w kilka elitarnych poziomów i dalszą zabawę.

Muzyka i przede wszystkim grafika, stoją na bardzo wysokim poziomie. Gra jest bardzo kolorowa, w bajkowej wręcz oprawie. Nieco młodsi gracze, powinni być wręcz zachwyceni projektem postaci, poziomów i wielu detali składających się na ostateczny efekt. Kawał świetnej roboty.

Oczywiście jak inne darmowe gry na telefon, tak i tutaj zainstalowany jest sklep, sugerujący nam pewne ułatwienia. Myślę jednak, że gra nie jest nachalna w tym względzie. Widać wyraźnie, że sugerowanie zakupów w sklepie, a bezwzględne zmuszanie do zakupów, to jednak duża różnica. Jako ciekawostkę, dodam że wyniki każdego z poziomów, możemy opublikować na swoim koncie na Facebooku – w ten sposób, mamy 10% bonusu złota.


(Royal Revolt recenzja)

Plusy
Bajeczna grafika
Przyjemna muzyka
Wciąga!
Bardzo solidnie zrealizowana

Minusy
Trudno wskazać

Podsumowanie
Kolorowa, przystępna i wciągająca – Royal Revolt to kawał znakomitej gry! Jej nie odparty urok wali nas po oczach od razu, za sprawą bardzo dopracowanej grafiki, muzyki i interfejsu, a sama rozgrywka przyjemnie wciąga i relaksuje. Z czystym sumieniem mogę polecić wam tą darmową grę, szczególnie, że tak jak pisałem, oferuje mikropłatności, a nie zmusza nas do nich. Warto zagrać!

Royal Revolt jest dostępna na Androida oraz iOS.

1089 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Dungeon Hunter 5 recenzja

Dungeon Hunter jest jedną z najpopularniejszych serii gier na telefony stworzonych przez Gameloft i zarazem gry akcji, które powinien znać

Zamknij