Running with Friends recenzja

Dobrze znana z gier społecznościowych, firma Zynga wydała właśnie Running with Friends, przyjemnego endless runnera (bieg bez końca), w kolorowej otoczce z rozwiniętymi trybami gry wieloosobowej. Przenosi nas do bajecznej Pampeluny i pokręconego wyścigu z bykami.

Pampeluna i stado byków!
W północnej Hiszpanii, a konkretnie w Pampelunie, istnieje dość oryginalny sposób świętowania ku czci św. Fermina, jednego z patronów Nawarry (dokładnie dzieje się to 6 lipca, a więc już niedługo). W skrócie tłum ludzi, ucieka przez ulicę miasta, mając za sobą dziesiątki byków. Już wiecie, dlaczego na miniaturze aplikacji jest niezbyt przyjemnie wyglądający byk. Między innymi on będzie za naszymi plecami, kiedy będziemy skakać, ślizgać się, skręcać, upadać, zderzać się i wskakiwać na samego byka (okazjonalnie). Running With Friends to w praktyce to samo, co w innych endless runnerach (Jetpack Joyride, Temple Run 2), ale w kolorowej, ultra przyjemnej dla oka oprawie, na dodatek ze szczyptą lekkiego humoru. W grze nie ma ani trochę brutalności jest natomiast przede wszystkim humor i bajkowa, niepoważna atmosfera, jaka towarzyszy rozgrywce.

Przeskakiwanie, szybkie zwroty kierunku biegu i cała reszta zachowania naszej postaci, odbywa się za pomocą ruchu palcem na ekranie dotykowym. Jest to standardowe i bardzo solidne rozwiązanie – jego prostota i czytelność nie wymaga szerszego omówienia. Wszystko sprawdza się idealnie. W razie jakichkolwiek wątpliwości, aplikacja sama wszystko dokładnie objaśnia.

Potęga rywalizacji online
Wielką siłą gry jest dołączenie innowacyjnych możliwości związanych z plejadą opcji społecznościowych. Właśnie ten bardzo ważny element Running with Friends, zwrócił moją szczególną uwagę. Rozgrywka wyraźnie nabiera głębi przez pojawiający się czynnik rywalizacji z innymi graczami. Możliwość rywalizowania z ludźmi online sprawie naprawdę mnóstwo frajdy! Aplikacja wykorzystuje do tych celów m. in. nasz profil na Facebooku; otwieramy jej dostęp do naszych znajomych i możliwość umieszczenia wpisów na naszej tablicy i ruszamy do zabawy. Jeśli jednak w związku z waszą prywatnością lub z innych powodów, nie chcecie dawać dostępu do Facebooka, można rywalizować online i bez tego.

Running with Friends od strony wizualnej prezentuje się mocno kolorowo – Zynga poświęciła sporo energii, by zrobić grę tak przyjemną dla oka jak to tylko wydaje się możliwe. Postacie, którymi biegamy są rozbrajająco sympatyczne i na dodatek możemy je jeszcze zmodyfikować wg własnego uznania. Naturalnie, ponieważ mamy do czynienia z darmową grą w modelu freemium, możemy zainwestować rzeczywiste pieniążki, w różne opcje w grze, ale jak sami wiecie, w ogóle najlepiej je omijać i wydać ciężko zarobione (lub odłożone) pieniądze na coś innego. W ramach darmowych opcji mamy wciąż wystarczającą ilość zabawy, by mikropłatności zignorować.


(Running with Friends zwiastun)

Plusy
Bajecznie kolorowa
Wciągająca
Sterowanie
Tryb multiplayer!

Minusy
Nie podejdzie każdemu (endless runner)

Podsumowanie
Running with Friends na pewno nie jest grą w jakiś sposób wybitną, ale wystarczając dobrą żeby spróbować. Szczególnie mam tutaj na myśli możliwość biegania w trybie rozgrywki wieloosobowej – wprowadzają trochę świeżości. Całościowo jednak dostarcza to, co jest najważniejsze – pozytywnych wibracji. Jasna, pozytywna i mająca w sobie coś bardzo sympatycznego. Aplikacja jest za darmo, dlatego nic nie stracicie jeśli w nią zagracie. Warto zagrać!

1229 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Najlepsze darmowe gry na telefon

Darmowe gry na telefon typu freemium oferują zabawę za darmo, umożliwiając wydawanie rzeczywistych pieniędzy na dodatki w grze. W ten

Zamknij