Samurai vs Zombies Defense recenzja

Zombie wracają tym razem w przyjemnej i wciągającej produkcji od Glu Mobile! Jako dzielny samuraj, stajemy na przeciw hord nieumarłych zombie, a wszystko w klimatach rodem z feudalnej Japonii. Kreskówkowa grafika, prostota i pokaźna dawka przedniej zabawy i to za darmo!

Japoński feudał kontra zombie
Życie samuraja to poświęcenie, honor i walka do ostatniej kropli krwi. Gramy jako jeden z wojowniczych i wyjątkowo odważnych samurajów, mierzących się z inwazją z zombie! Najróżniejsze odmiany umarlaków dewastują włości nasze bohatera, dlatego staje on do walki na czele swoich wojsk – możemy przyzywać podczas poziomów swoich żołnierzy, którzy znacząco pomagają nam rozprawić się z przeciwnikami. Podczas rozgrywki, walczymy z przeciwnikami nadciągającymi z prawej strony ekranu, podczas gdy my oraz nasze posiłki, nacieramy od lewej. Akcja gry w związku z tym dzieje się na jednej płaszczyźnie, podczas gdy postacie i różne elementy poziomu są w 3D. Walczymy z wrogami wszelkich odmian – z jednej strony z małymi zombie samurajami, strzelającymi, uzbrojonymi we włócznie, potężne miecze, po zombie demony! Zdarzają się także zombie wiewiórki…

…Zombie wiewiórki??
Nasz bohater, w miarę gry i przechodzenia poziomów, osiąga wyższe poziomy doświadczenia i nagradzany jest nowymi potężnymi umiejętnościami oraz przedmiotami. Każda wygrana przez nas bitwa nagradzana jest określoną ilością monet, które możemy wydać na ulepszenie naszego samuraja oraz trening swoich jednostek, by stawały się coraz efektywniejsze podczas walki.

Od strony graficznej o Samurai vs Zombies Defense można wypowiadać się w samych superlatywach. Utrzymana jest w komiksowo-kreskówkowej stylistyce i wygląda naprawdę znakomicie. Silnik jest bardzo płynny, a sama produkcja zniewala kolorami i bajeranckimi efektami podczas jatki. Podczas zabawy przygrywa nam egzotyczna muzyka, wpisująca się w klimaty feudalnej Japonii. Palce lizać!

Oczywiście, ponieważ jest to darmowa gra na telefon (freemium), nigdy nie posiadamy zbyt wiele monet i ciągle nam ich brakuje. Twórcy chcą nas w ten sposób zachęcić do kupowania w zaimplementowanym sklepie z różnymi dodatkami i walutą premium. Interesującym dodatkiem są specjalne paczki z przedmiotami (booster packs), losujących przedmioty kategoryzowane podobnie jak paczki kart w grach karcianych. Na szczęście gra jest wystarczająco łatwa, by można było obejść się bez wydania pieniędzy. Przynajmniej na początku.


(Samurai vs Zombies Defense zwiastun)

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na iPhone

Samurai vs. Zombies Defense w Google Play
Samurai vs. Zombies Defense w iTunes

ocena_5_recenzja_gnt
Plusy
Świetna grafika
Płynność animacji
Prosta i wciągająca

Minusy
Powtarzalna

 

Podsumowanie
Samurai vs Zombies Defense to kawał bardzo przyjemnej gry. Na pierwszy rzut oka, zachęca głównie grafiką i solidnością wykonania, ale po kilku godzinach zabawy pokazuje, że ma zdecydowanie więcej do zaoferowania. Jest to o tyle ciekawe, że gameplay jest prosty, powtarzalny i niezbyt odkrywczy, a jednak pomimo tego aplikacja potrafi dać dam dużą dawkę rozrywki na najwyższym poziomie. Gra jest za darmo, dlatego gorąco zachęcam do wypróbowania!

Samurai vs Zombies Defense jest dostępne na Androida oraz iOS za darmo!

1136 wyświetleń

Przeczytaj inne:
N.O.V.A. 3 – Near Orbit Vanguard Alliance

Gameloft ponownie nie zawiódł oczekiwań graczy i stworzył kolejną część N.O.V.A., z serii pierwszoosobowych strzelanek na platformy mobilne. Kal Warden

Zamknij