Sensei Wars recenzja

W Sensei Wars zostajemy mistrzem wschodnich sztuk walki, a naszą misją jest odbudowa ze zgliszcz, a następnie rozbudowa wioski przy naszym Dojo. Gra jest dostępna na Androida i iOS.

sensei_wars_3

Na początku tej darmowej gry na telefon, poznajemy zarys fabuły – mistrz sztuk walki, w którego się wcielamy, jest świadkiem zniszczenia swojej osady przez Mongołów. Mając kilka lat nie był w stanie nic z tym zrobić, poza tępym przyglądaniem się masakrze. Teraz przyszła pora na odbudowę i zemstę na Mongołach, dlatego ruszamy szybko do przodu do spółki z towarzyszącym nam samouczkiem. Naszą armię stanowić będzie zgraja łysych, ale o ile łysi mają niezbyt przyjemną konotacje w Polsce, tak chodzi tutaj o łysych mnichów znających Kung Fu. W miarę postępów w grze odblokujemy bardziej zaawansowane i różnorodne zarazem jednostki i będziemy rywalizować z innymi graczami. Sensei Wars to gra oparta o multiplayer, dlatego czeka nas wszystko to, co znamy już przy okazji bezpłatnych przeglądarkowych gier strategicznych online. Przez kilka dnia obejmuje naszą bazę specjalna osłona, dzięki której nasi wrogowie nie będą w stanie nas atakować, a my musimy jak najlepiej wykorzystać czas spokoju na rozbudowę obrony. Kilka balist powinno zastopować zapędy wrogów, ale rzecz w tym, żeby wybudować je tak, by swoim zasięgiem były w stanie razić wszystkich atakujących nasze budynki.

sensei_wars_1

Konstrukcje o charakterze obronnym, mają określony zasięg, ale powinniście bez problemu sobie poradzić z ich ustawieniem. Każdy budynek ma wyznaczony limit, dlatego nie możemy zasypać naszej wioski, większą liczbą danego budynku. Krok po kroku, nasze włości będą coraz bardziej zabudowane. Sensei Wars wykorzystuje system dwóch walut podstawowych oraz waluty premium, którą są klejnoty. Oczywiście podobnie, jak w innych darmowych strategiach, dbamy o produkcje surowców w naszej bazie, jak i zasilamy skarbiec wyprawami wojennymi. Wymaga to sprawnej armii i wybrania odpowiednio słabego przeciwnika. Podczas walki rozmieszczamy nasze jednostki w różnych punktach dookoła włości przeciwnika i bitwa się rozpoczyna! Musimy sforsować zarówno konstrukcje obronne, jak i armię broniącą bazy, dlatego nie zawsze nasza wyprawa skończy się sukcesem.

sensei_wars_2

Gra została bardzo solidnie zrealizowana, choć nie unikniemy różnych problemów i to głównie na Androidzie. Grafika i muzyka jednak to jakość sama w sobie i bardzo ciężko znaleźć coś równie fajnego na Google Play. Przyjemne kolory, design postaci i budynków czy krajobraz – wszystko zostało zrealizowane z wielką dbałością o każdy możliwy szczegół.

Sensei Wars to gra typu Free to Play, tak więc czekają nasz różnego rodzaju opłaty bazujące na walucie premium. Muszę przyznać, że dostajemy jej znaczną ilość, dlatego możemy śmiało przetestować różne opcje. Istnieje na przykład możliwość wykupu ochrony przeciwko innym graczom, albo potężny zastrzyk jednej z dwóch podstawowych walut. Niestety, bez wydawania pieniędzy, bardzo trudno rywalizować z innymi graczami.


(Sensei Wars zwiastun)

Sensei Wars w Google Play
Sensei Wars w iTunes

[yasr_multiset setid=0]

ocena_4_recenzja_gnt
Plusy
Grafika
Innowacje
Bardzo solidnie zrobiona

Minusy
Problemy na Androidzie
Trudno grać bez płacenia

 

Podsumowanie
Włączając grę na moim wiernym smartfonie, nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że mam do czynienia z koleją strategią w stylu Clash of Clans i Total Conquest. Czy się pomyliłem? Trochę tak, ponieważ Sensei Wars o ile korzysta z niektórych wspólnych mechanizmów, to jednocześnie wprowadza nieco jakości i kilka ciekawych pomysłów. Przede wszystkim jest to strategia, w której mamy wpływ na wydarzenia podczas bitwy i także to zasługuje na uwagę. Zachęcam do pobrania za darmo, zarówno z Google Play, jak i iTunes!

 

[yasr_visitor_votes size=”large”]

 

1267 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Lego Star Wars: The Yoda Chronicles recenzja

Lego Star Wars: The Yoda Chronicles przenosi nas do świata Gwiezdnej Sagi, ale w wersji LEGO. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie

Zamknij