Shakes & Fidget recenzja

Dzisiaj przyszła pora na kolejną grę cross-platformową, dostępną w oknie przeglądarki oraz na naszym telefonie. Shakes & Fidget jest utrzymanym w humorystycznej konwencji RPGiem z przyjemnym i prostym gameplayem – zbieramy pieniądze, rozwijamy postać i pojedynkujemy się z innymi graczami, a wszystko z dużym przymrużeniem oka. Gra jest po polsku i za darmo!

shakes_fidget_1

Wybieramy jedną z 3 profesji i ruszamy w przygodę!
Gra jest dostępna od kilku lat w przeglądarce i całkiem niedawno pojawiła się też, jako aplikacja do pobrania na telefon. Podobnie jak w innych grach RPG tworzymy postać. Mamy do wyboru 3 klasy (wojownika, maga lub łucznika) i 2 frakcje oraz cały szereg opcji związanych z wyglądem naszej postaci – usta, nos, oczy czy nawet rogi, gdy wybierzemy demona. Kiedy zabawnie wyglądający heros jest gotowy, wyruszamy w przygodę – chwała, punkty doświadczenia i złoto czekają na nas z każdej strony, tak samo jak i czyhający na nas wrogowie.

W menu mamy dostęp do wszystkich miejsc, w które możemy się udać: Zbrojownia (w końcu broń trzeba gdzieś kupić), Arena (tutaj pojedynkujemy się z innymi graczami), Karczma (tutaj otrzymujemy zadania), Lochy (kolejne przygody) oraz inne miejsca. Kluczowe są w grze pieniądze, za które możemy podnosić współczynniki naszego herosa. Dlatego większość naszych wysiłków, będzie zmierzała do zebrania jak największej ilości gotówki.

shakes_fidget_2

Przy awansie na wyższy poziom, również idą one w górę. W grze są dostępne specjalne grzybki, które są walutą premium, dostępną za normalne pieniądze – jak w innych darmowych grach na telefon. Otwierają one wszystkie drzwi i możemy za nie nabyć wszystko co najlepsze, łącznie ze smoko-gryfem, którego możemy używać jako wierzchowca. Szkoda tylko że wierzchowce możemy tylko wynająć na 14 dni, a nie kupić na zawsze i mieć z tym święty spokój.

„Tyłek przeciwnika został porządnie skopany”
Jak w innych RPGegach tak i tutaj kluczem do sukcesu są punkty doświadczenia oraz pieniądze. Jedno i drugie otrzymujemy wykonując przeróżne misje – są one najczęściej zabawne i nie do końca na serio. Najbardziej zainteresowała mnie misja zabicia „potwornie morderczego zająca”, najadłem się sporo nerwów, ale ostatecznie mi się udało, bez zapaskudzenia sobie zbroi. Każda z misji zajmuje określoną ilość czasu, po upłynięciu którego toczymy bój z przeciwnikiem.

shakes_fidget_3

Wybierając misję możemy kierować się większym zarobkiem, większą ilością punktów doświadczenia lub przedmiotem jaki dostajemy za wypełnienie zadania. W zależności od potrzeb, możemy w ten sposób kierować postacią, w nieco bardziej przemyślany sposób. Na początku sugeruje jednak wybierać misje z ekwipunkiem, by szybko wyposażyć swoją postać w podstawowe elementy pancerza.

Gra przykuwa uwagę bardzo przyjazną grafiką i humorem, pojawiającym się od specyficznego stylu postaci, po nieco absurdalne przygody jakie przyjdzie przeżyć naszemu bohaterowi. Cały czasu czujemy przyjemny klimacik absurdu. Jedyne co mogę zarzucić Shakes & Fidget to fakt, że jest nieco powtarzalna i na dłuższą metę może nudzić albo po prostu nie podejdzie wszystkim. Przyjemną odmianą jest natomiast interakcja z innym graczami i możliwość dołączenia do gildii.

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na iPhone

Shakes & Fidget w Google Play
Shakes & Fidget w iTunes

ocena_5_recenzja_gnt
Plusy
Humorystyczny klimat
Charakterystyczny styl graficzny
Znakomite przeniesienie z przeglądarki na telefon
Przyjemny i lekki gameplay
Dostępność po polsk

Minus
Może nudzić na dłuższą metę

 

Podsumowanie
Dla wszystkich fanów gier RPG będzie to strzał w dziesiątkę, szczególnie że Shakes & Fidget jest zabawnym i wyjątkowo lekkim podejściem do tego gatunku. Można powiedzieć, że gra jest parodią wszystkich RPGów, podobnie jak opisany przez nas wcześniej Knights of Pen & Paper. Shakes & Fidget posiada bardzo liczne grono fanów, dlatego nie będziecie mieli żadnego problemu ze znalezieniem gildii. Testując grę na komputerze i w telefonie, o wiele lepiej sprawdza się na ekranie dotykowym, dlatego gorąco zachęcam do spróbowania. Na dodatek jest w całości dostępna po polsku! Warto zagrać!

Shakes & Fidget jest dostępne na Androida, iPhone oraz przez przeglądarkę.

2729 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Zombie Highway recenzja

Samochód, giwery, nieskończona podroż przez pustynie, oraz zombie – to właśnie recepta na bardzo udaną grę na telefon za darmo.

Zamknij