Shoot the Zombirds

Shoot the Zombirds to zabawna gra zręcznościowa, w której jako tata-dynia, ochraniamy małe dyniątka przed nieumarłymi zombie-ptakami. Posłużą nam do tego kusza, nasze strzeleckie umiejętności oraz niezawodny refleks – przyszła kolej na kolejną zwariowaną grę na telefon.

shoot_zombirds_1

Dynia kontra zombie-ptaki
Shoot the Zombirds nie jest podzielone na poziomy, jak w innych grach. Na początku każdej sesji, dostajemy zadanie do wykonania. Gdy uda się nam, spełnić warunek konieczny do jego ukończenia, powiększa się ilość zdobywanych punktów, podczas kolejnych sesji. Trzeba przyznać, że jest to dosyć oryginalne rozwiązanie. Do ptaków strzelamy, przeciągając palcem w dół ekranu dotykowego i nadając kierunek ruszając na boki. Bełty spadają w dół po osiągnięciu maksymalnej wysokości, co możemy wykorzystać do trafiania większej ilości ptaków. Wymaga to odrobinę wprawy, ale efekty są znakomite. Grę zaczynamy z pięcioma bełtami i dwiema dyniątkami do ochrony. Dyniątka mogą nam zostać skradzione w losowych momentach, przez każdego istniejącego ptaka. Za każdym udanym trafieniem w zombie-ptaka, otrzymujemy bełt z powrotem, a gdy uda nam się zabić kilka jednym strzałem, nawet dwa dodatkowe bełty. Jeśli uda się nam ochronić małe dynie dostatecznie długo, nadchodzą kolejne fale zombie-ptaszysk, warte więcej punktów, ale będące znacznie trudniejsze do zestrzelenia. Nasza sesja z grą kończy się, gdy zabraknie nam amunicji lub gdy przepuścimy ptaki ze wszystkimi porwanymi malcami. Podczas gry, istotne jest byśmy strącali przelatujące czaszki; po zestrzeleniu jednej, zostaje wysypana garść bonusowych pieniędzy.

shoot_zombirds_2

Pieniądze możemy wydać na różne bonusy np. zwiększające limit dyniątek, ilość bełtów czy częstotliwość pojawiania się, wspomnianych czaszek. Menu tej gry na telefon, zostało wykonane w typowo Halloween’owym nastroju, dodając w ten sposób grze klimatu. W świetle księżyca (obraz możemy przesuwać w lewo i w prawo), małe dyniątka bawią się wesoło na placyku, strzeżone przez swojego wielkodyniowego opiekuna. Z poziomu menu możemy ulepszyć nasze zdolności, podzielić się naszymi osiągnięciami z innymi graczami lub zapoznać się z listą twórców. Na dodatkowe skiny dla naszej postaci, musimy jednak trochę się napracować.

Tim Burton farmę miał…
W grze istnieje wiele różnych rodzajów ptaków. Na początku sesji, będą nas atakować powolne, nieumarłe wrony, będące prostymi przeciwnikami padającymi po jednym strzale. W późniejszym etapie zaczynają się pojawiać nieco szybsze skrzydlate potwory, o różnych rozmiarach, kształtach i żywotności. Strącanie dziobatych zombie, robi się z czasem wyjątkowo trudne i wymaga od nas coraz więcej zręczności oraz dobrego oka.

shoot_zombirds_3

Zdobyte w grze pieniądze, możemy przepuszczać w Grave Store, gdzie znajdziemy magiczne przedmioty jednorazowe użytku, takie jak: przedmiot przyspieszający pojawianie się ptaków, zatrzymywacz czasu, nieskończoność amunicji czy ogromna burza, siejąca spustoszenie na farmie, zasypując ekran burzą strzał. Jeśli nie mamy co robić z pieniędzmi, możemy zakupić nowe kostiumy i zmienić nieco nasz image, przybierając naszą postać w dyniowego Frankenstein’a, szkieleta, mumię czy nawet wampira. Gdybyśmy cierpieli na duży brak funduszy, możemy skorzystać z oferty przygotowanej przez twórców; oceniając grę lub pobierając inną aplikację producentów, możemy liczyć na darmowe 250 monet. Inną opcją jest zakup za kilka dolarów ogromnej ilość pieniędzy. Czy ma to sens, ocenę pozostawiam wam.

Na uwagę zasługuje szata graficzna, prezentująca bardzo charakterystyczny Halloween’owy styl, przypominający nieco filmy Tima Burtona. Nadaje on grze sporo oryginalności, a sama jakość grafiki zasługuje na garść pochwał. Jak na grę 2D, Shoot the Zombirds wygląda naprawdę świetnie.


(Shoot the Zombirds zwiastun)

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na iPhone

Shoot the Zombirds w Google Play
Shoot the Zombirds w iTunes

ocena_4_recenzja_gnt
Plusy
Rzuca wyzwanie
Oryginalny system poziomów/sesji
Wciągający gameplay

Minusy
Po przejściu gry, oferuje niewiele

 

Podsumowanie
Halloweenowy styl graficzny w Shoot the Zombirds, może nasuwać na myśl klasyczne filmy Tima Burton’a, ze swoim parodystycznym i jednocześnie mrocznym portretowaniem światów, tworzonych przez tego popularnego reżysera. Strącanie ptaków to teoretycznie proste, ale w praktyce wymagające zadanie; potrzeba zręczności i refleksu szczególnie, że poziom trudności potrafi się podnieść, wyjątkowo szybko. Shoot the Zombirds ma znakomitą grafikę i wkręcający gameplay do którego przyjemnie jest wracać, ale z drugiej strony, gra nie oferuje wiele po jej przejściu. Mimo wszystko, warto w nią jednak zagrać, ponieważ z jednej strony rzuca wyzwanie, oferując zróżnicowany poziom trudności, a z drugiej cechuje się wysoką jakością wykonania.

Shoot the Zombirds jest dostępne na Androida i iOS.

843 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Tetris Blitz recenzja

Tetris Blitz od EA to najświeższa wariacja klasycznego Tetrisa, przeznaczona specjalnie na ekrany dotykowe. Układanie klocków jest dostępne bezpłatnie, więc

Zamknij