Spider-Man: Total Mayhem

Spider-Man: Total Mayhem to gra oparta na legendarnej postaci Człowieka Pająka, który ponownie walczy ze złem, by ponownie ratować wiecznie narażony na niebezpieczeństwa Nowy York. Venom? Nosorożec? Doctor Ośmiornica? Oni, plus wielu innych znanych łotrów, łączą swoje siły, by raz na zawsze rozprawić się ze Spider-manem.

spiderman_total_mayhem_1

Beat’em up
Tym razem mamy do czynienia z grą, typu beat’em up. Mówiąc w skrócie, biegamy i tłuczemy przeciwników na różne sposoby, przedzierając się przez poziomy, a na samym końcu czeka na nas silny boss. Spider-Man: Total Mayhem oferuje nawet więcej niż większość tego rodzaju gier, ponieważ będziemy przelatywali z jednego budynku na drugi, strzelali pajęczyną w przeciwników i wspinali się po wieżowcach! Od samego początku, widać wyraźnie jak spore środki na jej produkcję musiał przeznaczyć Gameloft. Gra robi naprawdę pozytywne wrażenie!

Do największych plusów należy zaliczyć, szybki i dynamiczny system walki, w którym możemy razić przeciwników używając zmasowanych serii ciosów, przyciskając intuicyjnie w przyciski wyświetlane na ekranie dotykowym. Ilość kombinacji jest bardzo duża, dlatego zachęcam do eksperymentów. Po jakimś czasie będziecie w stanie zadawać np. 30-40 ciosów w ramach jednej serii ataków.

spiderman_total_mayhem_2

Podczas walki przeskakujemy wrogów, plączemy ich pajęczyną unieruchamiając i rzucać w różnych kierunkach. Możemy również atakować kilku wrogów jednocześnie – walka jest ekstremalnie dynamiczna i z trudem jestem w stanie sobie przypomnieć, porównywalne pod tym względem gry na telefon. Dodatkiem jest możliwość niszczenia przedmiotów znajdujących się w otoczeniu w celu zwiększenia punktacji. Interesującą implementacją jest również tzw. „web meter”, czyli pasek napełniającej się energii po uzupełnieniu którego, nasz człowiek-pająk może wykonać zabójczy super atak.

Spider of War
Najczęściej punkty otrzymujemy za pokonanie wrogów, w postaci małych sfery wylatujące z pokonanych przeciwników oraz ze zniszczonych przedmiotów (podobnie jak np. God of War). W każdym momencie możemy użyć zebranych sfer, by podnieść naszą wytrzymałość, siłę czy kupić specjalne umiejętności. Bardzo sympatycznym dodatkiem są ukryte na poziomach fragmenty komiksu. Jeśli grasz z uwagą, powinieneś bez większego trudu znaleźć 90% z nich. Nadają one dodatkowego komiksowego smaczku podczas przechodzenia poziomów.

spiderman_total_mayhem_3

Poziomy, które przemierza nas pajęczy bohater, są dosyć rozległe i pełne przeróżnych detali. Na uwagę zasługuje ogólna jakość, która robi piorunujące wrażenie; tak jak bardzo zbliżony do komiksowego ogólny design. Nie mamy możliwości poruszania kamery, ale w niczym to nie przeszkadza podczas gry; kamera ustawia się tak, abyśmy mieli względnie duże pole widzenia na rozgrywającą się akcję. Między poziomami pojawiają się cut-scenki, nagradzając  nas miło za przejście poziomu. Przeciwnicy są mniej lub bardziej wymagający, ale na szczególną uwagę zasługują bossowie, z którymi walczymy na końcu każdego poziomu. Mnie osobiście zapadł w pamięć przede wszystkim Nosorożec z drugiego poziomu, który jest nadzwyczaj trudny. Trudniejszy nawet niż późniejsi bossowie, a spotkamy się między innymi z Electro, Zielonym Goblinem (w wersji ultra) czy słynnym Doktorem Ośmiornicą. Każdy z nich wygląda identycznie jak w komiksie, a walka z nimi należy również do szczególnie ciekawych. Dodatkowo grze zaimplementowany jest system trofeów, odblokowywanych za sprawą naszych osiągnięć.


(Spider-Man: Total Mayhem zwiastun)

Pobierz grę na iPhone

Spider-Man: Total Mayhem na iOS

ocena_5_recenzja_gnt
Plusy
Dynamiczna walka
Grafika
Sterowanie

Minusy
Nierówny poziom trudności bossów

 

Podsumowanie
Spider-Man: Total Mayhem to bardzo udana i dopracowana gra, z pewnością jedna z lepszych wydanych na smartfony. Posiada dobrze zaprojektowany system walki, proste sterowanie, znany świat komiksowego bohatera oraz długie poziomy – gra będzie znakomitym kąskiem dla każdego fana komiksów i Człowieka – Pająka. Ponarzekałbym jedynie na dziwny i bardzo nierówny poziom trudności, ale być może jest to tylko moje subiektywne wrażenie – może po prostu miałem spadek formy. Ostatecznie Spider-Man: Total Mayhem to kawał dobrej nawalanki w komiksowych klimatach. Czego chcieć więcej?

Spider-Man: Total Mayhem jest dostępne wyłącznie na iOS

1306 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Granny Smith

Załóż wrotki i odzyskaj jabłka w rewelacyjnej grze zręcznościowej Granny Smith na Androida i iPhone! Przeskakuj domy, wieżowce i inne

Zamknij