Sprinkle

Kto z nas nie marzył w dzieciństwie, by zostać w dorosłości strażakiem i ocalać bohatersko życia? Niezależnie od tego czy te plany wyszły bądź nie, możemy spełnić dziecięce marzenia grając w rewelacyjną grę na telefon Sprinkle, gdzie ratujemy od ognia sympatyczne stworki.

sprinkle_1
Sprinkle jest grą logiczną, opierającej swoją rozgrywkę na realistycznie odwzorowanej fizyce. Używając wyrzutni wystrzeliwującej wodę, zalewamy poszczególne miejsca i gasimy tam, gdzie się pali. Wszystko musi być wykonywane w odpowiedniej kolejności, ponieważ do części pożarów nie możemy swobodnie się dostać. Aby wlać wodę do miejsc, do których nie mamy dostępu, musimy wykorzystać prawa fizyki w celu zepchnięcia kamieni lub poruszenia przeszkodą.

Na początku każdego poziomu przyjeżdża mały wóz strażacki, z zamontowaną wielką maszyną, służącą do gaszenia pożarów. Wyrzutnią możemy poruszać w górę i w dół, i również zmieniać kąt wystrzału. Aby wystrzelić wodę należy nacisnąć duży czerwony przycisk, będący w prawym dole ekranu. Trudność gry na telefon polega na tym, że wody mamy limitowaną ilość i nie można przez to strzelać bezmyślnie. Jej ilość wody możemy kontrolować dzięki paskowi. Aby przejść poziom, trzeba ugasić wszystkie pożary.

sprinkle_3

Na początku gra idzie gładko i nie sprawia większych trudności. W miarę postępu jest jednak coraz więcej głazów, kamieni, bloków lodu i rozmaitych przycisków. Całość została ułożona w jedną wielką grę logiczną – od którego kamienia zacząć, by aktywować dany przycisk czy jak ustawić sobie bloczek lodu, by woda odbijając się popłynęła w kierunku płomieni. W późniejszych etapach pojawia się też element zaskoczenia w postaci meteorów; gdy już wydaje się, że wszystko jest pod kontrolą i mamy prawie wszystko ugaszone, spada z góry wielki kamień i zapala nowe miejsca. Jak pech to pech. Podczas premiery zostały udostępnione cztery światy zawierające łącznie 46 poziomów, lecz poprzez rozmaite aktualizacje gra została rozbudowana do imponujących 72 poziomów. Odblokowywanie kolejnych etapów nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Duża część gier opiera odblokowywanie często na zbieraniu specjalnych przedmiotów, czy określonej ilości punktów.

sprinkle_2

Kluczem do zdobycia dostępu do nowych plansz jest konserwacja zasobów wody. Po przejściu każdego poziomu dostajemy wynik, z jakim ukończyliśmy etap – im mniej wody zużyliśmy, tym więcej dostajemy kropelek. Kropelek, będących czymś w rodzaju punktów, możemy maksymalnie otrzymać pięć i bez zebrania wymaganej ilości nie mamy co liczyć na przejście do kolejnych światów. Chyba, że jesteśmy w posiadaniu grubego portfela – trzeci i czwarty świat można odblokować płacąc deweloperom niewielką sumę w grze.

Sprinkle graficznie prezentuje się słodziutko, zaskakując przy tym realizmem fizyki i efektów. Wszystko jest wykonane w „miękkiej”, kolorowej oprawie graficznej. Niebieskie stworki są wyjątkowo rozkoszne i ratowanie ich od opresji niezmiernie cieszy. Doskonale wykonana fizyka wody gry na telefon robi szczególnie wrażenie, a to jest wbrew pozorom bardzo trudne do wykonania. Na plus zasługuje też chwytliwa, pasująca świetnie do gry muzyka.


(Sprinkle zwiastun)

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na iPhone

Sprinkle w Google Play
Sprinkle w iTunes

ocena_5_recenzja_gnt
Plusy
Bardzo ładna kolorowa grafika
Ciekawe zagadki
Ogromna ilość poziomów (72!)

Minusy
Zdarzają się bardzo ciężkie do przejścia etapy

 

Podsumowanie
Sprinkle jest bardzo grywalną i świetnie zrealizowaną grą logiczną. Niesamowicie zaprojektowana fizyka gry i jej specyfika bardzo wciąga i sprawia, że jest warta wszelkiej uwagi. Osoby nie czujące przekonania do Sprinkle, mogą wypróbować wersję demo – oferuje ona dwa światy po sześć poziomów. Wystarczy to w zupełności, żeby wyrobić sobie zdanie na temat gry.

Sprinkle jest dostępne na Androida oraz iOS.

942 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Grand Theft Auto III

Grand Theft Auto III, trzecia odsłona popularnej gry w końcu zawitała na platformy mobilne! Ponownie możemy wykonywać misje dla bossów,

Zamknij