Star Legends

Star Legends to kolejna z nielicznych darmowych gier na telefon, dostępna jako multiplatformowe MMORPG, gdzie tysiące graczy mogą zakosztować prawdziwej przygody w otwartym wirtualnym świecie. Dostępność na komputery, tablety oraz telefony, z pewnością przyczyni się do popularności tego tytułu, który ma moc przyciągania na długie godziny.

star_legends_1

MMORPG na telefon?
Jak wiadomo MMORPG to gatunek, dający możliwość gry tysięcy graczy na jednym serwerze, którzy tworząc swoje awatary, mają okazje przeżyć nie jedną, niezapomnianą przygodę. Jak większość z nas pamięta boom na gry mmorpg, zaczął się głównie za sprawą premiery World of Warcraft w roku 2004, która była kamieniem milowym tego gatunku. Wcześniej istniały inne gry tego rodzaju, jednak dopiero popularny WoW spowodował, że ten gatunek zaczął być na świecie bardzo widoczny. Nasze telefony również doczekały się gier MMORPG jak chociażby Order & Chaos Online czy omawiany dzisiaj Star Legends.

Akcja gry na telefon Star Legends, ma miejsce w skomputeryzowanym świecie science-fiction i…trudno dodać coś poza tym, ponieważ fabuła ma charakter raczej szczątkowy. Jednym z jego najbardziej zachęcających aspektów gry na telefon jest możliwość ściągnięcia jej bezpłatnie, i poza telefonami i tabletami można grać w nią na komputerze poprzez przeglądarkę Chrome. Zaczynamy od stworzenia postaci, wybierając jedną z trzech dostępnych klas: komandosa, operatora lub inżyniera. Każda z nich ma swoje silne i słabe strony, co determinuje nasz styl gry. Personalizacja jest dość limitowana i poza możliwością wyboru płci naszego przyszłego awatara, mamy jeszcze opcję zmiany jego koloru skóry i włosów. Po zdecydowaniu klasy i wyglądu czeka nas do wykonania pierwsza misja, wprowadzająca do szczegółów tej gry na telefon i polegająca na pozbyciu się bandziorów.

Star Legends pod wieloma kątami, przypomina większość dostępnych na rynku gier mmorpg, w wersji pomniejszonej na sprzęt mobilny. Należy dodać, że jest również nieco prostszym reprezentantem tego gatunku, nastawionym przede wszystkim na akcję i zabawę.

star_legends_3

Nasz avatar jak w innych grach mmorpg, widzimy z perspektywy trzeciej osoby, czyli zza jej pleców, zbieramy i wykonujemy zadania, gdzie mamy za zadanie zlikwidować potwory i różnych złoczyńców. Podczas przygód wspomagają nas nasze specjalne ataki, rozlokowane w prawym dolnym rogu ekranu. W miarę postępu w grze stajemy się coraz potężniejsi i mamy możliwość wypróbowania swych sił w grze innymi klasami.

To za darmo czy nie?
Każdy przedmiot w grze można kupić używając kredytów zdobywanych od potworów i z zadań albo za Platynę, walut zakupywaną za prawdziwe pieniądze. Ta druga opcja jest skierowana dla bardziej niecierpliwych graczy, nie mających ochoty na wykonywanie raz po raz tych samych czynności i którzy chcieliby szybko mieć posiadać nieco lepszy ekwipunek. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że w praktyce daje nam to jakiś wybór – często gry oferują unikalne przedmioty, dostępne za specjalną walutę – jednak w Star Legends możemy mieć wszystko, czego chcemy, jeśli oczywiście mamy energie i czas by to zdobyć…

star_legends_2

Gra kładzie spory nacisk na socjalizację, podobnie jak współczesne gry społecznościowe dostępna na Facebooku czy Google +. Do listy przyjaciół mamy bardzo łatwy dostęp i gracze wiedzący, co to gry MMORPG, będą dobrze wiedzieli jak szybko taka lista potrafi wzrosnąć. Naturalnie po jakimś czasie, gdy już zbierzemy pokaźną liczbę znajomych – możemy stworzyć własną gildię! Jest to o tyle opłacalne, że grając Star Legends natrafimy na różne miejsca, które możemy przejść jedynie będąc częścią zgranej drużyny. Własna gildia może nam to ułatwić, chociaż jak wiemy, kierowanie nią poświęca nam nieco więcej czasu i wysiłku. Gra ma bardzo przyjemną dla oka grafikę i jest 3D, co jest dodatkowym plusem. Sterowanie jest stosunkowo proste, a sama gra jest bardziej nastawiona na rozrywkę, a nie używanie większej ilości zdolności jak w innych grach gatunku.


(Star Legends: The Blackstar Chronicles zwiastun)

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na iPhone

Star Legends na Google Play
Star Legends na iTunes

ocena_4_recenzja_gnt
Plusy
Wszystko można zdobyć własnymi siłami bez wydawania pieniędzy
Dobra grywalność
Multiplatformowość (Chrome, tablety, komórki)
Dobrze zoptymalizowany silnik gry

Minusy
Powtarzalne lokacje


Podsumowanie

Star Legends warto wypróbować z wielu powodów, a najbardziej zachęca do tego fakt, że jest to multiplatformowa, wysokiej jakości gra, dostępna w modelu freemium czyli za darmo. Gra oferuje możliwość kupienia dodatkowych bonusów/ulepszeń podczas zabawy, ale czy ma to sens i czy rzeczywiście się to opłaca – to pozostawiam decyzji każdego z was. Jej multiplaformowość, jest dodatkowym wskaźnikiem pokazującym ambicję i podejście twórców do swojego dzieła; stworzenie gry obsługiwanej komputer jak i smartfona wymaga większej ilości środków.

Star Legends: The Blackstar Chronicles jest dostępne na Androida, iOS i na przeglądarkę internetową Chrome.

969 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Najlepsze gry na telefon dotykowy

Najlepsze gry na telefon dotykowy to z pewnością te, które zabawnie i innowacyjnie wykorzystują technologie dotykową ekranów smartfonów. Przedstawiamy listę

Zamknij