Stardom: Hollywood recenzja

Dzisiaj gra, która powinna zainteresować przede wszystkim drogie panie – Stardom: Hollywood daje nam niecodzienną możliwość na zostanie wirtualną gwiazdą filmową. Warto wspomnieć, że aplikacja jest dostępna do pobrania za darmo, a możemy w nią grać także na tabletach!


High Life

Wcielanie się w walczących ze złem bohaterów, mrocznych rycerzy, dzielnych władców czy łowców nagród, można uznać za dość typowe zjawisko jeśli chodzi o gry jako takie. Co powiecie jednak na wcielenie się w aspirującego aktora/aktorki, szukającego/szukającej swojej szansy, by zaistnieć w światowym show biznesie?! Za tym oryginalnym i wciągającym pomysłem, stoi studio Glu Mobile, znane z przynajmniej kilku bardzo udanych produkcji na smartfony, np. Gear & Guts lub Samurai vs Zombies Defense.

Zaczynamy od stworzenia postaci, dobieramy fryzurę oraz ubranie i ruszamy w świat. Poruszamy się podobnie jak w niektórych starych przygodówkach – wybieramy miejsce, w jakie ma się udać postać. W ten sposób przemieszczamy się między lokacjami, a potem mamy możliwość występu w jakimś konkretnym projekcie filmowym. W praktyce sprowadza się to do zagrania w mini gierki. Podobnie jak w grach społecznościowych, mamy określoną ilość odnawiającej się energii, którą zużywamy na poszczególne czynności w ramach takich mini gierek. Na wykonanie całej jest limit czasu, co w parze ze zużywaną energią, powoduje że musimy wracać do aplikacji nieco częściej. Bywa to trochę denerwujące.

Trudne początki
Naszą drogę ku światowej karierze zaczynamy, bardzo, ale to bardzo skromnie – mieszkamy w wyjątkowo obskurnym i nieprzyjemnym miejscu, w którym jedyną formą luksusu jest oglądanie telewizji. „Podróż tysiąca mil, rozpoczyna się jednak od pojedynczego kroku” – mówi stare chińskie przysłowie. Podejmujemy pierwszą pracę w kawiarni, skrycie marząc o błysku fleszy, wielkich pieniądzach i szeroko pojętym high life. Los nam sprzyja i dostajemy szansę występu w reklamie! Pieniądze nie są duże, ale zawsze jest to ważny krok do przodu w naszej rozpoczynającej się wielkiej karierze. Szybko potem, dostajemy kolejne propozycje, zatrudniamy agenta i próbujemy nawiązać znajomości z innymi aspirującymi aktorami. Kręcenie tanich reklamówek, występy w serialach komediowych i kryminalnych w lokalnej stacji telewizyjnej – nasza kariera stopniowo nabiera coraz większego rozpędu. Tak właśnie wygląda początek naszej przygody w branży rozrywkowej.

Glu mobile postawiło na przyjemną i solidną grafikę 2D oraz prosty i przystępny interfejs. Od tej strony trudno Stardom: Hollywood coś zarzucić. Podczas „kariery” towarzyszy nam cały czas dosyć znośna muzyka, uzupełniająca ładnie klimat gry.

Jak i sława, tak i gra ma swoje ciemne strony – aplikacja ma dość poważne problemy ze stabilnością i często wyrzucała mnie podczas testów. Problemy pojawiały się zarówno na Androidzie jak i na iOS. Bez wątpienia jest to najpoważniejszy problem psujący najbardziej przyjemność z zabawy.


(Stardom: Hollywood zwiastun)

Plusy
Niezła grafika
Oryginalny pomysł
Wciąga

Minusy
Problemy ze stabilnością aplikacji
Oczekiwanie na uzupełnienie energii

Podsumowanie
W Stardom: Hollywood podoba mi się przede wszystkim po pierwsze pomysł, a po drugie bardzo solidne wykonanie. Wszystko sprawia, że kontakt z grą jest raczej pozytywny, choć może nieco irytować wracanie do gry i pilnowanie, aż uzupełni się pasek energii – oczywiście ułatwieniem jest są opcje premium z zaimplementowanego sklepu. Mimo problemów technicznych, jakie miałem z aplikacją, widać wyraźnie że ma ona potencjał i potrafi dać sporo frajdy. Nie tylko dziewczynom…

Stardom: Hollywood jest dostępna na Androida, iOS i także na tablety!

1354 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Sensei Wars recenzja

W Sensei Wars zostajemy mistrzem wschodnich sztuk walki, a naszą misją jest odbudowa ze zgliszcz, a następnie rozbudowa wioski przy

Zamknij