Table Top Racing recenzja

Wyścigi miniaturowych aut, na stole i wśród jedzenia. Właściwie, co tu wyjaśniać dalej? Table Top Racing z dumą kontynuuje tradycję Micro Machines! Do ściągnięcia bezpłatnie.

table_top_racing_1

Niektóre pomysły nigdy się nie znudzą i nigdy nie pójdą w zapomnienie. Mowa o stworzeniu gry, w której będziemy kontrolować małe, przyjemnie wyglądające autka po miniaturowej trasie. Jazda po stole, po podłodze, wśród burgerów, kubków i frytek oraz najzwyklejszych przedmiotów codziennego użytku. Jeśli pamiętacie klasyczne już wyścigiMicro Machines, Table Top Racing nawiązuje do niej z przytupem. Tutaj chodzi cały czas o rywalizacje i szaloną jazdę do przodu. Czy też wybierzemy wyścigi przeciw sztucznej inteligencji czy z innymi graczami, cały czas chodzi o to samo – kto będzie pierwszy na mecie. Dodatkową zabawę gwarantują, zbierane podczas jazdy paczki, w których znajdziemy bomby, rakiety, dopalacze i wyładowania elektromagnetyczne (EMP). Table Top Racing ma aktualnie 4 tryby gry – mistrzostwo, drift, specjalne eventy i szybki mecz. Każdy z nich gwarantuje przednią zabawę, choć patrząc na całość, grze może brakować głębi, którą wyzwalają inne wyścigówki na telefon, jak Real Racing 3 lub Asphalt 8: Airborne. To niestety druga strona medalu konwencji, w której została zrobiona gra – tutaj wydaje się, jakby nie było to do końca na serio, co może się zarówno podobać, jak i na dłuższą metę zniechęcać. Samochody, czy raczej, samochodziki wyglądają wspaniale, a jest ich całe mnóstwo. Van, Jeep, Ferrari, samochód z lodami, Buggati Veron – wszystkie wyglądają, jak miniaturowe karykatury znanych aut. Świetna sprawa!

table_top_racing_2

Sterowanie zostało rozwiązane w standardowy sposób, bo możemy wybrać jeden z dwóch form kontroli nad samochodzikiem – poprzez przechylenie telefonu w lewo i w prawo lub naciskanie ekranu dotykowego. O ile jestem wielkim zwolennikiem kontroli przez przechylanie, tak musiałem szybko zrewidować swoje poglądy w Table Top Racing – gra się o wiele trudniej, szczególnie że trasa jest często pokręcona niczym wąż. Wszystkie zwycięstwa, gwarantują graczom monety, które są niezbędne do ulepszania samochodu lub do zakupu nowego. Nie mamy możliwości jednak wybrania danego ulepszania – gra decyduje sama o kolejności ulepszeń. Trochę szkoda, ale nie widzę w zasadzie problemu. Za wyścig jesteśmy nagradzani od jednej gwiazdki wzwyż, wspomnianymi monetami i punktami doświadczenia. Osiąganie wyższych poziomów doświadczenia, odblokowuje część zawartości gry.

table_top_racing_3

Od strony audiowizualnej Table Top Racing ma się bardzo dobrze – gra jest przyjemnie kolorowa. Trasy robią wrażenie ze względu na bajeczne elementy dookoła drogi, autka są po prostu rozkoszne. Przypominają takie małe, opływowe, sześciokątne (mam tutaj na myśli bryłę) samochodziki z dzieciństwa. Buggati Veron wygląda w tym wydaniu nadzwyczaj sympatycznie! Żałuje tylko, że kosztuje aż 150,000 monet. Mikropłatności nie przeszkadzały podczas zabawy, ale chyba głównie dlatego, że nie nastawiałem się specjalnie na wielką karierę. Muszę jednak dodać, że praktycznie wszystko, można odblokować własnymi siłami.


(Table Top Racing zwiastun)

Table Top Racing w Google Play
Table Top Racing w iTunes

[yasr_multiset setid=0]

ocena_5_recenzja_gnt
Plusy
Przyjemna grafika
Koncepcja gry
Mikropłatności
Mnóstwo genialnych samochodzików!

Minusy
Konwencja, która nie podejdzie każdemu

 

Podsumowanie
Table Top Racing może nie jest idealna i można zarzucić jej brak głębi czy spektakularności znanej z Asphalt 8: Airborne, ale bez wątpienia jest przyjemną, bardzo relaksującą grą wyścigową. Gra ma wystarczającą ilość, zarówno tras, jak i wyzwań, które przyciągną nie jednego fana wyścigów na telefon. Na jak długo? Trudno powiedzieć, ponieważ myślę, że niektórych nie zatrzyma zbyt długo. Mikropłatnościami nie trzeba sobie specjalnie zawracać głowy. Warto zagrać!

 

[yasr_visitor_votes size=”large”]

 

2121 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Frontline Commando: D-Day recenzja

Frontline Commando: D-Day to darmowa gra akcji, będąca kontynuacją popularnej Frontline Commando. Bierzemy udział w operacji Overlord, jednej z największych

Zamknij