Tetris Blitz recenzja

Tetris Blitz od EA to najświeższa wariacja klasycznego Tetrisa, przeznaczona specjalnie na ekrany dotykowe. Układanie klocków jest dostępne bezpłatnie, więc jeśli macie ochotę na całkiem udaną grę logiczną, zachęcam do przetestowania.

Legenda lat 80-tych
Każdy słyszał o Tetrisie. To legendarny przodek wszystkich współczesnych gier logicznych i produkcja, na której wychowało się pokolenie początku lat 80 – tych. Sam poświęciłem nie jedną godzinę układając w pocie czoła klocki, próbując forsować kolejne niesamowite rekordy punktów. W skrócie, gra polega na układaniu spadających z górnej części ekranu klocków. Generalnie chodzi o to, by wypełniana przez nas przestrzeń, została w 100% zapełniona przez klocki, tworząc możliwe najdoskonalszy układ bez jakiejkolwiek wolnej przestrzeni. Jeśli uda nam je ułożyć w linii poziomej, wtedy jeden poziom klocków znika, a my otrzymujemy określoną ilość punktów. Mimo, że może wydawać się to mgliste, nawet jeśli będzie to wasz pierwszy kontakt z grą, nie powinniście mieć większych problemów podczas rozgrywki.

Rozgrywka w Tetris Blitz różni się w kilku aspektach od tego, do czego wcześniej byliśmy przyzwyczajeni. Nie obracamy klocków za pomocą dostępnego przycisku, jak we wcześniejszych wersjach, a wskazujemy tapnięciem miejsce, w którym ma się pojawić dany spadający klocek. Co ciekawe, aplikacja automatycznie wskazuje nam kilka możliwości, w których możemy ją usadowić. Poziomy trwają dokładnie 2 minuty, w których musimy jak najsprytniej układać klocki w logiczny układ i ostatecznie nabić jak najwięcej punktów. Żeby nieco zwiększyć poziom emocji, zaimplementowano ranking, porównujący nasze osiągnięcia z innymi graczami za całego świata.

Gra oferuje mnogość specjalnych power-up, wliczając bomby, magnesy przyciągające klocki czy takie power-upy oddziałujące na czas. Możemy używać ich podczas każdego z poziomów, by bić kolejne rekordy i piąć się w rankingu graczy. Problem polega jednak na tym, że każdy z nich kosztuje określoną ilość waluty, a że jest to gra typu freemium, można powiedzieć, że tempo naturalnego zdobywania waluty ma się nijak do potrzeb i tutaj wkradają się jak zwykle mikropłatności.

Osobiście nie miałem specjalnych ambicji do bicia jakichkolwiek rekordów, a jeśli już, kwoty jakie pojawiały się do zapłacenia za walutę w wewnętrznym sklepie, działają jak kubeł zimnej wody. Odnosząc się jeszcze do mikropłatności, aplikacja opiera się na reklamach wewnętrznych oferowanych przez Google (AdMob), ale możemy je wyłączyć płacąc kilka złotych. Mnie osobiście one nie przeszkadzały.

Interesującym dodatkiem jest specjalny pasek bonusowy, po wypełnienie którego, muzyka przyśpiesza i pojawiają się dodatkowe czarodziejskie klocki, uzupełniające nasz klockowy układ.


(TetrisBlitz zwiastun)

Plusy
Ciekawa wariacja klasycznego Tetrisa
Wciąga
Mikropłatności są opcjonalne

Minusy
Ceny w sklepie

 

Podsumowanie
Szczerze mówiąc, podchodzę do produkcji EA zazwyczaj z pewnym sceptycyzmem, znając jej wyczyny w innych produkcjach. Tetris Blitz należy jednak do tej lepszej grupy gier wydanych przez tą firmę i z pewnością potrafi nam zagwarantować przyjemną i niezobowiązującą rozgrywkę. Porażające ceny w sklepie, możemy zignorować i oddać się dobrej zabawie, do której gorąco zachęcam. Gra jest dostępna bezpłatnie. Warto zagrać!

1563 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Najlepsze i najbardziej wartościowe gry na telefon dla dzieci

Zobacz listę najbardziej interesujących gier, które spodobają się każdemu małemu fanowi mobilnej zabawy. Wszystkie aplikacje są wartościowe i powinny się

Zamknij