The Amazing Spider-Man recenzja

Spider-man powraca, w nowej odsłonie nawiązującej do ostatniej ekranizacji przygód Petera Parkera alias Człowieka Pająka. To już druga produkcja o jego przygodach od Gameloftu, po rewelacyjnym Spiderman: Total Mayhem. Zapraszamy na The Amazing Spider-man Mobile!

amazing_spider_man_1

Człowiek Pająk kontra Jaszczur
Na wstępie chciałem dodać, że nie chcę wam zepsuć zabawy zdradzając wątki i fabułę gry, ale nie jest już chyba tajemnicą, że tak jak i w filmie, tak i tutaj, głównym przeciwnikiem Człowieka Pająka będzie Jaszczur. Zanim jednak się z nim zmierzymy, czekają nas dziesiątki drobniejszych i bardziej poważnych misji, w których podszlifujemy nasze umiejętność i przygotujemy się na tego dość wymagającego przeciwnika.

Spider-Man: Total Mayhem była jedną z ciekawszych gier wyprodukowanych na platformy mobilne, jeszcze w roku 2010 przez Gameloft. W odróżnieniu od niej, tym razem czeka na nas otwarty świat po którym możemy przemieszczać się bez przeszkód – cały Manhattan jest do naszej dyspozycji! Ponieważ poruszanie się po mieście jest szybkie i przyjemne, nie tracimy wiele czasu na poszukiwanie potencjalnych celów. Szczególnie, że Spider-man posiada pomocną mini mapę, na której znajdują się „czerwone kropki”, oznaczające różnorakich przestępców. Jeśli jesteśmy zdecydowani – interweniujemy i tłuczemy ich równo!

amazing_spider_man_3

The Amazing Spider-Man jest grą na telefon za darmo, z otwartym światem i to od nas zależy czy będziemy kontynuowali główny wątek fabularny, czy może skupimy się na zadaniach pobocznych. Mając wybór, możemy skupić się na odnawialnych misjach i podnieść poziom naszego bohatera, a co za tym idzie umiejętności, by mieć większe szanse podczas trudniejszych misji związanych z głównym wątkiem gry.

Podobieństwo do The Dark Knight Rises…
Aplikacja oferuje 2 typy misji, jedne są powtarzalnymi misjami pobocznymi, służącymi do nabijania sobie punktów doświadczenia i pieniędzy, a drugie ciągną do przodu główny wątek fabularny, analogicznie jak w The Dark Knight Rises. Misje poboczne, skupiają się generalnie na walce z hordami rzezimieszków, uzbrojonych w pałki, pistolety lub same pięści (!). Z kolei misje związane z głównym wątkiem, są różne, jak np. ślizganie się na drzwiach samochodu, podczas pościgu za bankowymi rabusiami czy walka z samym Jaszczurem.

amazing_spider_man_4

Na plus zasługuje walka – szybka i dynamiczna, a sam Człowiek Pająk bardzo zręcznie radzi sobie np. ze strzałami z broni palnej i z innymi próbami trafienia przez przeciwników. Ten element gry jest ciekawszy niż w wersji mobilnej Mrocznego Rycerza. Jak wiele innych gier na telefon, gra posiada także pewne elementy RPG – Peter otrzymuje punkty doświadczenia, za które może podnieść szereg umiejętności czy też rozbudować swoje zestawy ciosów. Jest dokładnie 5 osobnych drzewek umiejętności, co daje nam spore możliwości w kształtowaniu rozwoju postaci.

Grafika jest jasna, bardzo kolorowa, a sam Spider-man jest przyjemnie napakowany i nieco kiczowato błyszczący w słońcu. Tego samego, nie można niestety powiedzieć o jego przeciwnikach, którzy składają się brzydkich wielościanów. Otoczenie wygląda natomiast całkiem nieźle – Manhattan jest stosunkowo rozległy, budynki są zróżnicowane, duże i można z nich skakać w spektakularny sposób. Po ulicach snują się przechodnie, żywiołowo reagujący i krzyczący np. „Oooo Spider-man!”, a Nowy York żyje codziennym życiem, widocznym w kawalkadach przewijających się samochodów.

amazing_spider_man_2

O ile na iPhonie 4S gra działa płynnie, tak na innych telefonach, szczególnie z systemem Android, gra może nieprzyjemnie skakać, a nawet się wieszać. Jeśli macie mocnego smartfona, problemy ze słabo zoptymalizowanym silnikiem gry, nie powinny być nadmiernie widoczne, ale jeśli telefon ma kilka lat, odpuściłbym zakup albo poczekał na promocje i wtedy ewentualnie zaryzykował. Podobnie jak w innych produkcjach Gameloftu, gra ma także wewnętrzny sklep z możliwością skorzystania z prawdziwych pieniędzy.


(The Amazing Spider-man Mobile zwiastun)

Pobierz grę na Androida
Pobierz grę na iPhone

The Amazing Spider-Man w Google Play
The Amazing Spider-Man w iTunes

ocena_4_recenzja_gnt
Plusy
Stosunkowo duży, otwarty świat
Poruszanie po mieście
Szybka i dynamiczna walka
Grafika

Minusy
Szereg irytujących błędów
Dziwny poziom trudności
Słaba optymalizacja silnika gry

 

Podsumowanie
Już od intro gry, widać wyraźnie, że Gameloft nie szczędził trudu, by zrealizować naprawdę wysokich lotów. Jak im wyszło? Przyjemnością samą w sobie jest poruszanie się po mieście, strzelając pajęczynami i przelatując koło błyszczących okien wieżowców. Walka z kolei jest błyskawiczna, spektakularna i również zasługuje na uwagę. Co nie wyszło? Błędy, niedoróbki oraz problemy z silnikiem graficznym, potrafią popsuć stosunkowo dobre wrażenia z zabawy – wymaga dopracowania, ale trudno powiedzieć czy Gameloft je wprowadzi i kiedy. Poza tym gra momentami, jest przesadnie trudna, tak jakby nie do końca zbalansowano i przemyślano poziom trudności. Czy mimo wszystko kupić? Moim zdaniem lepiej wypada The Dark Knight Rises, choć Spider-man ma kilka zachęcających zalet. Szczerze mówiąc, poczekajcie na promocje – 20 zł to zdecydowanie za dużo.

The Amazing Spider-man Mobile jest dostępny na Androida, iPhone oraz tablety.

2272 wyświetleń

Przeczytaj inne:
Monster Blade recenzja

Monster Blade to darmowa gra akcji z elementami RPG, nawiązująca do ultrapopularnej serii Infinity Blade oraz pod pewnymi względami do

Zamknij